Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen a kézbeadással?

Mi legyen a kézbeadással?

Figyelt kérdés
Nekem anyukám úgy tanította kiskoromban ha babalátogatóba mentünk, hogy ha az anyuka felajánja hogy meg lehet fogni, akkor kézmosás után meg lehet fogni, de nem illik elkérni, mert majd az anya tudja hogy mikor van olyan állapotban a gyerek hogy odaadja. Még kb 2 hónapom van szülésig, de szeretném tudni hogy utasítsam vissza ha valaki el akarja kérni a babát dajkálásra amíg én nem érzem úgy. Pl ha alszik, nyűgös, fáj a hasa, ilyesmi, akkor nem adnám oda, csak ha nyugodt és jól van. Anyukámtól nem félek annyira, hiszen ő tanította nekem hogy így kell másnál is, de ha a nagy unokahévben elfelejtené, őt mégis könnyebben tudom kezelni, hiszen az anyukám. De anyósoméktól tartok kicsit. Ő és a húga szinte elválaszthatatlanok, és tipikusan az a család, ahol minden mindenkié és nem nagyon értik a privát szférát, valamint ráadásul rendkívül érzékenyek is, és nagyon könnyen meg tudnak sértődni. De részemről elég udvarias lenne egy olyan visszautasítás hogy pl jaj olyan édi hadd fogjam meg, én is akarom dajkálni, én meg hogy most nem mert alszik vagy nincs jól vagy nyűgös vagy valami és majd szólok ha oda tudom adni úgy hogy ne sírás legyen a vége.
2020. nov. 13. 10:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%
Mi baja lesz, ha megfogjak?🤦‍♀️
2020. nov. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg alig fogod várni,hogy végre valaki megfogja és dajkálja amig te eszel vagy mész gyorsan hajat mosni. Fog rajtad csüngeni eleget. Én legalábbis így voltam vele. Kapva kaptam az alkalmon. Ha anyósom vagy a barátnőm jött babalátogatóba,azonnal nyomtam a kezükbe és csináltam azokat a dolgokat,amikre nem jutott időm.
2020. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

Hat en odaadtam, raadasul nem is verszerinti nagyinak, aki elsirta magat meghatottsagaban, es azota is imadja a gyereket, rengeteget foglalkozik vele amikor csak teheti. A gyerek is elsirta amugy magat, igy sokaig nem is volt akkor epp nala, de amikor csak lehetett, odaadtam a kezebe, ahogy anyosomnak, es anyukamnak is. Sot, a baratnomnek is odaadtam a par oras babat, mikor aznap odahivtam, hogy latogasson meg, el se akarta hinni, hogy megfoghatja. Sot, egy oreg neninek is a kezebe adtam 1 honapos koraban az oregek otthonanal, mert kerte, es mondta, hogy nem fogja a kezet megfogni, csak olyan reg volt a kezeben ilyen pici baba. Jo, a mostani virushelyzet mas, de nagy pillanatok ezek, ritka, hogy az ember ilyen kis picike babat foghat a karjaiban, es a gyereket az a par perc nem hinnem, hogy traumatizalna, a felnott embernek meg, aki megfoghatja hatalmas ajandek.


Hidd el, megertelek. Elso gyerek, mindennel jobban felted, nalam is igy volt, raadasul gyerekagy alatt meg vegkepp csak nyugalomra vagyik az ember. Tudom, hogy manapsag nuklearis csalad van, elkulonulve meg minden, es nekem sok ido volt, meg megertettem, mi az, ami igazan fontos, volt osszeveszes is belole, hosszabb mosolyszunettel, teljesen feleslegesen. En azota sokkal nyitottabb lettem, es orulok neki, hogy mikor eloszor lattak, akkor is az voltam (utana egy darabig sajnos nem).

2020. nov. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 khniki ***** válasza:
71%
Szerintem az a legdiplomatikusabb, ha a látogatás elején megmondod, hogy amikor úgy látod, odaadod majd.
2020. nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
37%
Megmondom nekik, hogy nem adom oda mert fél perc múlva visszaadnád úgyis. Másnál nem marad a baba csak nálam. Hangot is ad neki.
2020. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

Annyira undorító ez az egész! Hányok az ilyesmitol. Facebookon is kering egy ilyen videó hogy mit tegyünk meg mit ne baba látogatóba. Nem azt mondom hogy oda kell adni minden jött mentnek, de azért a család az család. Anyós. Apos, stb is ugyanúgy várta azt a picit! Sok elvetemült még azt sem engedi hohy a nagyszülők megnezzek a babát.. Nem fog belehalni az a gyerek ha a nagyi is mehfogja pár percre!!


