Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ártok azzal, ha hagyom sokáig...

Ártok azzal, ha hagyom sokáig egyedül játszani a pici babát?

Figyelt kérdés

4 hónapos babám nagyon jól eljátszogat egyedül, a kezdetektől fogva sokat volt el magában. Szeret hason lenni, háton a játszószőnyegen fölé vannak aggatva mindenféle bigyuszok, amiket piszkálhat, már megtanult hátról hasra fordulni, párszor láttam, ahogy hasról hátra is már megtörtént a dolog, szóval tök szuper a fejlődése, érdeklődő, sokat vigyorog, kacarászik nagyokat, folyamatosan "beszélget", gőgicsél, próbálgatja a hangját, szóval én alapvetően elégedett vagyok a fejlődésével, szerintem rendben van.


De nem is a fejlődése szempontjából, hanem mondjuk a kötődés ami miatt aggódok. Alapvetően 1,5-2 órákat szokott ébren lenni két alvás között, az esti nagy alvás előtt akár hármat is, de azokban olyan 90%-ban egyedül eljátszogat magában, látszik rajta, hogy leköti a dolog. Mindig lát, ha felsír vagy valamit jelez, akkor egyből ott vagyok mellette, felveszem, megnyugtatom, majd már tekereg is ki a kezemből, mintha megint le akarna menni a földre játszani, csak ha álmos, akkor marad nyugton a kezemben (meg amikor szopizik, iszsz).

Ártok neki ezzel valamilyen módon? Őszintén szólva nekem borzasztó bűntudatom van, hogy egy 4 hónapost (de ugyanez volt 2 meg 3 hónaposan is kb) akár egy órára is "egyedül" hagyok, még ha látszólag neki ez tetszik is. Főleg, amikor odamegyek hozzá, és látom azt a hatalmas vigyort az arcocskáján, akkor pláne rosszul érzem magam, hogy ennyire örül nekem, én meg addig is inkább az ebédet főztem mondjuk, és nem vele foglalkoztam.


Szerintetek?


2020. nov. 24. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is ilyen volt ennyi idősen, szerintem örülj neki, hogy ilyen jól eljátszik. Mondjuk én sokat kerestem a társaságát, legalább tíz percenként odamentem hozzá játszani. Ha bűntudatod van, akkor csináld te is ezt. Beszélj hozzá, ha éppen dolgozol valamit, néha vedd fel ha csak nézelődik, ölelgesd meg. Sztem ennyi pont elég. Visszasírod még ezt :D
2020. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem örülj neki, az én fiam üvöltött ennyi idősen ha nem ücsörögtem mellette.
2020. nov. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
dehogyis, ez tök jó, ne viccelj! az én kisfiam is ilyen, pár nap múlva öt hónapos, és ritkán igényel társaságot a játékához :)
2020. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én lányom is ilyen. 3 hós. Mi a 2 éves bátyjával mellé szoktunk ülni játszani a szőnyegre. Azt is tökre szereti nézegetni.
2020. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!