Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normalis, hogy buntudatot erzek?

Normalis, hogy buntudatot erzek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemsokara 4 honapos lesz a babam. Nem hasfajos es mar nagyon szepen el van egyedul. Van hogy egy orat is lerakva hagyom, de kozben egy helysegben vagyunk, szinte folyamatosan beszelek hozza es eneklek, de ha nem akkor is szepen el van, nezelodik. Ilyenkor altalabanmosogatok, fozom, takaritok, de van amikor kicsit laptopozok. Tudom hogy nagy szeremcsem van es nem kell mindig felkapkodni a babat, de nekem ilyenkor mindig buntudatom van hogy nem foglalkozok vele rendesen :( mas is erzett hasonlot? Normalis, hogy igy erzek?

#baba #kisbaba #4 hónapos #Egyedulhagyas
2020. dec. 16. 17:44
 1/8 Derjaderja ***** válasza:
100%
Teljesen jó, ha nézelődik. Ha eddig reagáltál a jelzéseire, akkor bízhatsz abban, hogy ha szüksége van Rád, szól.
2020. dec. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne legyen bűntudatod . Kell az önálló idő is a gyerekeknek .
2020. dec. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos a kislányom, ő is ilyen születése óta és a nagyfiam is ilyen volt. Én ennek örülök, ha igényelnek akkor ott vagyok mindig.
2020. dec. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki és élvezd ki, simán lehet, hogy még változni fog. Az én babámnak is vannak nyugis és full figyelmet igénylő időszakai. Ne legyél emiatt mérges magadra, a gyereknek is meg kell tanulnia magát elfoglalni, én nem is "tartom szóval" állandóan, ha éppen elvan egyedül. Gondolj bele téged is idegesítene ha valaki állandóan szórakoztatni akarna, pedig csak úgy elvagy. Szóval ügyesen csinálod, nem lesz ettől baja sőt
2020. dec. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én babám is van, hogy elvan 30 percig úgy, hogy rám se néz. De amint szüksége van rám, hidd el, a tudomásomra adja. Akkor nem kell szórakoztatni, amikor nem igényli, szerintem
2020. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Semmi baja nem lesz. Igenis el kéne lennie minimum 20 percre is egy ennyi idős babának, mint ahogy már az evésnek is be kellett állnia és kirajzolódnia a napirend körvonalainak. Fel ne ülj erre a mai anyuk vonatra, mert megőrülsz, megvadulsz. Azt várják, hogy egyedül gebedj meg mindenbe, ne aludj, ne egyél, ne legyen életed és még a wc-re is cipeld a gyereket. Ebből lesz a sok idegroncs nő meg válás. Nem attól fog kötődni a babád, ha folyton hurcizod és nem hagyod békén sosem. Ügyesek ők, tanulnak. Persze vannak napok, amikor jobban igényel, de ez ilyen. Jól csinálod, ügyes vagy.
2020. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nezelodott, sokáig elvolt. Aztán, másfél éves korára mindennek vége szakadt. Nincs el egyedül, mindig igényli a társaságot, játékot.

Használd ki, mert azok jó alkalmak arra, hogy kikapcsolj,vegezhesd a dolgod.

A fiam csak akkor foglalja el magát, ha főzök. Akkor tudja, hogy nincs mese, én nem tudok vele foglalkozni.

2020. dec. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 6 hós lányom is elszöszmötöl egyedül azóta, hogy tudja stabilan tartani a fejét (hason jobban szeretett lenni már egész kicsinek is, most már persze forog, úgyhogy eldönti, hogy akar épp játszani). Ha bármi gondja van, úgyis jelezni fog, ne aggódj. Addig meg hagyd. Az idegrendszerüknek szüksége van ugyanúgy az önálló játékra is a fejlődéshez, mint a közösre. És a mozgása is jobban fejlődik, ha le van rakva, és próbálkozhat, tanulhat :) Emiatt ne legyen bűntudatod, biztos vagyok benne, hogy foglalkozol is vele eleget, meg babusgatod, ha kell.
2020. dec. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!