Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lesz könnyebb a...

Mikortól lesz könnyebb a gyerekkel?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kisfiam és néha nagyon nehezen viselem a napokat, elfogy a türelmem. Nagyon szeretem őt, de néha kiborít az etetés-pelenkázás-altatás-fogzás-mozgásfejlődés-öltözködés mizéria. Akinek már nagyobb gyermeke van mikortól kezdte élvezni az anyaságot, amikor nyugodtabbak lettek a napok? Ne értsetek félre, imádom őt és mindent megteszek érte, de olyan jó lenne nyugodtan elmenni vele valahova és nem azon aggódni hogy vajon alszik-e ott rendesen, eszik-e. Mert járunk mi nagyszülőkhöz, barátokhoz, de sok programot lemondunk mert inkább a kisfiam napirendjét igyekszünk tartani.

2015. okt. 7. 13:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd tíz év múlva, addig kitartás, és lásd meg a szép oldalát mindennek. :)
2015. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Húúú. a kisfiam 19 hós, és igazából nehezebb mint amikor 9 hós volt. Persze, van könnyebb része is, az etetés. :) A pelenkázás ugyan úgy megvan, most már lassan szalad, önálló gondolatai, akarata van, ami általában nem egyezik az enyémmel. :) Szóval nem tudom, még sok évig nehéz lesz. De kitartás. Esetleg nem tudod megoldani, hogy néha kikapcsolódj egyedül? Akár 1-2 órára. Nekem az szokott segíteni megnyugodni.
2015. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

6.5 és 4 évesek a gyerekeink. Most tudunk úgy elmenni valahová, hogy nem idegőrlő. Nem kell nézni, mikor eszik-kakis-e nem-e, ordít-e nem-e? Tök aranyosak, itthon is önállócskák.

Már nem csak az a dolgom, hogy rohangáljakkiszolgáljaketessekboltbakénemennideüvölt!!!!!!!!



Addíg is tarts ki.

2015. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a nagy nálunk, és még nem könnyebb. Volt egy jobb pár hetes időszak, aztán beköszöntött a dac és hiszti... szóval most nem az alvás és evés a gond, hanem az, hogy vajon mikor borul ki nála a bili valamiért.
2015. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éves korában éreztem, hogy határozottan jobb. Most 3 éves, nálunk egyre könnyebb az egész.
2015. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiammal soha nem volt nagyon nehéz, de most, lassan 3,5 éves korában már sokkal élvezetesebb számomra a vele töltött idő, mint baba korában. Értelmes, lehet vele beszélgetni (valóban beszélgetni, nem csak én beszélek, hanem ő is válaszol, kérdez, mesél), el lehet vele bárhová menni, mert nincs semmi gond, ha kimarad a délutáni alvás (mondjuk mi ebből már 2 éves kora körül sem csináltunk gondot), élmény vele kirándulni, mert látom, mennyire élvezi. Szobatiszta, úgyhogy a pelenkázás már nem gond. Persze ebben a korban is vannak nehézségek, (mostanában ha valami nem tetszik elkezd ordítani, mintha süketek lennénk), dackorszak és társai, de nálunk azért ez kezelhető és összességében most a jobb, nem mikor pici volt.
2015. okt. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor tőlem kérdezik, hogy melyik a jobb, ha kicsi vagy nagy, erre mindig azt válaszoloM, hogy minden kornak meg van a nehéz része.

2 éves múlt a lányom, Mist dackorszak van es nehezebb, mint mikor pici volt. De viszont most könnyebb, mert tudunk csomó helyre elmenni és egyutt élvezni a programokat.

Ha a saját tapasztalatom nézem, nekem 1,5 évesen kezdett jobb lenni.

TulajdonkÉppen mindig lesz valami, ami miatt lehet mérgelődni :-))

Nekem is elmegy a türelmem, de ha most nem kezelem jól ezt a korszakot, tuti kibabrálok vele a jövőben.

Lassan megyek vissza dolgozni, szóval tuti könnyebb lesz, hiszen felnőttek társaságát is erezhetem, ami plusz energiát ad :-)!

2015. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
az biztos, hogy sok lemondással jár a gyermek. ahogy nö, egyre könnyebb lessz, akkor más lessz a gond! nekem kb. 3 éves kortol éreztem ugy, hogy már könnyebb, jobban lehet menni ide-oda, egyebek! Kitartás!!!! Néha lehetne egy kis gyerektöl "leszakadás" pár ora, hogy csak magaddl foglalkozz! ezt nem lehet kivitelezni?
2015. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 éves korától határozottan jobb. Onnantól alussza át az éjszakát, meg a nappali napirendje is beállt. És az nekem nagyon sokat jelentett, h változtattam; ha ő alszik Napközben , én is pihenek.
2015. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2 éves korától. Akkor már visszamentem dolgozni, ő meg bölcsibe járt.
2015. okt. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!