Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért zavar ha becézik a...

Miért zavar ha becézik a gyereked?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdésben feltűnik, hogy olyan nevet keresnek amit nem lehet nevezni, vagy pl panaszkodnak hogy az oviban becézett formában nevezik.

Miért zavaro ez számotokra?


2020. dec. 4. 20:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Én írtam ki ma kérdést ezzel kapcsolatban. Két gyerekem van, egyszerű, rövid, de becézhető nevekkel. Mi nem becézzük őket, de nem tiltjuk, döntse el a gyerek, hogy hallgat-e rá. Viszont én azért keresek harmadjára kevésbé becézhető nevet, mert mikor kérdezi az adott családtag vagy egy barátnőm, hogy hogy van a gyerek, és a becézett nevén hívja, van, hogy hirtelen azt sem tudom, kiről beszél, nekem annyira idegenül hangzik, és örülnék, ha harmadjára már nem kéne folyamatosan agyalni, hogy kiről is van szó, főleg fáradtan. Meg valamiért mi a férjemmel nem szeretjük. Visszakérdeznék akkor: miért kell mindenáron becézni egy nevet?
2020. dec. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Zavarni nem zavarna, de mivel Henriettnek anyakönyveztek, de értelemszerűen MINDENKI Heninek szólít, még az orvos is, meg az ügyintéző, akik magáznak, de még így is Heni vagyok, szóval a gyerekeimnek olyan nevet akartam adni, ahogy szólítom is őket. Így aztán olyan nevet kaptak, amit csak igazából csak hosszabban lehet becézni, mint ahogy anyakönyveztük.

De ezzel együtt amikor Flórusnak hívta az egyik pedagógus a lányomat, nem zavart egyáltalán. :)

2020. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Engem a becézés bizonyos fajtái zavarnak, kifejezetten a “ka/ke” végződésűek. Karcsika, Annácska, Adrika, Tibike, Pistike stb, szerintem nagyon butus hangzása van, az én fülemnek idegesítő. Én nem fogom így becézni a gyerekeimet, de ez nem azt jelenti, hogy nem lesz becenevük :)
2020. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

"amit csak igazából csak hosszabban lehet becézni"


Ez nem akadály. Lányomnak is ilyet választottunk: rövid, ami csak hosszabban becézhető, mégis "becézik", a 3-as által említett kicsinyítőképzővel.

Fáj a fülnek, de komolyan, mégse szoknak le róla.

Legutóbbi párbeszéd: új pedagógus kérdezi a gyereket, hogy hogy hívnak, ő válaszol: —-X. —És hogy szereted, ha szólítanak? -X... Eltelik fél perc, a pedagógus megszólal: -Na, X-ka... 😓

2020. dec. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

A - csi és a - ka készít ki nagyon. Főleg ha együtt szerepel. Lányom Léna, gondoltam nem lehet becézni erre szomszédunk: Lencsike

Ez igenis zavar.

Olyan együgyű az ilyen, persze kedveskedni akarnak, tudom, de mégis.

2020. dec. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy írták


Engem is mindenki Orsinak hív.

Idegenek is


Utálom


Orsolya vagyok.. vagy Solya


De senki nem kérdezi..

Közeli ismerősök nyílván a nevemen hívnak,ahogy szeretem.

Amúgy mind2 gyerekemnek becézhető a neve.. az egyik ismertebb is a becézett dormában, anAkönyvezhető is úgy. Volt nagy dilemma

2020. dec. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

#2 Nekem is Flora a lanyom, valamiert en ugy szeretem a gyerekeim neveit ahogy vannak, (ezert adtam rovid 2 szotagos neveket) erre a 2.napon szules utan mondtak a csecsemosok h "menjen nyugodtan anyuka a dolgara, mi addig vigyazunk Florikara":)))) csak pislogtam:))

Szerencsere esetek 95%ban nem becezik es o sem szereti. Van itthon egyeb, nevevel nem kapcsolatos beceneve mindharom gyereknek.


Nem tudom miert zavar amugy de a -ika, -ácska, -kácska vegzodeseket nem birom HA olyan a nev h nem fer bele. Dorka az teljesen ok. De Nora, Adel, Anna igy szep ahogy van pl.

Kisfiuknal plane nem ertem. Rolika, Rudika🤑


En speciel akkor mondom h Floracska amikor butasagot csinal / ugyetlenseget akarok kifejezni vele. Floracska mar megint kiboritotta a vizespoharat.

2020. dec. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Én utálom a becézés minden formáját.


Hogy miért?


Mert, szerintem lekicsinylő, bugyuta és együgyű dolog.


Kifejezetten kérni szoktam, hogy engem, ne becézzen senki. Így is eléggé rémes a nevem, mert millió formában becézhető, de ki szoktam magamnak kérni, hogy van rendes nevem, kéretik azon szólítani.


A gyermekeinknek is olyan nevet igyekeztünk választani, ami kevésbé becézhető.


De azt, az átkozott -ka, jelzőcskét, még egyesek így is képesek odabiggyeszteni. Olyankor, udvariasan meg szoktam őket kérni, hogy ne tegyék.


Ha többedszer előfordul, erélyesebb szoktam lenni, vagy onnantól kezdve ignorálom őket, amíg fel nem fogják.

Utóbbi általánosságban is igaz.


Anyósommal is bő egy hónap kemény harc volt, hogy engem aztán ne becézgessen. A családjukban, szinte mindenkit becézgetnek, még a 90 éves dédmamát is.


Irtó idegesítő. De lassan, 15 év után, már arra figyelnek, ha ott vagyok, akkor ezt mellőzik. A gyerekeinket, meg nem becézik.

2020. dec. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Nekem olyan mintha màs néven hívnàk mint amit adtunk és elveszti becézve a név a szépségét "méltosàgàt" is.

Nem akarom a konkrét nevet irni, csak egy példa a légböl: tegyük fel Alexandra lenne, és elkezdik mondjuk szandizni, szaszàzni meg hasonlok.(amugy rövid nevet választottunk)


A gyerekemnek is fura hallani mikor becézik(tölünk nem hallja), es néha rosszul is esik neki hogy "nem a nevén" szólitjàk (nem kötödik a becealakokhoz érzelmileg), és mérges is néha ezért màsokra, igy magyaràzom neki olyankor, hogy valojàban mások csak kedveskedni akarnànak igy, nem megbàntani akarnak, ne fogja fel ugy.

Egyedül a bölcsis gondozótól fogadott el egy -ka keletü becézést mert ö valahogy mindig olyan törödő tyukanyo hanglejtéssel is mondta nem pedig lenézöen vagy ridegen.

De senki màs nem hívja -ka képzövel(nem is passzol a nevéhez, csak a gondozoja idös volt)hanem máshogy becézik mint a fentebbi példàmban.


En igazàbol arra tanitom mivel az emberek kérdezés nélkül becéznek, hogy nehogy egy életen àt egy görcsölést vigyen magàval, hanem arra asszociáljon, hogy amugy kedvességböl szànjàk, nem kell erre "ugrani".

2020. dec. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%
*a tanitoi sem "tisztelik" meg azzal, hogy nem becézik, ezért is tartom fontosnak, hogy tudjon jo érzéssel asszociàlni a becenevére is, ne legyen "rosszul", amikor csak szólítjàk.
2020. dec. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!