Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lesz könnyebb egy...

Mikortól lesz könnyebb egy babával?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a hasfájásra, fogzásra, szeparációs szorongásra, nem alvásra, non-stop cicuzésre stb.

Mikortól, hány éves korától élvezetesebb a gyereknevelés?


2020. okt. 31. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Hasfájás ~3-4 hónapos kor.

Szepa ~1,5 év.

Fogzás ~2,5 év (jellemzően addigra jön ki)

De könnyebb nem lesz, csak más miatt nehéz. ;)

2020. okt. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Minden időszaknak megvannak a maga kihívásai. De szerintem olyan másfél-2 éves kortól van egy nagyon jó időszak, amikor már jár meg mond dolgokat. Csak akkor meg lassan jön a hiszti korszak.
2020. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Haaát... Szerintem sem lesz könnyebb. Mert meg "csak" a hasa fáj... Aztán hisztizik, szetramol, radtapad és a wcn se hagy nyugton, beteg lesz az oviban... :D

De majd jobban fogod bírni a strapát!

2020. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Nàlunk a hasfàjàs 3-3,5 hónapos koràig tartott az borzalom volt ès nagy megvàltàs amikor vège lett.


A fogzàs nem igazàn befolyàsolta hàlisten az èletünket, talàn max 4-5 èjszaka volt amit fèlig èbren, sírva

töltöttünk emiatt.


Nonstop cicizès kb 3-4 hónapos koràig, az is kimerítô volt.

Szeparàciós szorongàs szinte nàlunk teljesen elmaradt, nem bàntam:)


Ràadàsul az èn picim 1 èves koràig rossz alvó volt, nehezen aludt el ès persze fèlórànkènt kelt. Ès este 10 elött nagy ritkàn, de ez ma is így van , most 3 èves. Fél èves koràtól lett sokminden könnyebb, de èn kb 2 èves koràtól mindtam azt, hogy igen most màr nagyon jó a gyerekes èlet, mikor màr beszèl, önàllóbb, kifejezi magàt, èrti a jàtèkokat jön megy velünk akàrhova ès nagyon harmonikus jó a kapcsolat hàrmunk között. Persze most a dac korszakot èljük, de ez nekem lófitty a baba korszakhoz kèpest.

2020. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
7 évnél tartunk de még nem jutottunk oda
2020. okt. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Ha majd abbahagyod a mártírkodást, és csak magaddal foglalkozol. Szoptatni felesleges, tápszeren is felnő a gyerek.
2020. okt. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk az első 1 év volt a legkönnyebb mindegyik gyerekkel. Ahogy nőnek, úgy nehezebb velük, de így is a legjobb dolog a világon.
2020. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Abszolút gyerek függő.

Az enyém nem igazán volt hasfajos. 2-6 hónapos kora között ataludta az ejjelt. 6-9 hónapos között nem, de nem volt vészes, csak sorba jöttek az alvászavaró tényezők. Fogzas, mozgásfejlődés, betegség, oltas utáni láz, növekedési ugrás. Mire az egyik véget ért, jött a következő. Most 9 hónapos megint atalussza az ejjelt.

Tapszeres volt, így nem volt non-stop cicin, igazából kifejezetten rossz evő volt mindig. Ezért is apadt el a tejem részben, mivel nemhogy non-stop, hanem egyáltalán nem volt hajlandó cicizni.

En az elmúlt 9 hónapot végig élveztem. Nem voltam hulla fáradt egyáltalán. Konkrétan pár nap volt csak húzós de az is szétszórtan csak.

Ferjem is mindenben támogat, anyosekkal is sokat van a pici, anyukamekra is lehet számítani bármikor, szóval gyerek és körülmény függő.

Pl barátnőmnek alom gyereke volt 2 éves koráig. Azóta naponta akar kiugrani az ablakon. A barátnőm. Nem a gyerek.

2020. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Ez gyerek és szülő függő.

Ha kaptál egy igazi több emberes babát, miközben a férjed sokat dolgozik és keveset tud segíteni akkor bazi nehéz tud lenni kb örökre 🤣


Én is úgy érzem a két éves fiam mellett, hogy nem lesz könnyebb sosem. Csak másabb. Más fajta nehézségek jönnek. Nem fáj a hasa de cserébe nyakig vagyunk a dackorszakban, ami legalább olyan rémálom tud lenni mint a hasfájós első 3 hónap.

2020. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
2-esnek igaza van. Nekem nyolc éves már a nagy de mindig van valami vele is. Látja a nagy lányokat a sulibam és egyre meredekebb dolgokkal áll elő.
2020. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!