Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen a kézbeadással?

Mi legyen a kézbeadással?

Figyelt kérdés
Nekem anyukám úgy tanította kiskoromban ha babalátogatóba mentünk, hogy ha az anyuka felajánja hogy meg lehet fogni, akkor kézmosás után meg lehet fogni, de nem illik elkérni, mert majd az anya tudja hogy mikor van olyan állapotban a gyerek hogy odaadja. Még kb 2 hónapom van szülésig, de szeretném tudni hogy utasítsam vissza ha valaki el akarja kérni a babát dajkálásra amíg én nem érzem úgy. Pl ha alszik, nyűgös, fáj a hasa, ilyesmi, akkor nem adnám oda, csak ha nyugodt és jól van. Anyukámtól nem félek annyira, hiszen ő tanította nekem hogy így kell másnál is, de ha a nagy unokahévben elfelejtené, őt mégis könnyebben tudom kezelni, hiszen az anyukám. De anyósoméktól tartok kicsit. Ő és a húga szinte elválaszthatatlanok, és tipikusan az a család, ahol minden mindenkié és nem nagyon értik a privát szférát, valamint ráadásul rendkívül érzékenyek is, és nagyon könnyen meg tudnak sértődni. De részemről elég udvarias lenne egy olyan visszautasítás hogy pl jaj olyan édi hadd fogjam meg, én is akarom dajkálni, én meg hogy most nem mert alszik vagy nincs jól vagy nyűgös vagy valami és majd szólok ha oda tudom adni úgy hogy ne sírás legyen a vége.
2020. nov. 13. 10:48
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
64%

"hogy mikor van olyan állapotban a gyerek hogy odaadja"

:DDDD


Ne aggódj amúgy, szerintem senki nem akarja majd a kezébe venni úgy a gyereket, hogy az éppen lila-kék fejjel, sz__ros pelenkával üvölt.

2020. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!