Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki mostanában szül/t fogadtok...

Aki mostanában szül/t fogadtok látogatót karácsonykor?

Figyelt kérdés
Nálunk korababa van, 29hétre született, múlt héten jöhettünk haza végre PICről, és nem szeretnénk senkivel vegyülni az ünnepek alatt, és emaitt kitört a családi háború. :( Korrigált kora szerint csak 3hetes lenne majd karácsonykor, ha nem jött volna előbb sem hiszem, hogy szetettem volna, de így rettentően féltjük.
2020. nov. 25. 21:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Én ilyen helyzetben nem fogadnék látogatókat. Megmondanám szépen, érthetően, semmiképp sem vadállat módjában és ha így sem értik meg akkor sz*rni bele. A ti érdeketeket tartsd mindig szem előtt. Kit érdekel, hogy mit gondolnak a többiek, hisz ez a te életed.

Ezt a pszichológusom mondta nekem és próbálok így élni csak gondoltam leírom HÁTHA neked is segítene :) :D

2020. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem teljesen érthető és jogos hogy nem szeretnétek látogatókat. Én is ezen gondolkozom és őrlődöm, szeretnék majd néhány nap nyugit itthon amíg kicsit össze szedem magam. De nem mindenki fogadja el. Nehéz. De szerintem most meg kellene érteniük hogy a kicsi érdekei az elsők, nem az hogy ők mit szeretnének.
2020. nov. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érezhető. Normál esetben sem szeretne az ember vendéget körbe ugralni pici baba mellett bár lehwt itt ilyet nem varnak el. De ugye koraszülött is meg covid is van ha ebbol csak az egyik lenne azt mondanam talan. Igy viszont nem
2020. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Ez a te dontesed kell legyen. Majd megbekelnek. Arra azért figyelj, ha pl anyukad mehet de anyósod nem akkor jogos a felháborodás.
2020. nov. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem talalkozunk es sosem bocsatanam meg ha csaladi nyomasra belemennek, aztan elkapnank vmit. Karacsonykor 2hos lesz, tavaszig kint a babakocsiban megtekintheto, amikor setalunk.
2020. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy. Aki háborúzik azt örökre kitiltanám.
2020. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést, természetesen egyenlően mindenkire vonatozóan gondoltuk a "tilalmat",tehát senki se ki, se be. Férjem is HO-ban, nem megyünk sehova, nem érintkezünk senkivel. Lehet, hogy túlzásnak tűnik, de tényleg annyi mindenen mentünk keresztül éveken át, erre 5 év után, mikor máskor, mint egy világjárvány derekán spontán megfogant a kincsünk. Sorozatos probléma, aggodalom, kórház, a koraszülés, a PICen töltött hetek... sok volt na.

Semmire nem vágyunk csak nyugalomra.

2020. nov. 25. 22:16
 8/17 Derjaderja ***** válasza:
35%

Nekünk 4 hetes lesz a baba, mi megtartjuk mind3 karácsonyt, de szűk a család, szinte mindenki otthon van hetek óta (nyugdíj, home office, gyed), kivéve a páromat, aki mentőtiszt, ès csomó covidost lát el. Mi őt leteszteljük majd, hogy mi ne veszélyeztessük a többieket.

A Te döntèsed is teljesen érthető és rokonkènt magától értetődően tiszteletben tartanám, főleg koraszülöttnél.

2020. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magyarazkodnod. PIC-es babám van nekem is. Mi alapból parásabbak vagyunk szerintem. Ezt csak az erti, aki látta a gyereket csöveket kötve inkubatorban.
2020. nov. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben szerintem ez érthető, hiszen nagyon koraszülött a babád. Mi találkozunk a nagyszülőkkel a pici születése óta, de nekem időre született nagy, erős babám van, ráadásul a nagyfiam suliba jár, semmi értelme nem lett volna kitiltani a többieket. Karácsonykor is együtt leszünk, de ez összesen 8 főt jelent és a kislányom már 3,5 hónapos lesz.
2020. nov. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!