Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes mosható pelenkát...

Érdemes mosható pelenkát használni?

Figyelt kérdés
Mennyi időt vesz igénybe? Mennyire nehéz? Milyet érdemes választani?
2020. dec. 26. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem akkor érdemes, ha van szárítógéped. Én is utálom, hogy ennyi szemetet termelek, de nem éri meg annyit venni, hogy meg tudja várni a két napot, amíg megszárad... Szerintem.
2020. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Az attól függ, milyen pelenkát szeretnél használni. Ha pl. sima külsőbe teszel egy tetrát meg mondjuk egy bambuszbetétet, azok nagyon gyorsan száradnak, a külsőt pedig, ha nem lett kakis, egy nedves törlővel áttörlöd és használod naponta többször. Ha mondjuk AIO (all is one) pelust akarsz használni, na az már lassabban szárad jóval, így ezekből a fajtákból több kell (és jócskán drágábbak is). Ajánlom a facebookos mosipelus csoportokat, nagyon sok hirdetésre akadhatsz, néhányan szinte vadiúj cuccokat árulnak kihasználatlanság miatt, vagy mert simán nem esett kezükre az adott pelusfajta.
2020. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Gyerekfüggő


Nekem 10-14 eldobhatósat hasznàlt mind2 gyerek /nap az elején


Tutttttii nem bírtam volna mosival..

Aztán megazoktam az eldobhatósat..

2020. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Mi nagyon szeretjük,. MÁr a második gyereknél használom ugyanazt a keszletet: magyar csónakos pelenkák (Repelus) prefold töltettel. Pillanatok alatt össze lehet rakni, nagyon jó nedvszívó, gyorsan szárad, és még teregetni és szeretem 😄

Egy vakáció árát már megspóroltam vele

2020. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk nagyon megérte. Többnyire sima külsőket használunk amit ugye mint írták ha nem kakás akkor egy nap többször is felmehet. Így ugy ebből kevesebb is kell. 8 darab van összesen +4 zsebes ha megyünk valahova azt kényelmesebb cserélni.

Nem vesz el sok időt. Ha kialakult a rutinod akkor egy kakis pelus 5-7 perc. Pisis ennyi se.

3! Az a 10-14 pelus hogy jött össze.

2020. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Bocsi. Kérdés akart lenni. Tehát hogy jött össze?
2020. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Ugyan nem a #3 vagyok, de az első hetekben én is ennyiszer cseréltem pelust a lányomon, kb minden szopizáskor telepakolta cuccal. Olyan 3 hónapos kora körül kezdtem el mosizni vele amúgy, én vegyesen használok eldobhatósat és mosit is. Egy kisebb kezdő zsebes készlettel indultam neki (a moshatopelenkakucko.hu -ról rendeltem előre összeállított szettet), 6 külsőm és 20 bambusz prefoldom van, ezek amúgy teljesen elegendők a napközbeni használatra, 2-3 naponta mosok, meg is száradnak egy nap alatt. Őszintén szólva anyagilag szerintem baromira megéri. Ez a készlet, amim nekem van, simán bírja a napközbeni használatot, és 40.000 ft volt (eldobósból a Pamperst használjuk, óriás kiszerelésben veszem a 280- vagy 240?- darabos 15.000 ft, bőven visszahozza a mosi az árát). Ha vennék még egyszer ennyi ugyanilyet, akkor talán az éjszakákat is mosiban tudnánk tolni (anyukám egyébként most hobbiból elkezdett gyapjú külsőket varrni, na az aztán pláne környezetbarát és olcsó megoldás így), és akkor 80.000-ből meglenne a gyerek szobatisztulásáig (kb) a teljes pelenkázás téma. Én nem variálok a mosóporokkal, én ugyanúgy mosom őket, mint a ruháinkat, ugyanazzal a standard mosóporral, csak öblítőt nem teszek hozzá, szóval nem egy különösebben extra macera.

A kakis pelust amikor leszedem, vízzel a csapban kiöblítem, kicsit átdörgölöm marhaepe-szappannal 1-2 perc alatt, hogy hátha kiszedi a foltokat, és utána szépen várja (a kinőtt babakádban), hogy moshassam. A pisiseket nem "kezelem elő", azokat csak bedobom a babakádba. Nekem ez teljesen jól működik, én szívesen csinálom, jobban érzem magam így. Nem hazudok, néha egy különösen bőségesre sikeredett termés után tartok pár nap mosi-szünetet, amíg megint összejön annyi lelkierő, hogy tudjak ezzel foglalkozni, de szerintem még így is megéri.

2020. dec. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

7 Ja hát úgy igen. De az mennyi? 1 hónap? Akkor még én is dobóst használtam de sztem 10 volt a max. 2 hós kora után kezdtem a mosit. Akkor nőtt bele az egyméretesbe. Amúgy ugyan úgy csinálom mint te. Kakis átmos pisis csak kirak. Teljesen jó így. És még soha nem volt oroszlánszag 🤷

Hú nekünk egy atom hasmenős fogzás volt amivel nappalra is visszaadtam a dobóst. Ez van. 🤷

2020. dec. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

5


Minden szoptatáskor kakiltak


Napi 10

4 meg telepisi


Nem bírt 2 -3 h-t egyik sem


Sem a pampers

Sem a libero

Sem a Tesco

Sem a többi..


Alkalmanként 140g-ot szoptak 2 hetesen már


Anyatejes kaka még öltöztetéssel is járt gyakran



Booorzalom volt


Most 10 hónapos a kicsi.

Napi 4 kaka vanplusz 2 pisis.

A 2,5évesnek is 3-4 , plusz 1-2 pisis ( de ő végre 2 hete csak éjjelre kap pelut)


Amúgy mosizni akartam, de én örülök, hogy nem vágtam bele.

2020. dec. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mosival soha nem jártam úgy, hogy a ruha is kakás lett volna
2020. dec. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!