Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukátok veletek is ilyen volt?

Anyukátok veletek is ilyen volt?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz az anyukákhoz szól, akiknek a saját anyukája túlságosan beleszól/bele akar szólni a baba gondozásába, nevelésébe.Sok ilyet olvasok itt az oldalon is.

Szóval az a kérdésem, hogy amíg nem volt gyereketek, de már felnőttek voltatok, meg akarta mondani, hogy mit hogy csináljatok? Van valami előjele, hogy ez lesz, ha baba születik?



2019. dec. 1. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Anyám mindig kontrollmániás volt. Úgy engedett el, hogy előre elmondta, mit vár el tőlem és aztán "szabadon mehettem és csinálhattam amit akartam" (vagyis amit ő akart). Épp gyerekvállalás előtt 2 évvel szakítottam meg vele a napi kapcsolatot, el is költöztem 200km-re, stb. így amikor terhes lettem, Skype-on meséltem el, és 2-3 havonta 1x látták az unokát. Nem szólt bele, mert nem engedtem meg neki. A trükk itt van. Felnőni és meghúzni a saját határaidat.
2019. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Igen. De nem csak nekem. Mindenkinek a családból ő akarja megmondani a tutit. Nem bírja elviselni, ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarja. Ezért nem vagyunk jóban. Engem sose tudott irányítani. Mai napig próbálkozik. Aztán teljesen kiborul, mert nem úgy van, ahogy ő akarja. De egyszerűen nem bírja ki, hogy ne szóljon bele mindenbe
2019. dec. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyukám igyekszik csendben elfogadni amit mondunk, de közben forrong és ki-kikívánkozik belőle a véleménye. De már egyre jobban megy, hogy ne vegyük figyelembe. Gyerekkoromban mindig azzal jött, hogy mit mond más, mit gondol erről ez vagy az. Én meg pont leszartam
2019. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó! engem meg pont ezzel tett egy önbizalomhiányos kamasszá és felnőtté. Állandóan azt hallgattam mások mit szólnak, miért ezt mondtad miért ezt csináltad. Ha önálló gondoltaom volt, akkor hát te tudod...aztán nem bírja ki, hogy ő hogy csinálná, ami nyilván a jó

Most már visszavesz, de pontosan a tudom az "aha" és nagy csend az azt rejti, hogy kb szar megint amit kitaláltunk. Gyerekeimből meg csak az első szereti. Fel sem tűnik neki, hogy a többit nem is hívja magához.

Egyszer eldöntöttem nem megyek. 3 hónap után jött rá, hogy van itt 3 unokája.A többit még a kórházban sem látogatta meg, mikor betegek voltak. Szóval nagyon nem szól bele már.

2019. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egesz eletemben ilyen volt, csak nekem nem tunt fel, mert ezt szoktm meg, nem ismertem mast. A ruhavasarlas ugy ment, hogy o eloszor vegignezte a boltokat, kinezett valamit, ami szerinte jo lesz nekem, aztan elvitt magaval, es ha nekem is megfelelt, megvette. Ha nekem nagyon nem tetszett, akkor visszautasithattam persze, de az, hogy magamnak valasszak ruhat az o velemenye es jovahagyasa nelkul, az lehetetlen volt. Ezert is hagytam ra, hogy ketessen nekem o, mert ugyis csak azok kozul valaszthatok, ami szerinte megfelelo. A havi zsebpenzem egy fel mozijegyre volt eleg, mondvan, "ha szukseges valami, akkor szoljal, es megvesszuk". Nyilvan ez azt jelenti, hogy csak azt vehettem, ami szerinte szukseges volt. Egyetemista koromban a szobatarsamnak kikerekedett szeme, mikor mondtam, hogy meg soha ne vettem ruhat magamnak. Akkor egy alkalomra kellett egy elegansabb, de nem unneplo oltozet, amit a szobatarsammal ketten valasztottunk ki es vettem meg. Anyam otthon rettenetesen lefitymalta, hogy milyen szornyu ez a ruha, elvitt egy helyi uzletbe es vett nekem masikat, vegul azt kellett felvennem.

Szerencsere azota kikerultem a hatasa alol, vegre felnottem, es megtanultam neki nemet mondani. Ez szult is jo par durva veszekedest kozottunk. Mivel mar kulfoldon elek, csak modjaval tud beleszolni abba, hogy mit hogyan csinalok. Volt mar, hogy racsaptam a telefonkagylot.

Es bar akkor nem tudatosult bennem, de utolag ugy erzem a dontes, hogy kulfoldre jottem reszben annak tudhato, hogy igyekeztem minel kevesebb ralatast adni neki az eletemre.

2019. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Hidd el, van rosszabb is. 30 körül jártam, amikor együtt vásároltam anyámmal, természetesen mindenki magának a saját pénzéből. Mikor már tizedszerre nyomott a kezembe egy pulcsit, hogy próbáljam fel, mert milyen jó, és én tizedszerre mondtam el, hogy nem próbálom fel, mert nem tetszik, tehát nem fogom megvenni, egy néni szólt (pontosabban üvöltött rá), hogy hagyja már békén! Nem érti meg, hogy nem tetszik neki?!😀

2019. dec. 19. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!