Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom h nem artott-e...

Honnan tudom h nem artott-e neki az oxigenhiany?

Figyelt kérdés

7napos a babam, korhazban egyik ejjel bukott es az orran jott ki, ettol bepanikolt es nem vett levegot. Rohantam a csecsemosnoverekhez es itt kulfoldon nem szivjak ki azonnal hanem sos vizes fiziologias oldatot cseppentenek, agyrem😖. A baba akkor helyrejott, de az elobb megismetlodott itthon. Takony/anyatej bugyborekol ki, szajat szoritja, szivtam szajjal az orrat, fujtam levegot a szajaba, rohantam a sooldatert, tovabbra is szoritotta, rohantam a porszivoert, kiesett a csobol a vege, szivtam a vege nelkul mire nagy csend lett es elkezdte a k@kit nyomni, amit ezek elott csinalt. Nem sirt, en belul zokogtam.

Azota tisztaba tettem, most szopizik, ugy tunik rendben, de honnan tudhatom h nem serult az agya?:((( mi van ha ez az utcan tortenik, mit csinalnak mas anyukak? Kekult a gyerekem:(((


2020. okt. 29. 17:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek, reggel kerek idopontot a gyerekorvoshoz atbeszelni, vedono jon hetfon es keresek elsosegely tanfolyamot. A korhazban szepen megforditottam es megutogettem a hatat ahogy lattam de szoritotta akkor is a szajat, ahogy most is. Sajnos ugyanez megtortent velunk a korhazban 7eve a masik lanyommal is, akkor szoptatas kozben bukott es az orra tele volt, o meg ugyanigy szoritotta a szajat, a csecsemosok azonnal kiszivtak az orrat, nem sos oldatra vartak. A megoldas mindenkeppen a tiszta orrjarat, ehhez itt van a porszivo, a kerdes az, mi van ha ez kint er bennunket. Keresek valakit aki megtanit kezelni plusz refluxra megnezzuk.
2020. okt. 29. 19:04
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Ha kint ér a helyzet: az orrszívó porszívót te magad is meg tudod szívni szájjal, jó erősen. Magyarul viszed magaddal az átlátszó kis csövecskét meg a fejet, mindent ugyanúgy csinálsz, csak nem a gépbe illeszted a másik végét, hanem te szívod. Természetesen letapadt, sűrű taknyot nem szakít fel, de arra, hogy a hirtelen felgyülemlett, híg váladékot, mint a bukás-anyatej-stb. az orrból eltávolítsd, simán elég. Csináltam elégszer.

A kékülés nem vicc, ki kell vizsgáltatni. Pár másodperctől nem lesz baja, de azért jó lenne tudni, hogy mi áll a háttérben.

Gondolom, van légzésfigyelőtök? Ha nincs, sürgősen szerezzetek be egyet.

Újraélesztési tanfolyam szintén alap, ingyen szoktak tartani.

Tipp: ha ilyen pánikolós vagy, akkor javaslom, hogy írd le és tedd a kiságy mellé pl fiókba a szöveget, amit baj esetén a mentőknek mondanod kell. Nekem másfél évig ott volt kinyomtatva, a szekrény belső ajtaján, hogy


1) 104

2) Xy vagyok, Bpest, Majorosi utca 12.

3) Három hetes (2 hónapos stb.) csecsemő nem lélegzik, nem reagál, újraélesztéshez kérek segítséget.


... végül nem volt szükség rá. De megnyugtatott a tudat, hogy ha hajnali 3kor beriaszt a légzésfigyelő, akkor nem akkor kell bepánikolva hebegnem, meg a diszpécsernek sem kell kérdezni, hanem 10 másodperc alatt egyszerűen beolvasom, ami kell.

Csak ügyesen!

2020. okt. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 7 hónapos a babám de tegnap pont hasonló volt, a tej az orrán jött ki és nagyon kohogott, én is egyből a porszívót vettem elő.

