Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoltatok/szolnatok, ha...

Szoltatok/szolnatok, ha ultetnek, leptetnek a babat, vagy semmi kozom hozza?

Figyelt kérdés

Kozeli csaladtagrol van szo, mar 4-5 honaposan felultettek, es leptettek a gyereket. A hazaspar egyik tagja csinalja ezt, a masik eredetileg ellenezte, tehat tud rola, hogy nem jo, de mar o is csinalja. A kicsi amugy a mozgasfejlodest tekintve teljesen atlagos, de borzaszto latni, ahogy ultetik fel, mikor o dolne el, es leptetik, mikor meg a kuszas sem megy. Mivel tisztaban vannak a jelenlegi ajanlasokkal, es ez nem tartozik a testi epseg veszelyeztetesebe kozvetlenul, igy ugy dontottem, nem szolok bele, de nemtudom, jol tettem-e. Meg ha bele is szolnek, nem tudom emiatt lenne-e barmi ertelme. En is utaltam, mikor anno beledumaltak, hogy mit hogyan csinaljak.


Most az erdekelne, hogyha voltatok hasonlo helyzetben, ti mit tettetek, es hogyan fogadtak, ha elmondtatok a velemenyeteket?


2020. nov. 21. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos semmi jogod beleszólni ha nem kérdezik. De gondolom nem fogják :\
2020. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Ugyanez van családon belül. Sajnos értelmetlen szólni, mert ettől nem fog megváltozni a hozzáállásuk, nem fognak utána nézni hogy van-e alapja, hogy valóban káros-e.

Sajnos ez mind mind a szülő felelőssége.... Ahogy az is, hogy 4 hónaposan már brokkolit eszik a baba.


Ha szerencséd van, óvatos beszélgetéssel talán elérheted, hogy fel figyeljen a hibára, de inkább számít kotnyeleskedésnek mint jószándéknak (még ha az is).

2020. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Èn sem szòlnèk èrte. Tudjàk, hogy kàros, csak letojjàk. Az ő felelőssègük.
2020. nov. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Jól érzed, nincs hozzá közöd. Főleg, ha azt mondod, tudják az ajánlásokat. Ha nem tudnák, azt mondanám, hogy esetleg finoman hívd fel a figyelmüket. De így nincs értelme. Egyébként mit értesz pontosan ültetés alatt? Mert ölben megdöntve pl nem baj. Persze ahogy mondod, hogy a baba dőlne el és annak ellenére, az úgy nem jó. En nem is ertem a léptetést sem. Kisfiam kapaszkodva lepeget és nekünk is az egyik mama hogy jajjj fogjuk már meg. Hat mondom fogjad, ha boldoggá tesz egy alkalomtól nem lesz baja. De hamar rájött, hogy ennek nincs értelme, mivel szegény gyerek azt se tudta, mit akar tőle. Aztán nyeklett össze-vissza.
2020. nov. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nemolben, nincs megtamasztva a hata egyaltalan, hanem megfogjak, lerakjak a fenekere, es ha dol egyik iranyba, akkor visszateszik, vagy megfogjak/tartjak a kezenel fogva, leptetesnel hasonloan, csak allva.
2020. nov. 21. 22:47
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Közeli családtagnak, azaz ha vagyunk olyan kapcsolatban, hogy őszinték lehetünk, igen, szólnék. Legalább annyit, hogy "hé, minek ülteted/ vezetgeted? Nem tudod, hogy..." és választól függően mondanám azt is, ha folytatná, hogy "jó hülye vagy".

5 éve hordom gyógytornára a fiam. Határozottan kihoz a sodromból, ha valaki akkora ökör, hogy önmaga árt a gyerekének.

De ettől függetlenül pl: a játszótéri anyukának nem szólnék be. Ahhoz tényleg semmi közöm.

Családtaghoz azért van, ha nem ilyen huszadik rokon szintű vagy olyan akit szökőévente látok.

Testvéremnek szólnék.

2020. nov. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Derjaderja ***** válasza:
78%
Egyszer megkérdezném, hogy ismerik-e ennek a veszélyeit. Többet nem.
2020. nov. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem sem kellene beleszólni, azért ez nem veszélyeztetés. Mas meg hogy hogy csinálja a gyerekével - maganugy.

Egyébként valószínűleg semmi baja nem is lesz tőle.

2020. nov. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

#8

Szarul tudod. A gerincének eleve nem tesz jót ha olyankor ültetik mikor még nem alkalmas rá. Meg lesz majd ennek a böjtje később.


Kérdező, attól függ, hogy mennyire vagy közvetlen viszonyban velük. Mivel családtag ezért a nem tetszésed kifejezheted. De ha mondjuk egy játszótéri anyukáról lenne szó, ahogy írták előttem is, annak nem lenne érdemes szóvá tenni.

2020. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Nezd utolsó, jól tudom hogy nem tesz jót neki, de azért nem is törvényszerűen okoz súlyos problémát, mint ahogy az interneten riogatjak az embert a sok dologgal. (Allergiák, hogyan tedd le aludni, hagyd e sírni, hány fokos dolesszogben lehet a babakocsiban...) Azért nagy szerencsére rugalmasak a babák és gyerekek különben csupa felrenevelt allergiás quasimodo lennénk mi is, mert mikor születtünk nem volt még a sok okos internetes oldal.
2020. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!