Én egy egészséges babát hoztam a világra januárban és egy pillanatra sem fordult meg a fejemben hogy ennyire para mami legyek. Anyukám, apukám egyből megfogtak amikor 2 napos volt. A párom anyukája sajnos nem él. Apukája igencsak feledékeny, otthonban el, de amint meg tudtuk látogatni egyből a kezébe tettem a picit. Ő is már felnevelt 3 gyereket, nem dobja le, nem eszi meg. Nem mérgezi meg. Hanem egyszerűen csak örül az unokájának mint minden más nagyszülő!!!! Remélem a fiam nem ilyen feleségét fog magának választani, mert ha megtiltja higy megfogjam a saját unokamat, még fel is pofpzom


Azért itt már nagyon elszaladt a ló az utóbbi pár évben. Mindent fertőtleníteni kell, csak kezmosas után lehet a babát mehfogni, a puszi tilos stb.....


Hat mindenki tegyen ahogy jónak látja, de azért remélem hogy egyszer rajossz mennyire szívtelen gonosz buta nő vagy!

2020. nov. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%
16 amikor én megszültem meg az őrző en voltam. A babát el kellett vinni eü okokból. Anyósomék megtudták ugye, hogy megvan a baba. Beszaggattak a kórházba, lekapcsoltak egy nővért. Pont vitték a PIC-re (minden inkubátoros baba oda kerül nálunk), de még megengedték nekik, hogy megfogják a babát 🙂 annyira boldogok voltak, ezt mesélték mindenkinek egy hónapig, hogy frissen születése után megfoghatták 🙂
2020. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%

16 vagyok. Valahogy nagyon megerint ez a téma mivel nekem is fiam van. Néha elgondolkodtató, mi lesz ha ilyen felesége lesz? Majd hetekig meg sem nezhetem a saját unokámat, meg csak is az ő engedélyével lehet kézbe venni stb... Nekem is babám van. Nemsokára tíz hónapos. Én is imádom, féltem, óvom. De azért ami az elmúlt 10 évben megfigyelheto az nagyon Durva a számomra.... Sajnos már nem találom Facebookon azt a bizonyos videót. De abban is ez van, hogy Úr Isten hangosan beszél valaki a baba mellett, meg nem vette le a cipőt, nem hozott ajándékot, nem hozott kaját szegény anyának, meg még meg is akarja fogni.. És ezt mind nem lehet... Hát komolyan mondom, a hányás keringet!! Persze most a járvány idején még jobban oda kell figyelni, de ha a baba egészséges, és a vendégek is ( amit azért merek feltetelezni ha már látogatóba mennek) akkor azért ne dugjuk már el a gyereket. A nagyszulokrol, unokatesokrol meg ne is beszéljünk!! Szülés utáni 5.napon már az 5 éves unokahugom is megfoghatta a picit, persze segítséggel...


Mindenki tegyen ahogy gondolja de azért a nagy szülőkkel szemben ez hatalmas szemétség szerintem!

2020. nov. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
44%
16 nekem is fiam van. Remélem, nem lesz majd egy naaaaagy rózsaszín papucs annak idején.
2020. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én is épp pont most mondtam a fiamnak viccből hogy kicsim ugye neked nem lesz ilyen hárpia feleséged?! Majd időpontot egyeztetek meg egészségügyi tesztekkel megyek látogatóba. Talán talán ha jó kedvében lesz az anyuka meg is nezhetem a saját unokamat... Anyám felnevelt 3 gyereket. A nagypapa 8at. Sajnos nagypapa nem mindig a legtisztabb, de nem is koszos vagy budos. Egy pillanatra sem fordult meg a fejemben hogy nem foghatja meg. Sőt!! Tiszteletet mutattam, és még mielőtt neki kellett volna megkernie engem, belenyomta a kicsit a kezébe. Sajnos ő már nem sokat foghatja, ki tudja lesz - e még ilyen pici baba a kezében! Könnyes szemmel ült a hinta székben olyan boldog volt ! És képzeld a gyereknek se lett semmi baja!
2020. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!