Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora a különbség az első...

Mekkora a különbség az első és a második gyereketek között? Szerintetek mi az ideális?

Figyelt kérdés
Van egy fiam,de tervezünk még babát. Kis korkülönbséggel mennyire nehéz? Ha az első terhesség+szülés könnyű volt,a második is?
2020. nov. 4. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Mindenkinek más


19 hónap van a gyerekek közt.


Ha a nagy n lenne olyan természet, amilyen, akkor nem lenne gáz.

A nagy nekem nagyon akaratos, önfejű, kicsit erőszakos.

Bàntja a kicsit.


8 hónapos a kicsi most.

2020. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
5,5 év a különbség, nekünk így pont jó.
2020. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 3-4 évet szeretnék. Nekem nincs kapacitásom még egy babára a mostani mellett, legyen akármilyen kis angyal. Ismerem a korlátaimat, legyen ovis az első aztán ha még mindig akarunk második gyereket akkor jöhet.
2020. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2,5 év van a gyerekek között, de szerintem 3,5 évvel talán könnyebb lenne (tesómékat látva).

Azt mondják, hogy vagy nagyon kicsi (1-1,5 év) vagy a 4 éven túl könnyebb. A kicsi azért, mert hamar "összenőnek" a gyerekek, egyszerre lehet őket délután, este altatni, hamar beáll a napirendjük. A nagyobb korkülönbségre pedig ugye már önellátóbb a nagy (szobatiszta, önállóan eszik, vetkőzik, öltözik, több időt tud egyedül molyolni).

2020. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányom kb 2 éves lesz, mikor megszületik a kisöccse. Eleinte ideálisnak tartottam ezt a korkülönbséget, de most hogy előrehaladott a terhességem, kezdek rájönni, hogy még várhattunk volna. Nagyon nehéz egy totyogóval, hiszen még ő is kicsi. Azt sem tudom, hogyan fogja viselni a kistesó érkezését. Legalább óvodás korban érdemes bevállalni a kis testvért szerintem.
2020. nov. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2,5 év, így akartuk, tökéletes is!


Az elsővel a terhesség egy picit rosszabb volt (a 2. tünetmemtes, csak a végére jött gdm inzulinnal és ez miatt indítás), de a másodikkal a szülés sokkal rosszabb volt

2020. nov. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2 év a különbség nálunk. A 2. születése utáni első 2 évre nem emlékszem, de darabra megvagyunk, szóval valahogy túléltük. Másodszorra nem vállalnám be ilyen kis különbséggel. 1 gyerekkel nem mértem fel, mennyire más a 2., nem kétszeres meló volt, sokszoros.
2020. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs garancia rá, hogy a második szülés és vagy terhesség (is) könnyű lesz.

Ideális szerintem nincs. Ha pici a korkülönbség akkor eleinte nagyon nehéz, de aztán már jól elvannak, ha túl nagy akkor gyakorlatilag van két egykéd, mert egymással lehet, hogy nem találják meg a hangot.

Nekem két tesom van, én vagyok a középső. Nővérem 3 évvel idősebb, vele együtt játszottunk, öcsém 10 évvel fiatalabb, nagyon szeretem, de kicsit olyan idegen számomra.

2020. nov. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 8 év a különbség, nekünk így tökéletes. Az első 6 óra alatt lett meg, a második 2 óra alatt, gátvédelemmel.
2020. nov. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!