Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki tudatosan, fejlesztve...

Mindenki tudatosan, fejlesztve játszik a babájával, gyerekével? Zavar a lelkiismeretem.

Figyelt kérdés

baba korban segíthetjük a hallás, látás, testérzés, érzelmi fejlődését különféle gyakorlatokkal (fényre viszem, vissza sötétbe, ha nem vagyok jelen is beszélek hozzá pl a konyhából, masszázs)


már ha csak úgy puszilgatom is furdal a lelkiismeret, hog mindenhol kellene akkor már, mert az segít a tesérzés alakításában (kkáz, láb, pocak, fej)


én úgy babáznék, csak úgy, de már vészcsengő szól olyankor, hogy kihagytam a masszázst, meg stb.


2014. aug. 19. 23:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Te jó ég, sose foglalkoztam ilyen "szakszerűen" a lányommal, csupán szeretetből, ami épp jött.

Nehogy már könyvekből nevelj gyereket.

Tedd azt ami jól esik és jónak látod, úgy lesz a legjobb.

2014. aug. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

jesszus, dehogy csinálok kísérleti majmot a gyerekemből :)

én csak az anyja voltam mindig, ölelgettem, puszilgattam, nem azért játszottam és mai napig nem azért játszom vele, hogy fejlesszem hanem hogy boldog legyen. és úgy próbálok vele játszani, hogy én is élvezzem, mert ettől még boldogabb lesz!!!


egyébként 5 éves és komolyan sportol önszántából, nagyon is jó benne, szóval nem csak úgy gondolom, hogy nem kell azt csinálni amit írsz, hanem a kisfiam is igazol ebben! :)

2014. aug. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fejlesztem majd fejlodik magatol. Maszni se azert tanult meg mert mutattad neki. Szoval nyugi elvezd es CSAK babazzal ahogy jol esik. Add magadat ha nem szeretsz enekelni ne enekelj mert az jo mutasd neki olyannak a vilagot ahogy te latod te vagy az anyukaja! :)
2014. aug. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

hat en azt csinalom, ami osztonbpl jon es ami a visszajelzesei alapjan neki tetszik. de kozben azert szokram arra gondolni, h errol meg arrol olcastam, hvmilyen szempontbol jo. pl a paplanjan hato. fekve gorgetem es gurgulazva nevet, es kozben beugrik, h az effele hintazo- rongato mozgas fejleszti az idegrendszeret.


de ennek alig van koze ahhoz, amit te sinalsz. nem kell ennyire mar-mar ihesztoen tudatosnak lenni. csak azt es ugy csinald, ami mindkettotoknek kolcsonosen jol esik. osztonbol, ne megfpntolasbol

2014. aug. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
hagyd a francba a szakkönyveket, csináld azt, ami neked és a babának is tetszik, és akkor nagy baj nem lehet. Ha nincs valami egészségügyi baja, és szépen fejlődik, akkor ez bőven elég.
2014. aug. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Julie S ***** válasza:
100%
En is csak jatszom vele, ahogy epp kedvunk van. Utolag atgondolva sok fejleszto dolgot csinalunk, de nem szandekosan, hanem csak azert, mert epp az tetszik a lanykanak. Spontan jon minden.
2014. aug. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Eszembe nem jutott meg ez amit te csinalsz! Jatszok vele igen azt amit o elvez es en is. Persze tanitgatom kozben, mert beszelek folyamatosan hozza, mutogatok mar most sok mindent (18 honapos) de amug babacska vokt csak enekelgettem csokolgattam, ringattam. Nagyon merev vagy es ez nem tesz jot! Ideje volna kicsit lazabbra venni a dolgokat. Semmit nem elvezel aza nyasagbol, ugy csinalsz mint egy kiosztott feladattal szokas. Hidd el nem lett azoknak a gyerekeknek se semmi baja akit nem korbecsokoltak mindig minden helyen hanem egyszer egyszer kapott a pocakjara vagy csak a labara. Nagyon gyorsan lazits az eleteden mert ebbe igy beleunsz!
2014. aug. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális anya normálisan játszik a gyerekével, nem a testérzést gyakorolja vele egész nap. Én szerencsére nem ismerek senkit, aki folyton azon kattogna, hogy épp mit fejlesszen. Úgyhogy nem, nem mindenki játszik tudatosan, fejlesztve a gyerekével.
2014. aug. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is néha olvasok "okos" könyvet, mert én is félek, higy nem fejlesztem, de mindig rájövök, hogy hasonló dolgokat csinálok a babámmal, csak nem tudatosan. Foglalkozz, játsz vele, ahogy jó neked és tetszik neki.
2014. aug. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A szüleim gyógypedagógusok és mint saját kísérleti nyúl, úgy érzem, nagyon jó munkát végeztek szülőként.

Szülés előtt szóba került ez a fejlesztés dolog. Azt mondták, hogy a képlet rettentő egyszerű: szeressem és biztosítsak ingergazdag környezetet, de egyúttal korának megfelelően hagyjam egyedül is felfedezni a világot.


A gyerekek a konkrét utasításokból, fejlesztésekből kevésbé, az "együttrezgésből" (példamutatás, következetesség) többet tanulnak. Mivel emberi ösztön az utánzás, amitén csinálok, azt fogja ő is. Hülye példa jut csak eszembe, de ha tiltom a chipset neki, viszont az én kezemben állandóan azt látja, akkor nem a szóbeli tiltás lesz irányadó, hanem a példamutatás.


Fejlesztést csak akkor javasoltak, ha orvos jelzi, hogy konkrétan szükséges. Most pl felmerült a gyanú enyhe izomletapadásra, ezért elvisszük neurológiára és az ott esetlegesen kapott gyógytorna utasításokat gyakorolni fogjuk vele.


A férjemmel még a terhesség alatt megbeszéltük, hogy milyen sarkallatos pontok vannak, amit feltétlen fontosnak tartunk és "nem engedünk belőle". Ez egyrészt a világszemlélet nyitott volta (pl. ne legyen rasszista), a mozgás szeretete (járhat akár balettra, kick-boxra vagy rohangálhat a kertben is, lényeg, hogy mozogjon és szeressen mozogni) valamint az idegennyelvek ismerete. Ez utóbbi későbbi "projekt", de mindet példamutatással és motiválással szeretnénk elérni, nem kényszerítéssel.


Az idegennyelv esetében sokat fogjuk a külföldi barátainkhoz vinni, akik nem tudnak magyarul. Így remélhetőleg motivált lesz abban, hogy feléjük irányulva is törekedjen a kommunikációra.


Most még baba, egyelőre sokat beszélünk hozzá, ébren mindig van egy-két játék (plüss, pet palack, akármi) a közelében, amit fogdoshat, rázogathat, dobálhat. Ha látszólag ignorál minket és inkább a játék köti le, akkor békén hagyjuk, nem mászunk az arcába. Így önmagát is tudja szórakoztatni, nem szoktatjuk át arra, hogy egyedül ne legyen el.

Szerencsére úgy tűnik, hogy nyugodt természetű, szociálisan érdeklődő baba, ezért könnyű dolgunk van vele.

2014. aug. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!