Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért zavar ha becézik a...

Miért zavar ha becézik a gyereked?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdésben feltűnik, hogy olyan nevet keresnek amit nem lehet nevezni, vagy pl panaszkodnak hogy az oviban becézett formában nevezik.

Miért zavaro ez számotokra?


2020. dec. 4. 20:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
25%

*amugy nem vagyok arról meggyözödve hogy a random becézések az valoban kedvességet es joindulatot takarnànak. Tekintve hogy az egyén véleménye erröl teljesen figyelmen kívül van hagyva.

Engem is csak az utálóim becéznek ugy ahogy rühellem, munkahelyen pedig egyenesen tiszteletlenség máshogy szolitani vkit mint ahogy az illetö szeretné.

2020. dec. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kérdezőcske, te a 39 vagy a 81 %-os vagy (aki lepontozott mindenkit)?
2020. dec. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12-eske, arra a kérdésre nem válaszoltam egyáltalán :)

Egyébként köszi a válaszokat, nem is gondoltam, hogy ilyen mély érzelmeket vált ki a téma.

Én gyerekeket csak kedvességbol szoktam becezni, a sajatjaimnak is olyanokat találok ki, hogy... :)

Ami még érdekes amit a Henrietta nevű válaszoló írt, hogy idegenek is lehenizik. De akár egy Mária is, egyből Marika szokott lenni egy munkahelyen. Tényleg kellemetlen lehet sose gondoltam bele (ketszotagos nevem van, rövid, nem szoktak becezni)

2020. dec. 5. 11:52
 14/18 anonim ***** válasza:
Mi eleve becenevén szolotjuk a fiunkat és olyan a neve, ami adja is ezt. (Botond és Botinak hívjuk) De ha azért adnék egy nevet a gyereknek, mert az úgy tetszik nekem és ráadásul direkt olyat választok ami nem olyan becézős pl Anna vagy Ella akkor a hideg futkosna a hátamon az Annus, Ellus megszolításoktól. Egyszerűen van amit nem kell erőltetni. Nekem ez a véleményem.
2020. dec. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

6 aterzem. Zsofia vagyok. Utálom a Zsofit. Mindenki kapásból lezsofiz. Pedig en se szoktam egy Andrást Andrisozni vagy egy Tamást Tomizni. Szerintem alapvető tisztelet hogy mielőtt valakit lerövidítek, rakerdezek, mit szeret.

Új kolléganő Ramona. Azzal kezdtem, hogy megkérdeztem, mit szeret. Mondta, hogy a Ramit. De eszembe nem jutott volna leramizni az engedélye nélkül. Ez bunkosag szerintem.

2020. dec. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%

Sokan írjátok, hogy zavar a becéző forma (Orsoly-Orsi pl) viszont sokakat meg pont a teljes nevük zavar és a becézettet szeretik pl legjobb barátnőm Szofi és utálja ha Szófiázzák.

Ettől függetlenül nekem is a rövid, egyértelmű nevek tetszenek, még nem született meg a gyerek, eddig a Gerda névben gondolkodunk, remélem nem lesz belőle "Gerdácska" bár sose lehet tudni...

2020. dec. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

16, ezért kell megkérdezni.

De a tapasztalat, hogy megkérdezés után se úgy hívják, ahogy maga a gyerek kéri, és sokszor lehetetlenül túlbecézik.

Pl: Adél.

- Hogy szereted, ha szólítanak? - Adél.

- Jól van Adélka, köszönj el anyától.

B+

2020. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kedvencem anyósomék, akik azért adtak mimdkét gyereküknek rövid, egyszótagos nevet, hogy ne lehessen becézni (senki nem is becézi őket), erre az unokák mindegyike megkapta a -ka toldalékot 🤦 pl Zsófika. Én finoman jeleztem, hogy az én gyerekemnek csak X a neve. Erre ha róla van szó, akkor X baba lett a megszólítás 🤷😂🙈
2020. dec. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!