Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babátok mit és...

8 hónapos babátok mit és mennyit eszik? Milyen egy napotok? Ez így vajon jó?

Figyelt kérdés

Ébredés 7 körül

180 ml tápszer

Utána játszik a földön, pihi szék stb, addig én kávézom picit össze pakolok és játszunk együtt.



10:00 tízórai, zöldség hússal stb, ha bébiételbe mérem akkor kB egy 3/4 üveget megeszik

Utána alszik 20 percet néha annyit se


Játék, mondokazunk stb



13:00 ebéd 180 ml tápszer.

3 napja végre alszik utána 1 órát, 2-3 ig játék, 3-4 ig sétálunk

4 körül uzsi, gyümölcs és gabona kB ez is 3/4uveg..

Utána csináljuk a tsmt tornát

Utána megint közös játék, össze pakolok és készülök az estére.

6 kor fürdetés, 180 ml tápszer és alszik reggelig.


Születése óta nem alszik nappal, ezt már megszoktam, 6 hos kora óta kezdett el kicsikét aludni nappal.

Az etkezesekben nem vagyok biztos hogy jó egy így, 7 hónapos korig csak anyatejes volt így nem tudom hogy Tápszerből ennyi elég e.

Lassan kezdjük majd az ebédet is kiváltani.

A napunk néha annyiból változik hogy járunk devenyre, olyankor megcsuszik az este.

Eddig 7 körül volt fürdés de a baba végül így alakította hogy neki 6 kor a tuti 🤔🙂



2020. nov. 15. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Lassan 8 hónapos a kislányom. Nem írtad a kérdésedben, hogy anyatejes vagy tápszeres babókról szeretnél olvasni, így leírom, nálunk hogy mennek a napok.

Anyatejes baba, igazi Buddhababa, Ő a harmadik babám, a tesói 5 és 7 évesek.

Reggel 7 körül kel, a tesói azonnal körülrajongják, játszanak olyan fél 8-ig. Aztán amíg a nagyok felöltöznek, fogat mosnak, a baba szopizik egyet, majd öltözés, mert 8-kor indulunk a suliba (1/4 9-kor kezdődik a tanítás, a suli a szomszéd épület) , aztán az oviba.

3/4 9 körül érünk haza, ekkor a baba már nagyon álmos, úgyhogy gyorsan kanalazunk egy kis gyümölcspépet vagy eszik/nyammog egy kis banánt, almát, és olyan 9 után picivel alszunk (én is alszom Vele, mert nagyon szepás, akkor alszik, ha Vele vagyok, de legalább kipihenem a reggeli flúgos futamot).

9-10 között alszik, aztán játszunk, házimunkát végzünk, főzünk, mindenhol velem van pihiszékben vagy lent a földön játszószőnyegen.

Ha 10 órakor kelt, akkor délben már újra brutál álmos. Ekkor ebédel egy kis főzeléket hússal, meg tud enni olyan 100 millit, de utána még kéri az anyatejet. Fél 1 körül lefekszünk, megszoptatom és a cicin el is alszik. Jó két órát alszik, ekkor én olvasok mellette, halkan dolgozom laptopról vagy kilógok, és ha szerencsém van, tudok tenni-venni egy picit. Fél 3 körül kelni szokott. Ilyenkor gyorsan öltözünk és nyargalunk a tesókért, visszük Őket edzésre, táncra, foglalkozásokra.

Szeret autózni, imád a tesói mellett ülni a kocsiban. Ha bevittük a nagyokat edzésre, mi haza is jövünk, általában a férjem szedi össze Őket munkából hazafelé.

Délután otthon szopizik egyet, egy picit kóstolgat uzsonna gyanánt, majd 19 óráig szabadfoglalkozás. Ha a tesóknak nincs programjuk, együtt az egész család, ezt a baba is imádja. 19 órakor fürdés, majd az egész nagycsalád együtt vacsorázik olyan fél 8 körül. 8-fél 9 körül viszem be aludni, amíg a nagyokat apa készíti lefekvéshez. Megszoptatom, amibe általában bele is alszik.

Ő még kel éjszaka, 1-2-szer biztosan szopizik. Vannak nagyon nyugodt éjszakáink, de a mozgásfejlődés és a szepa most pl. eléggé bezavar.


Hát ennyi. Ő összességében nappal alszik egyszer olyan 1 órát délelőtt, délután pedig kettőt, ha kocsiban utazunk, azt pedig végigalussza. Nagyon igényli a pihenést.

A kóstolgatással jól állunk, nem váltottunk még ki étkezést, mert minden evés után kér még anyatejet. Hajlunk a blw-re, sokszor falatkákkal ismerkedünk az ételekkel.

2020. nov. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)

Mi is blwt szerettünk volna csak a hipotonia miatt nagyon nem ajánlották így nekünk amugyis kicsit későbbre kell tolni a darabosat.

2020. nov. 16. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!