Ne aggódj ez még tényleg nem az oxigenhianyos állapot... Egyébként anyatejesnek is lehet adni azt a sűrítőt amit a refluxra adnak ha esetleg az lenne a gond.

2020. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

Azta, nem semmi... egy rakat gyakorlati tanácsot írtam a kérdezőnek, erre kapom a negatív értékeléseket :( wow.

12es voltam.

2020. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#12 en felpontoztalak es koszonom! A vedono tanacstalan, a la leche liga tanacsadoja adott par hasznos tanacsot de alapvetoen azt mondta h ez extrem ritka, tartsam bedugva a porszivot,tisztan az orrlyukakat sos vizzel (korlatlanul lehet cseppenteni), valtsak mas szoptatasi poziciora es jol tettem h szajjal probaltam szivni (ennyit a lehulyezoknek). Parasitas, szobaban teregetes, agy labanak felpolcolasa (ezt mar tegnap este megtettuk) es ha a covid miatt nincs elsosegelytanfolyam, youtubeon nezzek ilyesmit. Babakat szajba lelegeztetni orral egyutt kell es csak szajbol kell a levegot fujni nem tudobol es megprobalhatom fulladas eseten felhuzni ot a karjainal fogva ilyenkor altalaban levegot vesznek.

A legzesfigyelonk ejjel 2x riasztott feleslegesen igy hajnalig neztuk minden lelegzetvetelet es szoptatasok utan a mellkasomon aludt 1-1 orakat h a tej leerjen, a levego meg fel. Ennek ellenere 2oraval szopi utan is bukik amint elkezd a hasfajasa miatt ficeregni.


A LLL tanacsokat azoknak irtam akiket esetleg erint v erinteni fog, de ez ritka, remelem senkinek nem kell atelnie.

2020. okt. 30. 12:44
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
Én már idegösszeroppanást kaptam volna. Kitartás kérdező.
2020. okt. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Biztos h nem lett agykaroaodasa ne aggodj az agy asszem 3 percet toleral oxigenhianyos allapotban
2020. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Esetleg haza nem tudtok jönni itteni orvoshoz? És kidriteni a pontos okot? Ez így elég para, nagyon sajnállak.

Remélem minden rendben lesz

2020. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mi újság veletek azóta?
2023. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szia, koszi az erdeklodest.

Ami ez utan kovetkezett, agyat felpolcoltam, babakocsiba vettem refluxparnat, szoptatas utan fel oran at mellkasomon aludt, 2honapos volt amikor az esetleges legzeskimaradas miatt egy ejszakat a korhazban volt megfigyelesen, minden rendben volt. Elotte volt meg egy mentot kihivos eset, amikor benntartottak megfigyelesen, semmi. Pedig bent is rengeteget bukott.


Beszeltem egy baba reflux tanacsado ceggel, ok ajanlottak a nulldietat, ezt csinaltam a baba 5-6hos koraig, aztan elkezdtuk a hozzataplalast, egyre kevesebbet bukott. Szerintem reflux volt es halistennek kinotte, mire ult es jart akkorara mar nem jott vissza a kaja. Gyakorlatilag ami 2eve tortent velunk az annyi h a visszaaramlo gyomorsav osszeszukiti a baba nyelocsovet amitol o megijed es nem vesz levegot. A szakemberek szerint nem tud ugy megfulladni h ijedtsegeben nem hajlando levegit venni, de egyszeruen nem lennek kepes kivarni tetlenul amig ujra vesz.

A nulldietaban nem eszik az anya sem tejet, sem glutent,sem savasito eteleket, elotte megprobaltam suriteni neki a tejet, az nem valt be. Igy szoptattam vegig de nem termelt extra savat a kis gyomra. Teljesen ertelmes egeszseges kislany lett, de oregedtem abban a fel evben vagy 5 evet. Minden ejjel a mellkasunkon aludt amig birtuk, h fuggolegesben legyen.

2023. márc. 5. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!