Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig beszéltek, meséltek,...

Mindig beszéltek, meséltek, mondókáztok, énekeltek a 2 hónapos babátoknak, amikor ébren van? Hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés

Van napirendetek?

Meséltek milyen a ti ennyi idős babátok?


2020. nov. 14. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Már amikor a hasamban volt, énekeltem és mondókáztam neki :D

Az esti rutinon kívül még nem nagyon volt ilyenkor napirendünk, az egész nap az alvásról-evésről-setáltatásról szólt.

2 hónaposan még javában szenvedett a hasalás miatt, el voltam foglalva azzal, hogy motiváljam a képekkel, játékokkal. Tornáztattam és nagyon sokat bújtunk össze.

Már egy éves, szaladgál mindenfelé és a mondókákat, dalokat még mindig imádja :)

2020. nov. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

2 hónaposan pont “karantén volt, online kerekítőztem a naggyal.

4 hónaposan vittem őt is.


A nayobbiknak olyan 4 hónaposan kezdtem..

2020. nov. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2. Vagyok leragadtam

A mondóka -éneknél


Beszélni egyfolytában..

Mit csinàlok, hova viszem

Mi lesz

Mit mutatok.

2020. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Az én babám napközben kint van a nappaliban a játszószőnyegen vagy ritkábban a pihenőszékben. Van hogy egész sokáig elnézelődik van hogy azt igényli, hogy odaüljek mellé. Kb 1-1,5 órát van fent egyszerre, utána elalszik. Énekelni szoktam neki és beszélgetek mindenféléről, mondókázni kifejezetten nem szoktam. 3-3,5 órânként eszik (tâpszeres). Este fél 8-kor fürdetünk, aztán a férjem eteti és teszi le aludni. Rögtön elalszik és alszik ébredés nélkül kb. Fél 6-6-ig.
2020. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze érdemes sokat beszélni a babához, de tudatosan arra is kell figyelni, hogy legyen el egyedül is. Hagyni kell bambulni, szöszmötölni. Ha épp nézeget vlmit nem odanyúlni, elvenni vagy számunkra érdekesebbnek tűnő dolgot mutatni neki. Az idegrendszerének ez is kell, a nyugi, pihi, elmerülés.
2020. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi olyankor 5*20 percet gyogytornaztunk naponta, úgyhogy ha ezt az evest és az alvást nézed más program nem igen volt 😅
2020. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4 es:

Es sírni nem szokott? Ennyire beállt a napirend?

2020. nov. 14. 21:21
 8/10 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Nagyon ritkán sír, leginkább mosolyog és magyaráz amikor fent van, nyugis, jókedvű baba. Csak a hasaltatás tudja kiborítani, azt nem szereti. A nagyfiam is ilyen volt (ő most 8,5 éves). Szerencsénk van velük :)
2020. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tenyleg az van! 😊
2020. nov. 14. 22:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem mindig, de azért sokat. Az énekléstől mindkettőnek azonnal fülig ért a szája, bármilyen hamis is volt 😅

Fiam már 4,5 éves, a lányom 5 hónapos, szóval a kérdésben lévő 2 hónaphoz képest már ő is nagy, de amikor 2 hónaposak voltak, és épp nem ettek vagy aludtak, akkor jellemzőén "beszélgettünk", általában úgy, hogy hasra voltak rakva. Szerencsére nekem mindkettő szeret(ett) hason lenni, mindkettő jól elvolt/elvan önállóan is ha kell(ett), és mindkettőnek jó (volt) az alvókája is. Nekem is mákom van velük, jó természetűek nagyon. Mondjuk a lányom még pici, de remélem, nem fog "elromlani" :)

2020. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!