Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a bukás és az...

Mi a különbség a bukás és az újszülött reflux között?

Figyelt kérdés

Másfél hetes a baba, de pár napja már ijesztően sok tej jön neki vissza, szinte annyi amennyit megeszik, majdnem minden etetésnél előfordul. Elég ha etetés után felveszem böfiztetni és egyből bukik. Volt hogy sugárban hányta vissza, illetve gyomorsav szagú minden.

Úgy tudom refluxnál a kibukott tej sárgás vagy barnás színű, nekünk ez ugyanúgy fehér.

Több részletben szoktam szoptatni, de lehet még így is túletetem, bár nem úgy érzem.

Sajnos mérlegem nincsen, hogy megnézzem fogyott e, de az étvágyával nincs gond, hányás után is folytatja az evést. Valakinek volt hasonló amire az orvos azt mondta nem reflux? Természetesen majd én is megkérdezem.


2020. okt. 5. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pont a múlt héten voltunk orvosnál és rákérdeztem, mert ugyanilyen a kislányom. Eszméletlen határozottan mondta a gyerekorvos, hogy ez nem reflux, mert pirospozsgás, szépen hízik és élénk baba. Azt mondta, hogy még gyenge a rekeszizma és még nem zár megfelelően a gyomorszáj. Azt is mondta, hogy idővel erősödik, megtanul felülni és akkor többet lesz függőlegesen és javulni fog, de akkor se aggódjak, ha még a hozzátáplálásnál is előfordul.
2020. okt. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is sokat bukott. Anyatejet, tápszert. Képes volt akár 1-2 órára rá is bukni.

Minden etetés után gyors textilpelus, fel a vállra, félre állás, mert jön a taccs. E miatt nem mindig mertem vele elmenni. Éjszaka semmit nem adott vissza.

Doktornő azt mondta, hogy amíg hízik, nincs gond, nem foglalkozunk ezzel. Éretlen a gyomor, a rekeszizom.

4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, a pépeket és társait sose bukta vissza.


Amíg nem érzed, hogy csökken a súlya és vidám, nincs gond.

2020. okt. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!