Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig neveztétek babának...

Meddig neveztétek babának gyermeketeket?

Figyelt kérdés
9 hónapos a gyermekem. Egyszerűen már nem bírom babának hívni, mert szép magas, nagyon kihúzza magát amikor feláll, kB semmi babás nincs már benne, az arca is tök kisgyerekes nekem, de sokan még az egy évest is babának hívják. Nektek hol volt a határ?
2020. dec. 1. 20:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

1,5 evesem meg meg mindig eleg babas foleg h koraszulott ugyh en meg neha mondom ra h baba

Sztem ez gyereke valogatja

2020. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Mindjárt 5 éves a fiam de még mindig sokszor mondom rá, hogy baba
2020. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
2,5 éves és kisbabának hívom, mondjuk ő kislány és nagyon babás arca van. De egyébként “a gyerek”-ként utalok rá, a kisbaba csak egyfajta becézés.
2020. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
Én a 726. napig.
2020. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ameddig nem jár, utána totyogó (toddler), utána mikor már nyílik ki jobban az értelme, akkor gyerek (tehát amikor pl szerepjátékot játszik)
2020. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Hát ne hívd babának. Mond rá hogy gyermekem, kisfiam... Stb Hogy mások mit mondanak rá, azt úgy sem tudod befolyásolni. Többnyire addig baba egy baba amíg nem megy oviba. Bár nekem a baba már kb egy bece név, ahogy szólítom a gyermekem. Másfél éves, nagyon magas, ő is inkább már "gyerekszerű", de mégis baba,de mikor mi. A férjem is szoktam babucinak hívni, vagy babámnak szólítani.. Stb

Kedves dolog, és szeret van benne, legalábbis Számomra. :) Szóval a kérdésedre a válasz, hogy még mindig babának hívom, és te szabod meg a határt saját magadnak, hogy meddig hívod úgy. Mással ne foglalkozz, csak annyit, hogy ne legyél ingerült ha babának hívják a gyermekedet:)

2020. dec. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is 10 hónapos a fiam. En is pont mondtam, hogy már nem baba. 😭
2020. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Én 23 vagyok de meg mindig van hogy anya azt mondja hogy “babám”

😄nem azért mert nem kezel felnőttként (főleg hogy már külön élek egy ideje) hanem pusztán szeretetből :) szerintem ez nem lényeges úgy is mindig ő lesz a te kicsi babád:) a baba szó egy idő után inkább becézés lesz :)

2020. dec. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát én most nem a becézésről beszéltem, hanem ha pl másnak hogy mondod. Nyilván ha beszélsz a 3 évesről, nem mondod hogy a babám. Na én pl már nem tudom mondani a kislányomra, hogy babám, hanem gyermekem, kislányom. Olyan kis kislányos :)
2020. dec. 1. 21:23
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Egy éves múlt, mostanában kezdtem érezni, hogy a baba kifejezés már nem helytálló. De szerintem ez gyerekfüggő, az enyém csak most kezdett el "kisgyerekes" formát ölteni a "babás"-ból.
2020. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!