Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ugyanannyira szeretni 2...

Lehet ugyanannyira szeretni 2 vagy tobb gyereket?? Oszinten!

Figyelt kérdés

Nekem 1 babam van, nem tudom lesz e meg, ot nagyon szeretem, elkepzelhetetlen, hogy nala jobban szeressem ha lesz is meg, de lehet pontosan ugyanannyira szeretni minden gyerkocot?

Tenyleg az oszinte valaszra lennek kivancsi, nem a ‘szepre’. Kivancsi vagyok masok pont ugyanugy ereznek e a gyerekek irant.🙂


2020. nov. 7. 01:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

#19 Egyáltalán nem vagyok felháborodva, ezt miből gondolod?

Nem csak akarom őket egyformán szeretni, hanem valóban egyformán szeretem őket. Azt írtam le, amit őszintén érzek :)

Tehát igen, a kérdező kérdésére válaszolva, lehet őket egyformán szeretni.

2020. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
59%
Az egy általános nagy tévedés, hogy valaki nem ugyanúgy bánik a gyerekkel csak mert az egyik kicsit közelebb áll a szívéhez. Ez nem azt jelenti, hogy az egyik két csokit kap a másik egyet se. Sarkítva. Lehet és kell is ugyanúgy bánni velük attól még, úgyhogy nem kell azért túldramatizálni. Meg most itt néhányan úgy állítják be, mintha ez azt jelentené, hogy valaki az egyik gyerekét egyáltalán nem szereti a másikat meg majmolja. Na ez nagyon nem így működik...
2020. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nagyon sokaknak nem megy. Anyámnak se pl. Én ha nagyon őszintén magamba nézek, tök ugyanazt érzem a kislányom meg a kisfiam iránt. A kimutatás módja más, mivel a lányom 5,5, a fiam 2 éves, nyilván teljesen mást igényelnek. A fiam még a babusgatást, a lányom inkább a közös játékot, néha puszit meg ölelést, de ő nem ér rá bújni folyton. A kicsi ezzel szemben még folyton tapadna, amikor a nagy volt ekkora, vele is ez volt. Szóval más a viselkedésem velük, de ez a korukból és az igényeikből adódik, nem abból, hogy az egyiket jobban szeretném a másiknál. A lányom kiakadna, ha annyit ölelgetném, meg tartanám az ölemben, mint az öccsét :D
2020. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Három gyerekünk van. Mindhárom más bánásmódot igényel a habitus és az életkor miatt, de amikor hozzám bújnak, átölelem bármelyiket, ugyanazt érzem. Bár a 12 éves fiam már ritkán bújik, de nem szeretem kevésbé, mint a 4 éves húgát.
2020. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

"Jó esetben a férj iránt ott a szexuális természetű vonzalom, ami remélhetőleg se a szülő, se a gyerek iránt nincs meg."

A szexuális vonzalom nem összekeverendő a szeretettel. A szexuális vonzalom csak és kizárólag azt jelenti, hogy szeretnél szexuális kapcsolatot létesíteni az adott személlyel. Nem feltétlenül jár együtt a szeretet vagy akár a szerelem érzésével. Lásd egy éjszakás kalandok vagy esetleg utcán/tömegközlekedésen stb. megpillantott idegenek, akikbe nem vagy szerelmes, nem szereted, nem is ismered őket, de szexuálisan vonzónak tartod őket. Tehát a szexuális vonzalmat nem szabad belevenni a szeretet kérdéskörébe, mert teljesen független tőle. Mellesleg nem is minden jól működő párkapcsolatban van jelen szexuális vonzalom, de ez már más téma.


"Jó esetben a szüleitől azért csak elszakad az ember, hogy a férjével alapítson családot, jó esetben ő lesz fontosabb, nem a szülők."

Teljesen mindegy, leváltál-e már a szülőkről vagy sem, lehet úgy is nagyon szeretni valakit, hogy nem élsz együtt vele, hogy nem találkozol vagy akár nem is beszélsz vele napi szinten. És lehet úgy is kevésbé szeretni valakit másoknál, hogy egy fedél alatt élsz vele.


"Ugyanígy a gyerek is, ő lesz fontosabb, nem a szülők."

Valakinek. Valakinek meg nem. Emberfüggő. Nem a te igényeid az alapja annak, hogy mi a normális.


"Ha választásra kényszerülne valaki a szülők, ferj/feleség és a gyerek között, mindenki egyértelműen képes lenne választani. Más szeretet és nem lehet összehasonlítani."

Lehet, hogy valaki képes lenne, de a "valaki" nem egyenlő a "mindenki"-vel. Én például nem lennék képes. Egyikükről se lennék képes lemondani a másik javára. Egyiküket sem szeretem jobban a másiknál. Mindannyian ugyanúgy nagyon fontos részei az életemnek, csak épp mindannyian más szerepet töltenek be benne.

2020. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

13!


Nincsenek gyerekeim. Egy gyerekem van. Nyilván nem véletlenül.

2020. nov. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
26: akkor neked marha sok fogalmad lehet erről, tényleg 🤦‍♀️
2020. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek a valaszokat. Elegge megoszto tema lett ahogy latom, en azt is felpontoztam aki annyit irt ‘nem’ hisz ez is hasznos valasz a kerdesemre.


Nagyjabol arra jutottam, ha mindenki oszinten valaszolt, hogy lehet ugyanugy szeretni, de lehet nem ugyanugy is. Nyilvan ezt nem mi dontjuk el, hogy kit hogy szeretunk, nem a mi akaratunkon mulik.


9, 14, 25-os valaszolat kulon koszonom, nagyon tetszettek.😁

2020. nov. 7. 17:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!