Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás babák anyukái!...

Tejallergiás babák anyukái! Milyen tápszert esztek?

Figyelt kérdés
Mi milupa pregomint, de nem valami jó az íze, szerintem babám többet enne, ha finomabb lenne. Milyet esztek és az milyen izű?
2010. aug. 12. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Már elhagytuk ezt a tápszert, de az én babám is ezt a fajtát ette.Tényleg nem finom, és nem is laktató.Azért el volt vele a babám.Viszont amikor kóstolhatott másikat, utána nem volt hajlandó megenni.

Szerintem a többi hasonlónak sem jó az íze.

2010. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem eszek tápszert, csak a babám, de ő is csak néha, mert még van tejem. Ő a Pepti 1-et eszi, ennek is keserű az íze, de mivel még nem eszik mást, így nem nagyon van összehasonlíási alapja. Most még megiszik belőle 120-150 ml-t, ha épp nincs más, de nagyon kíváncsi leszek, hogy később mi lesz.

A babádnál miben mutatkozik meg a tejallergia? Nalunk: ekcéma, sűrű, sok bukás, hasmenés volt.

2010. aug. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Milupa Pepti Plus2. Rossz íze van. Annyira, hogy nem fogadta el sokáig.

A titok a következő: 180 ml tápszerhez 40 ml almalevet teszek, a többi víz. Azóta úgy issza, hogy majd' megfullad, fél perc alatt lehúzza az egészet. Próbáld ki!

2010. aug. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is hasmenéssel jelentkezett, csak a kaki véres is volt. előbb alfarét kaptunk, na azt kihányta aztán el se fogadta. Ezt megeszi, de ma is evés előtt kétszer öklöndözött, harmadjára sikerült nekiállni enni. Szerintem nem nagyon szereti. Szopizik is mellette, de az anyatejjel nem merem összekeverni.

Az almalé jó ötletnek tűnik. Pont ma adtam neki először almalevet, két kiskanállal elkóstolgatott. Szombaton lesz négy hónapos, kicsit még szokatom az almával aztán megízesítem vele a tápiját.

2010. aug. 12. 21:55
 5/10 A kérdező kommentje:
21.16-os!most értelmeztem jobban az első mondatod. és vissza olvastam a kérdésem is :D ... én sem eszem a tápszert, csak pár cseppet cseppentek a számba messziről a hőmérséklete miatt.
2010. aug. 12. 21:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi milupa Som szójatápszert, piciként a többi fajtát nem szerette most 1,5 éves és ezt nagyon szereti nem tudom 6 hónapos korától mért nem válthattunk erre.De nektek ezt még nem fogják ajánlani ha 4 hós a baby.Később kérdezz rá a dokinál.

Szia,minden jót!

2010. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondta a dokinénink, hogy szója alapút 6 hós kortól adhatok neki. Majd rákérdezek, ennél csak jobb ízű lehet. Köszi az eddigi válaszokat.
2010. aug. 12. 22:05
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudjátok,hogy a tejallergiával a továbbiakban mi a teendő? Úgy értem, hogy mikor vizsgálják ezt felül, milyen idős korban?Vagy meddig nem lehet tejterméket adni neki?
2010. aug. 12. 22:07
 9/10 anonim ***** válasza:
21.16-os vagyok. Miért nem mered anyatejjel keverni? Én sokszor csináltam, hogy az üvegbe megcsináltam pl. 50 ml tápszert és hozzáöntöttem 100 ml anyatejet és úgy itta meg. Amikor pici volt (pár hetes) akkor a doki azt mondta, hogy szopi után adjak neki tápszer pótlást. Akkor ugyanúgy összekeveredik a gyomrában a kettő. SOha semmi baja nem lett. Esetleg egy pici, pl. 30 ml anyatejet tegyél bele. Azt hiszem 2 éves korukig kell várni, majd próbálkozni a tejtermékekkel. Ha akkor sem jó, akkor lehet allergiavizsgálatot csinálni. De sokan akkorra kinövik már. De ez nem 100%, csak mintha így olvastam volna valahol. Persze lehet, hogy már egy évesen lehet próbálkozni, de szerintem addig ne.
2010. aug. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

azért nem merem keverni, mert nagyon hasfájós volt, és még most is sokat kinlódunk a pukikkal.én nem pótolom neki az anyatejet, hanem kihagyok egy-egy szopit és csak tápot kap olyankor. így van ideje termelödni a tejcsinek is.

de lehet, hogy neked van igazad és semmi köze a hasfájáshoz.

2010. aug. 12. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!