Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós fiam még nem mond...

9 hós fiam még nem mond szavakat, ez normális?

Figyelt kérdés

Mármint engem nem zavar, nem is gondolom, hogy kéne neki. Csak olvasom egy csomó anyukától, hogy a vele egyidős gyerekek már mondogatják, hogy apa, hamma stb. Ez tényleg elvárás ilyen korban?

Szótagokat egyébként ismétel, de nem mamamamama-t vagy babababa-t, hanem értelmetlen dolgokat.


2020. okt. 24. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első mondatoddal megválaszoltad a kérdést.


Az meg hogy ki mit ír, huszadrendű dolog, pláne egy anonim netes fórumon. A személyesen ismert baráti körömben jóval árnyaltabb a kép minden téren, mint amit itt sokan előadnak és vetítenek...

2020. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

🤦‍♀️

Annyira megy már a licit az anyukák közt, hogy pár dologban irreálisak lettek az elvárások.

Nem kell, hogy 9 hónaposan szavakat mondjon. Még 24 hónaposan sem "kell".

A fiúk amúgy is jellemzően később kezdenek beszélni.

A 9 hónapos az teljesen irreális. Lehet, hogy mondja, hogy mammammamma, de nem tudatosan, jelentés nélkül.


Nem jó ennyire lóversenyt csinálni mindenből, hogy nem is mindig jelent jót, ha egy-egy korai mozgás vagy beszéd fejlődési szakasz rövid ideig tart, és túl gyorsan ugrik a következőre.

Ez a beszéd-járás-szobatisztaság szentháromság arra jó, hogy anyukák idegeljék egymást. Olyantól hallottam, hogy 12 hónaposan már beszélt a fia, akivel együtt vittük 2,5 évesen beszédindításra a gyerekeink. Szerinted?!


Ez ott kezdődik, hogy ki mikor érzi először mozogni. Már olyat is hallottam, aki azt mondta, hogy 12 hetesen érezte.


Ja, persze. Én meg éreztem, ahogy ficánkolva úszott fel a petevezetéken, és mikor szüléskor kint volt a feje, udvariasan köszönt a szülésznek.

Mindenki azt mond, amit nem akar, és nem szégyell.

2020. okt. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem baj, ilyenkor még a gyerekek egyébként sem tudatosan használják a szavakat. Kicsit off: mit jelent az, hogy hamma?
2020. okt. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Ennivaló.
2020. okt. 24. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapos lesz a fiam jovoheten. Egy zseni. Fogja a papucsot, mutatja és magabiztosan közli: baba. 😂😂😂 na kb ennyit jelent ha egy 9 hónapos azt mondja mama/baba/papa stb. Enyém is mond ilyeneket, de ez nem jelenti, hogy szavakat mond. Ja ok. Néha eltalálja.
2020. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell még szavakat mondania
2020. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!