Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeboreás bőr? Mivel sikerült...

Szeboreás bőr? Mivel sikerült elmúlasztani?

Figyelt kérdés
3 hetes babámnak szeboreás bőrbetegsége van.Az egész homloka tiszta pötty. Szegénykémnek nagyon csúnya. Kaptunk rá krémet, de nem lett jobb. Most azt mondta a doki, hogy kenjem olívaolajjal és kamillateával. Volt valakinek ilyen a babájának? Ha igen, mivel múlott el neki?
2010. aug. 12. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de sajna a seboreás bőrre legtöbb esetben csak a szteroidos krémek jók. Nekem a fejbőröm és az arcom olyan. Viszont a seborea az hámlik mint a korpa, bevörösödik és megvastagszik, pöttyök sosem voltak. Én a helyedben megnézetném másik orvossal is, nem biztos hogy seborea a leírásod alapján...
2010. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kaptunk rá szteroidos krémet. neki is a homloka az tele van, meg az arcán és a fején a haja alatt is egyre több jött ki. Ilyen pattanásszerűek, meg pirosak. Ma bekentem krémmel, holnapra javulásnak kell lennie. Köszönöm a válaszod
2010. aug. 13. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A hajánál lévő szeboreára én ezt tudom ajánlani:

[link]

2010. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak 3 hetes, és ezek a tünetei, akkor az nem sebhorrea. (nekem az van évek óta)

Egy 3 hetes babának, ha ilyen az arca, akkor az a tejkiütésnek nevezett jelenség. Az anyai hormonok így tisztulnak ki. Ha tápszeres a baba, akkor is, ugyanis a nevéből eredően nem a megevett anyatej miatt alakul ki.

Nyugi, 2-3 hét és elmúlik, igazi szép egészséges babaőre lesz!

Ne kend semmivel, nehogy a pólusok eltömődjenek (főleg olajjal ne).

Kitartás!

Majd írd meg, mikor múlott el:)


Azért nem semmi, hogy egy 3 hetes babának szteroidos krémet írnak fel... Nálunk a 2 gyerek és mi is ekcémásak vagyunk, van itthon mindenkinek szteroidos krémje. De nem 3 hetes volt egyiksem amikor kapta.

2010. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15 éves lányom van,2 éves korától van saborreia-ja a feje börén,csak speciális kátrányos sampont használhatunk rá mikor elöjön,azon kívül ha elmulik,csak dove-ot.Az atopicas ekcémás börére elocom kenöcsöt használunk.Csak az a gond hogy egy 3 hónapos babánál mindezeket nem használhatod,és az olajat meg a kamillateát nem igazán ajánlanám,ezek összeállításában lehetnek pony olyan dolgok amire pontosan allergiás a baba.Sürgösen vidd el börgyógyászhoz,mert ez nem játék,arról nem is beszélve hogy milyen kellemetlen lehet a picinek. Jobbulást
2010. aug. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 hetes---bocsi rosszul láttam
2010. aug. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Seborrhea-faggyúár A bőrfaggyúmirigyek túlzott bőrfaggyú termelésének következtében keletkező betegség. A bőrfaggyú összetétele rendellenes.

A túlzott faggyútermelés hatására elszaporodhat egy a bőrön normális esetben is megtalálható gomba. Ennek hatására a bőr hámlani kezd. Erősportolók esetén tesztoszteron-észterek alkalmazása esetén a jelenség felerősödhet. Tüneti kezelése ismert, klasszikus gombásodás elleni szerekkel. Szakorvos javaslata szükséges."

2010. aug. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megnézetném egy másik orvossal is. Az én babamnak is a füle mellett nagyon ronda volt a bőre és a füle is :-(, semmmivel sem múlt el amit az orvos írt. 6 hónapos volt, mire rájöttem, hogy a pattenot nem bírja a bőre ami a bodyk nyakoldalánál van. Ezért már csak pattentmentes nyakú bodyt veszünk. A foltok megjelentek 3-4 hósan már a cicijén és a karján is, na akkor sokaltam be a dokiktól...
2010. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy látszik nekünk használt ez a krém, mert 2 napig kentem lefekvés előtt egyszer vékonyan, és szinte teljesen elmúlott neki. köszönöm a válaszokat
2010. aug. 15. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!