Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bexero után meddig normális a...

Bexero után meddig normális a láz?

Figyelt kérdés

Eléggé megviseli a kisfiamat ez az oltás. Tegnap kapta délelőtt. Éjjel belázasodott. Nem nagyon, de jó férfihoz méltón 38,2-be már bele akart halni. Nurofen viszonylag lassan fel óra alatt levitte a lázát, utána aludt reggelig. Ma egész nap nyűgös volt, itt az este és megint 37 fok a hője és emelkedik. Nap közben nem volt gond vele.

Akinek lazasodott a gyereke ez után az oltás után, hány napig tartott? Meddig normális? Ha még hétvégén is lázas elég hétfőn egyeztetni az orvossal vagy inkább ügyelettel?

Elnézést ha hülye kérdés, de első gyerek és a doki annyit mondott, hogy tegnap lehet, hogy lesz láza, de úgy néz ki ma is lesz.



2020. okt. 30. 20:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen mondjunk pozitívat is. Unokahugom belazasodott de meg nyugos sem volt. Másnap már semmi baja nem volt 🙂
2020. okt. 30. 21:48
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Iker fiaim is tegnap kapták meg. Utána rögtön adtam nurofent, meg kaptak éjjelre is. Egyik fiamnak semmi baja, másik elég melegecske lett éjjel, de nem volt láza, viszont nagyon elkezdett folyni az orra. Most ismét elég meleg volt, kaptak mindketten éjjelre nurofent. Holnap remélem már nem fog kelleni.
2020. okt. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2-t kapott eddig, délelőtt kapta, késő délutánra mindkettő után 38korul belazasodott, nyűgösebb is lett, akkor kapott kúpot, aztan másnap napközben még nyűgös volt, de láz nélkül, estére meg már minden a régi. Szerintem 1-2 nap láz, bár nem jó, de még mindig jobb, mint egy életveszélyes betegség.
2020. okt. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Paracetamolt kell adni mellé, nem nurofent. Nem mimdegy. Itt a hiba.

[link]

2020. okt. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az első oltásoknál a gyerekorvos, hogy minden oltás után 2-3 napig belefér a hőemelkedés/láz. Az első Bexserot három hónaposan kapta a lányom egyébként, szóval az első oltások között volt. Egyiktől sem volt semmi baja a 18 hós oltásig bezáróan, megkapta a Neisvacot, rotát is. Én is nagyon féltem a Bexserotol, de végül hőemelkedése sem lett egyik után sem a háromból. Ezt én is csak azért írom, hogy ha valaki elbizonytalanodott, akkor legyen azért olyan példa is, hogy nem feltétlen jár mellékhatásokkal.
2020. okt. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
14 doki mondta a nurofent. Egyébként nem tartok itthon paracetamolt, a családban nálunk senkinek nem használ semmire. Terhesség alatt is algopyrint szedtem fejfájásra, annyira nulla hatása van a pára számolnak rám. A gyereken persze ki lehet próbálni végül is, de hát ő is belőlünk készült, pont neki hatna? 🤔
2020. okt. 31. 09:41
 17/23 anonim ***** válasza:

"de hát ő is belőlünk készült, pont neki hatna"


Nyugi nem így működik. Én pl: allergiás vagyok a paracetamolra, mégis hat a gyereknél.

De nem tudsz angolul, ugye?

Az ismétlő oltásnál azért fontold meg.

2020. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
De tudok angolul. Csak nem olvastam el. Még 😀
2020. okt. 31. 10:42
 19/23 A kérdező kommentje:
Elolvastam, de nem tudom mire gondolsz. Most azon túl, hogy a gyártó nyilván gyárt paracetamol alapú készítményt, en nem fedeztem fel mást, miért pont a paracetamolra van ráizgulva a betegtajekoztato. Fájdalmat és lázat kell csillapítani az oltas után. Erre nemcsak a paracetamol képes, de ez a tájékoztató sem írja, hogy mást ne használj, csak szajkózza a paracetamol szót. Vagy valami elkerülte a figyelmem?
2020. okt. 31. 10:49
 20/23 anonim ***** válasza:
30%

😂 Ahogy valószínűleg gyárt ibuprophent is.

De találd fel magad, a PubMed-en ott a tanulmány is, ami igazolja, hogy a Bexsero mellé miért pont a paracetamol ajánlott.

2020. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!