Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányok, hány évesen jött meg...

Lányok, hány évesen jött meg először? Akkora már fel voltatok készítve, nem ért váratlanul? Hány évesen lettetek felvilágosítva, mit szóltatok hozzá?

Figyelt kérdés
2017. aug. 10. 07:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

Kb. 10 éves voltam.

Tudtam hogy mi történik, mert nálunk nem volt tabu téma a dolog és nehezen is lett volna az mivel volt egy 7 évvel idősebb nővérem.

Szexuális felvilágosítást nem kaptam otthon, ami érdekelt annak ilyen témájú könyvekből néztem utána. A könyveket nyilván a szüleimtől kaptam, de így nem kellett velük a szexről beszélnem, az kínos lett volna. Egyedül a védekezés fontosságát beszéltük meg szóban is.

2017. aug. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Ja az lemaradt hogy a szex technikai részével hogy mit hova kell tenni, kb. 3ikos koromban kerültem tisztába. Na az elég meglepő felismerés volt és nagyon undorítónak gondoltam.
2017. aug. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
13 évesen jött meg először, nem voltam felkészítve sajnos. Magamtól jöttem rá olvasgatás útján, hogy mi merre ilyenkor, és magamnak tapasztaltam ki a betét/tampon kérdést is
2017. aug. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
13 és fél, természetesen anyám is beszélt róla, de az iskolában is,kaptunk egy tonna füzetet, betétet, tampont és felvilágosító óra is volt.
2017. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
88%

12 éves lehettem anyukám pont előtte egy héttel mesélt el mindent, mit hogyan...hogy ne lepődjek meg majd ez lesz hamarosan.


Na a felvilagosítást meg hagyjuk nem volt semmi, mindent iskolába órán tudtam meg és tanultam meg. Akkor is kb 13-14 évesen voltam, megtanultam felfogtam de otthon nem volt róla szó sosem. Meg olyankorban annyira még nem is érintett mert nem pasiztam.

2017. aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 marti1986 ***** válasza:
90%
Még nem voltam 9 éves sem.Akkor már az öcsém is fel lett világosítva aki 2 évvel fiatlabb mint én.Mai napig nem szívbajos öcsém ha arról van szó hogy a feleségének kell vennie.Anyuék időben elmondtak mindent.
2017. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Két hónappal a 12. születésnapom előtt jött meg. Anyukám beszélt már róla többször is előtte, de így is váratlan volt. Pont otthon voltam, így szóltam anyunak és megmutatta a gyakorlatban is a betét használatát.

Suliban is volt felvilágosítás de egyáltalán nem emlékszem rá mikor és mit mondtak el.

2017. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
12 éves voltam, anyukámmal előtte már mindent megbeszéltünk, mégis váratlanul ért. Pont az uszodában volt a tesióránk, átöltözéskor vettem észre, hogy megjött. Hát nagy élmény volt...
2017. aug. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk mindig tabu volt az ilyen. A suliban volt felvilágosítás.2x is. A lányoknak volt külön ami csak a mensivel, teherbeeséssel foglalkozott. Kis füzeteket is kaptunk, neg termékmintákat. Ez kb 10, és 13 éves koromban volt.

Nekem csak 14 évesen jött meg először. Szóval már felkészült voltam.


Azért én a lányommal majd biztos elbeszélgetek erről. Kicsit sajnálom h anyuval nem beszéltünk ilyenekről.

2017. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
12 évesen estem haza véresen...anyám megkérdezte,hogy mi történt? mondtam neki,hogy megjött. Kérdezte akarok beszélgetni róla? Mondtam,hogy nem. Ennyivel le is tudtuk a dolgot. Az iskolába volt "felvilágosítás",de ilyen durván lebutított verzióba.Tudtunk mi nagyon sok dolgot és nagyon jól,pedig akkoriba még nem volt az,hogy internet,google. Néha ezért is tudok nagyon ledöbbenni,hogy a fiatalok a wc-re is okos telóval mennek és minden haszontalan dolgot kennek-vágnak,de közbe annyira buták ilyen dolgokkal kapcsolatba,hogy hihetetlen,pedig csak rá kellene keresni és nem vicc oldalon elolvasni a dolgokat. És akkor nincs az,hogy ő szex után egyből kimosta és miért lett még is terhes? stb stb
2017. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!