Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babával hogy telik...

2 hónapos babával hogy telik a napotok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
A rokonok és barátok màr jönnének látogatni, viszont nekünk semmilyen napi rutinunk nincs, nem tudom őket mikorra hívni. Az egész napunk a szoptatás és altatás körül forog,a köztes idő amíg játék van az kb. 40 perc, utána sírás altatás. Anyósom szerint rossz gyerek és fölösleges ide bárkit hívni. Más is van ilyen helyzetben? Mindenki azzal nyugtat, hogy 3 hónaposan vége lesz ennek.

2020. szept. 29. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Senkit nem fog zavarni sem az, ha alszik a baba, sem az, ha elvonulsz vele 10 percre szoptatni. Csak látni szeretnék. 😊 Hívd át őket bármikor, amikor neked jó. Összedobsz egy gyors sütit meg veszel pár üdítőt és kész.
2020. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak nálunk egy szoptatás fèl óra, az altatás még ennél is bajosabb... szègyellem is emiatt magam..
2020. szept. 29. 19:30
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
A mi babánk is ilyenkor csak evett, aludt és sírt, ráadásul hasfájós is vot, úgyhogy rengeteget. Olyan 3-3 és fél hónaposan kezdett kialakulni a napirend, miután elmúlt a hasfájás és elkezdte érdekelni, mi van körülötte. Anyósod meg hülye.
2020. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Inkabb kerd, hogy ajandek helyett hozzanak enni-innivalot, normalis ember nem varja, hogy egy 2 honapos babaval korulotte ugraljon az anyuka. Nyugodtan vidd aludni, szoptatni, hivd oket olyankor, ha a ferjed is otthon van, es akkor nem gaz, ha eltunsz. En sem szerettem az elso ket honapban sehova menni, de lehet oket pl. ugy hivni, hogy kimentek setalni, mikor alszik a baba a babakocsiban (vagy hordozokendoben), es akkor tudsz veluk beszelgetni is. Nekunk 7,5 honapos koratol lett kiszamithato a kicsinel, elotte nagyon ossze-vissza volt 3-4 alvas, utana atallt ket alvasra, onnantol lett kiszamithatobb. Ha akkor a napirendjehez igazitok barkit, akkor jo sokaig nem talalkoztunk volna. Ha kozeli rokonrol, baratrol van szo, arra is megkerheted, hogy vigyek el setalni, ameddig pihensz egy kicsit.
2020. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Anyós ne menjen ha nem akar. Rossz gyerek mert nincs napirendje?

Az enyémeknek 3 hónapos kortól volt nagyon nagyon kezdetleges napirend. Ezt úgy képzeld el, hogy amikor felkeltek tudtam, hogy nagyjából 1,5 óra múlva lesznek álmosak (a kicsinél inkább 2 de ez most mindegy)

Szóval ekkor sem volt fix idő, mikor mindig ébren lettek volna, főleg nem az álomszuszék 1. gyereknél. Viszont olyan sokat egyszerre nem aludtak, hogy pl nagyszülő 2 óra hosszát az alvó gyereket nézné.


És igen, normális embert nem zavar ha egy pár hetes meg 2 hónapos kisbaba alszik.

2020. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

De miért szégyelled? Anyósod egy hülye banya, rá ne hallgass. SENKINEK sincs napirendje 2 hós babával.

Ha van valami napirend féléjük akkor vagy nagyon mázlisták, vagy ráerőltették a babára sírva hagyással.


Felnőtt nő vagy, anya, akinek a felelőssége, hogy megvédje és segítse a babáját, nem pedig szégyellje magát miatta, mert az anyós bolond.


Nekem esik rosszul, hogy szégyelled a babád másoknak megmuratni, mert nem parancsra alszik, hanem koranak megfelelően viselkedik.

2020. szept. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Anyósod egy barom. Őt nen kell oda hívni.
2020. szept. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
6is félreértettél, nem a babám szégyellem, hanem magamat, mert azt érzem, hogy valamit én rontottam el. Mesélik mások, hogy ennyi idős babájuk hogy átaludta az estét, meg milyen szép napirend van.. én meg azt érzem hogy valamit nagyon nem jól csinálok! Első baba, próbálom a legjobb tudásom szerint, de kedves mama mindig megjegyzéseket tesz...
2020. szept. 29. 20:11
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

2 évesem van, és még mindig nincs olyanunk fixen, hogy napirend😂😂 Túl van ez lihegve, én gyereket nevelek, nem robotot, sosem néztem az órát sem. Aludt amikor álmos volt amennyit akart, evett mikor nagyjából már éhesnek gondoltam. Köszöni jól van :D

Ne stresszeld túl. Hozzám akkor jött mindenki, mikor akart, nem adtam időpontot. Pláne nem dolgozó embereknek. Max elmentünk sétálni és közben elaludt.

2020. szept. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Nekem 3 hónapos, nekünk sincs fix napirend. Annyi van, h.az esti séta és utána fürdetés kb.mindig ugyanakkor vannak, meg a fürdés utáni etetés, altatás. A nap többi része rugalmasabb.

Nálunk a vendégek a babát kb.böfiztetéskor látták. Jöttek, én elvonultam szoptatni, akkor a férjem társalgott velük, majd fél óra múlva csatlakoztam én is, vállamon a babával.

2020. szept. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!