Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bexero után meddig normális a...

Bexero után meddig normális a láz?

Figyelt kérdés

Eléggé megviseli a kisfiamat ez az oltás. Tegnap kapta délelőtt. Éjjel belázasodott. Nem nagyon, de jó férfihoz méltón 38,2-be már bele akart halni. Nurofen viszonylag lassan fel óra alatt levitte a lázát, utána aludt reggelig. Ma egész nap nyűgös volt, itt az este és megint 37 fok a hője és emelkedik. Nap közben nem volt gond vele.

Akinek lazasodott a gyereke ez után az oltás után, hány napig tartott? Meddig normális? Ha még hétvégén is lázas elég hétfőn egyeztetni az orvossal vagy inkább ügyelettel?

Elnézést ha hülye kérdés, de első gyerek és a doki annyit mondott, hogy tegnap lehet, hogy lesz láza, de úgy néz ki ma is lesz.



2020. okt. 30. 20:38
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Linkelsz egy leírást amiből semmi úgy igazán ki nem derül. Az orvos nurofent mondott, le is vitte a lázát a nurofen, most ezért miért kéne kutatásba kezdenem? Ne haragudj, de ennek így nincs sok értelme. Ebből a leírásból nem derül ki ugyan mit tud a paracetamol bármi mással szemben, ebből biztos nem arra következtetnék, hogy kizárólag azzal lehet lázat csillapítani, most azon túl, hogy az egyik legelterjedtebb hatóanyag és ezért épp ezt ajánlja. Most ha te már utánanéztél ugyan oszd meg velünk, földi halandóknak, vagy ne, de akkor túl sok értelme nem volt az egésznek.
2020. okt. 31. 14:31
 22/23 anonim ***** válasza:
32%

Jesszum, persze hogy jó lázcsillapításra a nurofen.

A profilaxis viszont megelőzést jelent. Bizonyították, hogy ennél a konkrét oltásnál a paracetamol szisztematikus megelőzően adott adása csökkenti a láz, mint mellékhatás jelentkezésést.

Földi halandó vazze. Én utána olvastam, mert a saját gyerekem fontos. Neked nem, te készen várnád a megoldást. Megadtam, nem hiszed, letojom. ;)

2020. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Köszönjük hogy leereszkedtél hozzánk. Értékeljük.

Megelőzést jelent, nem mondod? Megelőzésre mondtak nekem az ibuprophent az ORVOSI rendelőben. Mi a fenének olvastam volna utána? Vagy en nyilván gyűlölöm a gyerekem, ha hiszek az orvosnak?

Pont ugyanezt mondta ő is nurofennel, ami le van írva az általad linkelt leírásban. Előtte és utána is. Már nem tudjuk letesztelni, hogy vajon belazasodott volna e akkor is, ha paracetamolt kap vagy nem. De a második oltasnal se jelent semmit, mivel nem minden oltasra reagálnak mindig ugyanúgy.

De hogy miért vagy ekkor a bunkó azt azért csak te tudod.

2020. okt. 31. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!