Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A segítés már mikortól beleszó...

A segítés már mikortól beleszólás?

Figyelt kérdés
Lehet, túlreagálom, mivel a hormonok dolgoznak bennem ugye...8 hónapos vagyok. Anyósom kijelentette, hogy ő milyen sokat fog segíteni, megmutatja hogy kell szoptatni, stb, de én nem akarom, ez az én dolgom...mondtam is neki, de ő azzal érvelt, hogy a szoptatás fájhat is, pont azért szeretne segíteni, stb. Az a baj, én mostanában mindenre ugrok, ezért is kérdezlek titeket, mert lehet, csak túlreagálom.
2020. nov. 23. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Túlreagálod. Az anyós is lehet segítőkész, nem kell egyből rosszindulatúan hozzáállni. Ha fiad lesz, nem fog jòl esni, amikor a menyed egyből rosszat feltételez majd rólad, ha segíteni akarsz.
2020. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Derjaderja ***** válasza:
68%

Hát számomra már egy kicsit tolakodás ez. Persze meg kell köszönni, én azt mondanám, hogy remélhetőleg a kórházban/ szülésfelkészítőn kapott segítség elég lesz, és könnyen megy majd, de ha a segítségére van szükséged, jelzed.

Azért ne legyen már ebből az, hogy "beül" megnézni a szoptatásodat és 30 évvel ezelőtti tanácsokat erőszakol Rád.

Gondolom, ennyire nem szoros a kapcsolat, és nem is szakmabeli (ha mondjuk védőnő a foglalkozása, az picit más).

2020. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Én nem szeretem ha valaki úgy akar segíteni hogy "majd én megmutatom...". Ez nálam nem opció. Majd ha nem tudok valamit és kérdezek akkor megmutathatja. Nincs 2 egyforma anyuka, és gyerek sem. Így nincs is egységes megoldás a problémákra. Majd te eldöntöd kérsz-e segítséget és azt kitől fogadod el. Szerintem nyugtasd meg hogy ha nem boldogulsz akkor szólni fogsz neki. Aztán majd meglátod szükség lesz rá vagy sem.
2020. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Ez van amikor valaki már felnevelt egy vagy több gyereket. Hogy ő okosabbnak hiszi magát és tapasztaltnak. Ami persze igaz is,de ő is elkezdte valahol szóval csak tudatosítani kell benne,hogy neked is menni fog, de ha valaki mégsem,akkor kikéred a véleményét.
2020. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nemtudom, ki pontozza le a válaszolókat, de kérem, hagyja abba. nem azért kérdezek, hogy menjen a lepontozás.
2020. nov. 23. 21:21
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Biztos valami anyós
2020. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
A lofa.nak is van vége. Szerintem itt van neki. Segíthet fürdetni, főzhet a gyermekagy alatt, de hogy a meztelen mellem közelébe se mehet az biztos... jó hogy a gyerek megcsinalasaban nem akart segíteni 😂
2020. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Az én anyósom is ezzel indított, hogy majd ő beül a szobába és megnézi, hogy jól szoptatok-e és segít, ha nem (ő 1 hónapig szoptatta a fiát).

Én megköszöntem neki a felajánlást és kedvesen elmondtam, hogy ez nekem kellemetlen lenne, kínosan érezném magam, helyette inkább főzzön valami finomat, ami tuti tejszaporító recept (ő a húslevesre meg a tojáslevesre esküdött).

Lehet, hogy egy picit megsértődött, de aztán lefoglalta főzés.

2020. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Így... most tolakodás



Viszont amikor szembejönnek ezek a gondok ne szégyellj segítséget kérni tőle sem.



Egyébként állítsd le, hogy nagyon köszönöd, előre ne ijesztgessen ezekkel, ha kell, akkor fogsz kérni segítséget.


Àltalában ettől leállnak.


Aki nem.. annak mindegy mit mondasz.

2020. nov. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Én megköszönném a felajánlást de megmondanám neki, hogy szeretném én magam kitapasztalni ezt, meg ez amúgy is túl intim dolog szerintem és nekem ez kellemetlen lenne.. De ha segítségre lenne szükségem majd szólok.😊
2020. nov. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!