Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utalhat-e komolyabb problémára...

Utalhat-e komolyabb problémára, ha a babának folyton nyitva a szája, lóg a nyelve és folyik a nyála?

Figyelt kérdés
Barátnőm kisfia másfél éves, és folyton nyitva a szája, lóg a nyelve, és nagyon erősen nyáladzik. Sok baba volt, van a környezetemben, de még egyiknél sem láttam ilyet. Tudom minden baba nyáladzik, de ő nagyon erősen, nagyon rövid időn belül teljesen eláztatja a kis előkéjét. De meg hogy lóg a nyelve? Barátnőmnek persze nem merem mondani. Utalhat ez valami komolyabb bajra, mert ha igen, akkor veszem a bátorságot és szólok a barátnőmnek.
2010. aug. 10. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azért megnézetném neurológussal... Pár hónapos babánál még természetes, hogy dugdossa ki a nyelvét, és kis "tátika", de másfél évesen nem hiszem, hogy ez olyan normális lenne. A nyálzás egyébként fogzástól is lehet, azzal talán nincs úgy gond.
2010. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy azért nyáladzik erősen, mivel kint lóg a nyelve, így nem nyeli le a nyálat. De az nem lehet véletlenül, hogy azért van kint folyton a nyelve, mert ha a szájában van, nehezen kap levegőt? Szerintem mindenképpen beszélj erről a barátnőddel.
2010. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet szomjas, fáj a torka azért van nyitva a szája és lóg a nyelve.

A nyála pedig azért folyik erősen mert biztosan jön a foga.

Az én fiamnak is folyik a nyála mert éppen jön a foga és egész nap brümmög, mint az autó és dumál ezerrel amitől ömlik a nyál a szájából ez egy ilyen korszak.

Szerintem komoly baja nincs a gyereknek.

18 hónapos kisfiú anyukája

2010. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én kisfiamnak nincs nyitva a szája, nem lóg a nyelve és minimálisan folyik a nyála, ha épp fogzik, de az is max 1 hét.

Szóval nem tudom, hogy ez ilyen korszak lenne.

Nálunk nincs ilyen korszak

19 hónapos kisfiú

2010. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Mi lett végül a gyerekekkel?
2021. jún. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!