Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ház fut, a babát folyamatosa...

A ház fut, a babát folyamatosan fogni vagy szórakoztatni kell. Ennyire ügyetlen lennék?

Figyelt kérdés

16 hetes a kislányom és születésétől fogva vagy csak ölben van el (néha napján fél órát nézelődik a hordozójában) vagy csak úgy, hogy ő fekszik és mi szórakoztatjuk. Próbáltam leszoktatni az ölben levésről, de képes fél órát is ordítani, ha éppen nem tudom felvenni (korábban a feje is kékült a sírástól, ezért nem kísérletezem nagyon vele, hogy sírni hagyom). Imádom őt és imádom, hogy így ragaszkodik, de sajnos a lakás fut, főzni születése óta 3x tudtam (nem alszik nagyon napközben és ha igen, akkor sokszor még tanulok is mellette, ráadásul sosem tudom mennyit fog éppen aludni és egy hosszabb főzést nem mernék bevállalni). Én ezt még el is engedném, de a férjem nővérének 5 héttel idősebb csak a kisfia és teljesen toppon van segítség nélkül: a házuk ragyog, hetente többször főz, ami nekem sokkoló, hogy még süt is úgy, hogy 2 gyereke van. A férjem állandóan a nővérével példálózik, amitől még rosszabb anyának érzem magam...


Ti mennyire tudtok haladni ennyi idős babától a háztatással és hogyan oldjátok meg?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. dec. 17. 11:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Az első nekem is ilyen volt sajnos, a második mellett bármit lehetett csinálni.

A férjed paraszt, már bocsánat.

2020. dec. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Kösd magadra és csináld úgy a dolgokat.
2020. dec. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy ezekkel próbálkozom: van egy babahintája a konyhában, amit 1 hétig szeretett, most már abban is sír, a hordózójában szoktam vinni őt amikor takarítok, de nem mindig van el és én sem szeretem annyira, ha abban van, mert görnyed benne és nem jó a gerincének (volt, hogy viszonylag sokat tettem bele és úgy igyekeztem utólérni magam a ház körül, de utána a nyaktartása nem tetszett tőle, azóta mellőzöm).
2020. dec. 17. 11:29
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Gonoszság a férjedtől máshoz hasonlítani téged, hiszen nincsen 2 egyforma baba. Van amelyik nagyon nyugodt és van 2 emberes baba is. Szomorú, hogy ezt nem látja be. Egyébként meg lehet segíteni is otthon és nem csak az észt osztani.

Nekem 6 hetes a kislányom és áldott jó baba szerencsére de még így is van amire nem jut időm. Persze azért nagyjából rend és tisztaság van és szerencsére főzni is tudok mellette de ez bármikor megváltozhat plusz hála égnek a párom is segít. Add csak oda a férjednek a gyereket egy napra, hogy ő mihez tud kezdeni vele.

2020. dec. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ja igen, kaptam kölcsön hordozókendőt, rengeteget bénáztam a megkötésével, amikor viszonylag sikerült akkor meg nem volt el benne és engem is idegesített.
2020. dec. 17. 11:30
 6/21 A kérdező kommentje:
Azért segít sokat a férjem is: hétvégén ő porszívózik, elmegy bevásárolni mindig, elmegy postára, ha kell stb. Szerencsére nem passzív.
2020. dec. 17. 11:33
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban:)Nekem fél éves de katasztrófa itthon minden:)
2020. dec. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hordoztam volna, nálunk is szaladt volna a lakás. Én biztosan megpróbálnék más hordozót is. Karikásat pl pofon egyszerű megkötni.

Most 15 hós már de még most is sokszor nehéz mellette csinálni a dolgom.

2020. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is probléma volt, az én fiam sem volt el nyugodtan. Nálunk is a hordozás volt a megváltás. Bénáztam, türelmetlen voltam, de basszus, ki kell tartani és gyakorolni, mert hosszú távon megéri. Azóta szinte nem is ült babakocsiban a gyerek, pedig másfél éves. Amúgy én is megkaptam, hogy a sógornőmnek kettő van, és mégis megoldja, náluk rend van meg főtt kaja. No, hát nem mintha nálunk putri lett volna meg száraz kenyér. Az valahogy elkerülte a férjem figyelmét, hogy anyós meg főz rájuk meg ott van kétnaponta. Volt pár húzós vitánk utána, mondtam is, hogy akkor lehet menni oda nyugodtan, mert nekem még erre nincs szükségem pluszban. A gyakorlati sokk vált be. Én jártam ügyet intézni és bevásárolni is, ők meg legyenek csak addig ketten. Rájött hamar.
2020. dec. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%

Telejsen normális hogy nincs el nélküled.

Inkább a baba ragyogjon mint a ház.

Most ő a fontos

2020. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!