Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik a 6-7 honapos...

Miket eszik a 6-7 honapos babátok?

Figyelt kérdés
Kb egy honapja kezdtük a HT-t. még csak pár gyümöt-zöldséget és tejpépet adtam neki, plusz a 7 gabonás pépet vezetgetem neki már pár napja. Ezek kivül mikkel szinesítgethetem neki a kajákat? olvastam, hogy lehet ilyenkor már natur yoghurtot, krémturot, kefirt, ezeket úgy vezessem be, hogy belerakok pl a tejpépbe először egy kiskanalnyit és igy tovabb? Illetve gluténként miket adhatok neki? Mi a véleményetek a jó reggelt, szép álmokat, finom falatok kásákról?
2020. dec. 9. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
6 és fél hónapos a kislányunk,nem fogad el 1-2 kanálnál többet semmiből...Igaz eddig csak almát,banánt,őszibarackot kóstolt és ma délelőtt a meggyet Sinlacba keverve(a gyerekorvos írta fel,mondta,hogy hátha megeszi de nem jött be mert kifújta a 2. kanál után(pedig finom). Holnap őszibarackkal próbálom meg.
2020. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először érdemes mindent csak kóstoltatni, ha bele kevered az ételbe pocsékba megy az egész :)

De lehet neki, persze. Én 7 hós korától jogobella joghurt italt adtam neki két nagyobb étkezés közt reggel,hogy kibírja ameddig meg főzök neki.


Datolyaszilvát például nagyon tudom ajánlani mindenhez.Édes mint a méz és tápanyagdús.

Avocado is, azt akár a héjából ki lehet kanalazni. Banánnal össze keverve imádja a legtöbb baba. Vagy lehet főtt husival is keverni, bármivel. Az Avocado alapvetően szinte ízetlen, de tele van minden jóval.

Most így télen C vitamint adó dolgokra érdemes külön is összpontosítani, erősíti az immunrendszert.


Tejbegrízt, tejberizst 50% víz 50% forralt tejjel, anyatejjel vagy simán vízzel ki lehet neki főzni. Gyümivel, gyümi turmixal, túróval, keverhető és finom is.

Zabkása, kása, főtt rizs, tejpépek (nekem csak a nestlé termékei jöttek be, a többi pénzkidobás volt..), joghurt italok, natúr joghurt, kefír is keverhető gyümikkel, és egymással és anyatejjel is.


Én Pizsama hamival etetek 8 hós kortól fogva, azt is érdemes kipróbálni. Szeretik a babák és laktató, átalussza az éjszakát mióta azt (is) kap.

2020. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!