Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy karácsonyoztatok egy év...

Hogy karácsonyoztatok egy év alatti babátokkal?

Figyelt kérdés

Kapott ajándékot, becsomagolva stb?

Az a baj, hogy most is kinéztem valamit, de mivel le volt árazva, gyorsan meg is vettem, és már játszunk is vele, mert minek tartogassam, ha már jó neki és élvezi és fejleszti 🤦‍♀️

Pont szenteste lesz 10 hónapos a lányom, nem tudom mit adjak neki, kB már minden fejlesztő cuccot megvettem neki vagy amit én nem akartam azt mások (kérdés nélkül)...


2020. okt. 31. 06:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

10 hónapos már nem olyan kicsi.

Nálunk az első 4 hónapos volt karácsonykor, vele tényleg nem vittük túlzásba az ünneplést, nem kapott semmit célzottan az ünnepre. Amit kapott azt előtte, utána.

A kicsi 9 hónapos volt az első karácsonyán. Őt már érdekelte minden, a bontogatás is, a hangulat....

2020. okt. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

A 10 hónapos már simán tud bontogatni. Valami kis apróságot vennék neki mindeneképp. Élvezni fogja, nagyon fog neki tetszeni a fa meg a fények.

A lányunk 2 hónapos volt az első karácsonyán, neki is volt a fa alatt ajándék. Kis apróság, de kapott.

A fiunk 3 hónapos lesz most karácsonykor, ő is fog kapni ajándékot.

2020. okt. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem értelek. Leírásod alapján te sem valami következetesen veszel bármit, az meg zavar téged, hogy mások kérdés nélkül visznek, de azért elfogadod? Ha külön kérés ellenére visz vki vmit, vissza kell utasítani. Köszönöm, de kértem, hogy ne, nem fogadom el. Pont. Majd megtanulják. Lehetne neki ajándékot venni pedig és nem is kéne elrontani a karácsony varázsát azzal, hogy egész évben halmozzátok őt mindennel, mitől lesznek különlegesek az ünnepek, ha amúgy is megkap mindent? Nem beszélve arról, hogy magaddal cseszel ki, mert nem fogsz tudni mit venni neki akkor, amikor tényleg jó lenne. Nem tudom, miért jó ez.
2020. okt. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3mas...egy baba még nem érti azt hogy elhalmozzuk mindennel... Érdekes dolgokat veszek neki, ő nem tudja hogy ez ajándék... Teljesen következetes vagyok, minden dolgot korànak illően veszek, imádja őket.

És arra értettem azt, hogy kérdés nélkül vesznek, hogy pl vettek egy 15ezres járássegítőt, nem is akartam ilyet egyáltalán adni neki. De most adjam vissza anyoosnak? Tuti soha többet nem szólna hozzám :D

Többiek, köszi, valamit biztos vennék neki. Szerintetek rgy ilyen interaktív játszó asztal jó lehet? Már áll, és szereti a zenélő villogó dolgokat is.

2020. okt. 31. 08:02
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Lehet meg fogsz lepődni, de a babádat nem a 20. nagyon menő fejlesztő játék fejleszti a leghatékonyabban, hanem a SZABAD JÁTÉK. Tudom sok mai szülőnek ez ismeretlen fogalom, mert el kell halmozni minden draga szarral a gyereket, jól körbe rakni vele, ne legyen egy lépésnyi hely sem a szobában, de az ha ő mehet ahova akar (biztonságos körülményeket teremtve) és pakolhat, kiszedhet, arrébb vihet, maszhat, lépegethet ahova ő szeretne annál jobb nincs.
2020. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5ös, tudtam, hogy megint ítélkezni fogsz úgy, hogy semmit sem tudsz rólunk. Oda megy a gyerek, ahova akar, attól nem leszek szar szülő, hogy van neki pohárépítője meg formái, amit nem mellesleg annyira imád hogy órákon keresztül püföli és sikongat mellé.

Esetleg visszatérhetnénk a témához:

Mit vehetnék 10 hónapos babámnak karácsonyra?

2020. okt. 31. 08:22
 7/11 A kérdező kommentje:

Számomra a fejlesztő játék ezt jelenti : formabedobó (amivel egyébként már próbálkozik) színes kis könyvek, pohárépítő, ebből 3 féle is van, imádja. Színes kockák, golyóvezető. Labdák. Ezek mind filléres dolgok, mégis imàdja őket, és nagyon okos lett tőlük, csak mondom. Oda kúszik a házban, ahova akar, ott áll fel, ahol akar.

Van egy zongorája, egy járássegítő ami zenél, villog, meg egy tevékenységi központja. Ennyi. Hu de el van kényeztetve ez a szegény gyerek.

Jaj és még pluszba az anyja (én xd) is vele van kb 90 %-ban, mindjárt erre is jön a komment hogy ez sem jó! 😯

2020. okt. 31. 08:31
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
örülök, hogy feltetted a kérdést, az én babám 2 nappal fiatalabb a tiednél:D :)
2020. okt. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 khniki ***** válasza:
56%
10 hónapos már egész sokat ért a világból. A kisfiam 3 hónapos volt, csak a család többi tagjától kapott ajándékot. 10 hónapos már szívesen nyúlkál ajándéktasakban, zörög a csomagolópapírokkal stb. De persze az ajándékot még nem érti. Egy szépen, masnival becsomagolt üres dobozzal baromi boldog lesz. :)
2020. okt. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
A 2 hetes és a 10 hónapos is kapott becsomagolt ajándékot, hiszen a családunk tagjai. A decemberi lányom ruhát kapott, takarót és egy szundikendőt, a februári fajátékokat.
2020. okt. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!