Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi gazdaságosabb? Mosható...

Mi gazdaságosabb? Mosható pelenkát használni vagy házi eszközökből összerakni eldobható pelenkát (nejlonzacskó+valami nedvszívó papírok)?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Megkérdezhetem " valami nejlonzacsko +nedvszívó papirok" alatt mit értesz? Ez igy elég gázul hangzik. Elhiszem hogy válság van meg minden de azért van egy határ ami a felelősségteljes gyerekvállalásba belefér.
2013. aug. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A nedszívó papír házilag nem biztos, hogy fel is szívja a nedvességet. próbáld ki, pl. papír zsepi és víz... Akkor mosható pelus. De eldobhatót is kapni olcsón az interneten, pl. Dada pelenka.
2013. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ne próbálj meg házi eszközökből összerakni semmit, mert garantált kudarc. Még a legjobb pelenkákkal is előfordulnak balesetek, vagy hogy lecsúszik. Olyan nedvszívó anyagot nem találsz a háztartásban, ami megfelel a célnak, legfeljebb csúnya pelenka kiütések lesznek a babád popsiján. Ne tedd ki ennek. Akkor már inkább a textilpelus, minket is abba pelenkáztak annak idején, de azt elég gyakran kell cserélni, és szinte csak mosásból fog állni az életed.


Ennyire nem engedheted meg az eldobhatót?

2013. aug. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanat de meg sosem hallottam olyanrol hogy" hazi eszkozokbol osszeraknak" eldobhato pelenkat..pl neilonzacsko???? Sztem barmennyit is sporolnal vele abszolut nem praktikus napi tobb ilyet "legyartani" el sem tudom kepzelni hogy nekem lett volna erom meg energiam ilyeneket csinalni foleg az elso honapokban..utanna meg ideje nincs az embernek..bar teny hogu nem tudom mennyi ideig tarthat egy ilyet elkesziteni.:) maradj a moshatonal...
2013. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Moshatót tudsz használtan is venni. Nekem kb. 28-30 db pelusom van, amiből több, mint a fele használt volt. Már a második gyerekem hordja őket, és cakk-pakk került kb 35-40 ezer forintba.

Ha eldobható pelust veszel, ugyenennyi pénz fél év alatt megy el pelusra, szóval nagyon behozza az árát a mosható, ráadásul veheted hármasával-hatosával, ahogy pénzed lesz rá.

Amikor meg utaztok, meg éjjelre meg veszel eldobhatót a kényelem miatt. Lehet olcsóbbak között is jót találni. Pl. Aldis pelus nagyon jó sztem.

2013. aug. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azon gondolkodnék el, a gyereknek jo lenne a nejlonzacsi plusz nedvszívó papír. ...
2013. aug. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy ez egy provokatív kérdés. Ki az, aki ilyesmire vetemedne, hogy nylonzacskót adjon a gyerekére??? Szerintem a baba orvosi kezelése a befülledt popsi miatt sokkal többe kerülne, mint amit megspórol a pelenkán.
2013. aug. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Menzesz idején nedvszivo papírt meg zacsit használsz???

Én abból indulok ki hogy nekem mi kényelmes...

Tehát ha én minden wc használat során cserélem a tamponomat a lányom pelenkáját is kicserélem ha kicsit is úgy látom pisisebb a pelus.


Ha te jól érzed magad nedvszívó papírral akkor valószínű a gyereked is jól fogja...

2013. aug. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ez így nagyon bután hangzik.

én is mosom, amit félig meddig meg lehet oldani házilag. a nedvszívó betéteket rossz törölközőből, pólóból meg lehet varrni. de a vízzáró részt mindenképpen meg kell venni és azt javaslom, azon ne spórolj. egy darab 3e ft. körül van, 3 minimum kell. ezt is találsz használtan,úgy olcsóbb.

2013. aug. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nincs rá pénz, akkor össze lehet rakni házi alapanyagokból mosható pelust. Remek módszert olvastam itt korábban arra, hogy hogy lehet tisztítószert készíteni házilag. Ha van kutatok, még a víz se kerül pénzbe. Ha érdekel, szívesen beszélek erről privátban veled.

A 2. módszert azért nem javasolnám, mert szerintem a babának nagyon kényelmetlen lehet, illetve sokkal kevesebben bírna ki, mint az 1.

2013. aug. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!