Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja 17 hónapos...

Miért mondja 17 hónapos lányom az apjának és nekem is hopgy : "Anya"?

Figyelt kérdés
Tudja, hogy apa, azt is hogy anya, de kb. egy hete mind a kettőnknek anyát mond.
2010. aug. 12. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ez aranyos.:)

Elképzeltem ahogy mondja az apjának, hogy anya.:DD

2010. aug. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is tudja mind a kettőt, de ha itthon van az apja akkor minden csak appa appa....... :)

23 hós fickó anyuja

2010. aug. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is tudja, hogy Anya, meg Apa, de nekem ha kell valami, akkor azt mondja, hogy MAnya. ÉS ha Apától is kell valami, akkor neki is.

nem lehet h az anya szó nála a kell valami, csináld meg! helyettesítőszava?

2010. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam meg apát is és engem is apának hív, szóval ez is elég érdekes. Mire rájöttünk, hogy nem folyton apát hiányolja, hanem néha az "apa" alatt engem akar, vagy nekem szól.

Én is már úgy szeretném ha mondaná, hogy anya, de ez van.

2010. aug. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányod nyelvfejlődése épp a holofrasztikus szakaszban van (10-18 hó). Ez az egyszavas kifejezések szakasza. Közölni szeretne vmit, ami már megvan a kis fejében, de még nincsenek meg a nyelvi eszközei arra, h. kifejtse. Megtanulta, h.ha Anyát mond, általában teljesülnek a kívánságai, kielégíted a szükségleteit. Úgy gondolja, h. az Anya "varázsszó", ezért Apának is ezt mondja...:)
2010. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A mi lányunk mindenkinek Mamát mond:D Te tényleg!Jó hangosan kiabálja és arra mindenki ért.De ha megkérdezi egy családtag hol van anya vagy apa,akkor nevetve rámutat és odaszalad.Mindenkivel tisztában van ki kicsoda,csak íg most neki egyszerűbb,de lehet hogy még tetszik is neki:D
2010. aug. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

érdekes, amit az utolsóelőtti írt, szinte tök igaz az én kisfiamra.

Azt vettem észre, hogy amiben p betű van az papa, vagy apa, amiben b az baba, amiben m az mama, amiben d az dabba (labda). Pl a macit is mamának mondja. én is néha apa vagyok, de azért anya is.

2010. aug. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez épp fordítva van!Mindenkinek azt mondja Apa.

Az apja 2 hétig itthon volt azóta nem tudom rávenni hogy nekem anyát mondjon.Előtte semmi gond nem volt,mindenkinek helyesen mondta mama,papa,anya stb...sok más szava is van de ebből nem enged :-) 18 hónapos,majd csak helyre áll a dolog.Addig is mindig kijavítom,de ez nem érdekli,akkor is apát mond rám is.

2010. aug. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam, köszi.

Amúgy aranyos, tegnap az újságban az egyik nénire azt mondta, hogy anya, annak is szőke haja volt, mint nekem. Egyébként a többi nő néni.

2010. aug. 13. 10:24
 10/10 anonim ***** válasza:

én is úgy gondolom, hogy mivel ált. te teljesíted amit kér, ezt varázsszónak gondolja...az enyém kb. 1 hónapja mondja hogy anya, de azóta állandóan....az apjának is, ha kell vmi. :))))))))))) pedig teljesen jól tudja, hogy apa az apa....mivel azt már vagy 11 hósan is mondta. :)

20 hónapos lesz 23-án, kislány.

2010. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!