Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem tud csinálni semmit a...

Aki nem tud csinálni semmit a babája mellett, az hogy oldja meg a hétköznapokat?

Figyelt kérdés

Nem tudok tőle semmit csinálni itthon, mert jön és sír, ha nem ülök mellette. Szinte egész nap a nyakamban lóg. Ezt már elengedtem.

Ami jobban zavar, hogy nem tudok vele elmenni sétálni, sem a boltba, mert 15-20 perc után a babakocsiban is sírni kezd. Próbáltam cipelni, az sem jó. Be vagyunk zárva a lakásba.



2020. dec. 8. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Mennyi idős? Pedig vhogy meg kell tanulnia, hogy ő is része a családnak, neki is alkalmazkodnia kell a többiekhez, mondjuk ki: nem körülötte forog a világ. Ha így is úgy is be vagytok zárva, akkor lehet be kellene vállalni néhány nagyon nehéz, sírós-üvöltős napot, amíg te csinálod otthon, amit csinálni kell. Mikor befejezted, leülsz vele játszani. Kicsit rendszerszerűen, tehát hogy megtanulja azt is, hogy nem örökre hagyod ott egymagába, lesz közös játék is, csak legyen türelemmel.

Ha ez megy , akkor érdemes próbálkozni a kinti világgal is, se neked, sem neki nem jó, ha egész nap kuksoltok a lakásban. De első körben azt kell megtanulnia, hogy nem ugrasz minden nyikkanásra és egy kis időre tanulja meg lefoglalni magát.

2020. dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
9 hónapos. Próbáltam, hogy teszem a dolgom és hagyom hadd sírjon, persze közben beszélek hozzá, de képes órákon keresztül csinálni, kapaszkodik, hogy vegyem fel. Nem tudom miért lett ilyen, soha nem lett feleslegesen felkapkodva kisbaba korában sem.
2020. dec. 8. 13:10
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi idős? Én bevonom a fiamat is a házimunkába. 15 hónapos. Seprűt a kezébe adom, főzés közben a konyhapultra ültetem és magyarázok neki, mosógépbe teszi be a ruhákat, hajtogatásnál hordja szét 😂

Ha nyűgösebb napja van, felkötöm míg végzek.

A babakocsira nem tudok mit mondani. Nálunk csak indulasnál van baj, mert ő mindig gyalog akar menni

2020. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Kilenc hónaposan időszerű egy jó kis szeparációs szorongás, ha jól tudom...
2020. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Szeparációs szorongás mond valamit? Ha nem akkor olvass utána
2020. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát nálunk 9 hónapos korában szepazott, akkor szó szerint nem mentem mellette semmire.Volt egy jó hónap míg tartott utána vissza is állt a régi rend.Szerintem lehet nálatok is ez van.Vagy meg a fogzás miatti fájdalom volt olyan hogy sokat igényelte az embert.
2020. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most jött ki az első foga. Mindig is ilyen volt, nem most kezdődött.
2020. dec. 8. 13:24
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Ja és túlélésre játszottam abban az 1 hónapban.Néha rendeltem kaját, többször volt tészta, vagy olyan kaja amit csak be kell szórni a sütőbe aztán elkészül magától.Kitartást kívánok, sokat:) 6 voltam.
2020. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem egyszerű időszak. Nálunk hónapokig tartott. Akkor főztem amikor a párom hazajött. Napi 2x aludt talán fél órát. Addig gyorsan kitakarítottam.

Ez ment két hónapig. Majd a mamája a névnapjára vett egy karámot neki. Beraktuk a konyhába így egész nap velem volt és látta, hogy mit csinálok. Beszéltem hozzá ha éppen főtt az ebéd bemásztam és játszottam vele. Nagyon sokat segített nekünk. Lefoglalta magát a sok játékkal és persze látta, hogy ott vagyok mellette.

2020. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a legdurvabb idoszak! En is menekuktem volna ilyen idos korba:) jobb lesz!
2021. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!