Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire veszitek komolyan h...

Mennyire veszitek komolyan h az etkezesek kozott ne egyen a gyerk?

Figyelt kérdés

Reggeli tizorai ebed uzsonna es vacsora van nalunk. A ketto kozott nem adok neki soha enni es masnak se engedem (nagyszulok stb)

Anyosom meg allandoan adni akar neki nem tartja tiszteletben es masoknal is latom h a gyerek siman eszik akarmikor.

Tul szigoru lennek? Amugy eleg rossz evo es kis sulyu gyerekem van 1,5 eves es epphogycsak 10 kg. Rendes kajat nem is enne etkezesek kozott csak “hulyesegeket” nasikat mint pl most mezeskalacs most azt meg nem akarom amugyis alig eszik nem akarok megjobban rontani a dolgon h nasit adok neki

Neha elofordul h kolesgolyot kap v ilyesmi de nagyon ritka


Tul szigoru lennek? Ti hogy csinaljatok ezt?


2020. dec. 27. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Alacsony súlyú és te még korlátozod az evésben? Kölesgolyó? Te nem vag ynormális. Pont attól kissúlyú, hogy nem adsz neki eleget. Egy kisgyereknek a gyomra is picike. Vagyis nem adsz neki enni, hogy jobban egyen? Vagyis azt egye, amit te akarsz, ha azt nem kéri, akkor inkább éhezzen? Te nem vagy normális. Rakj elébe nasit, amit bármikor megehet, ne legyél már dietetikus egy másfél éves gyerekkel!
2020. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem szeretem a nasizást, nem szoktam etetgetni étkezések között. Hétköznapokon. De ha nagyszülőknél vagyunk hétvégén, nem korlátozom, hadd etessék. Olyankor kevesebbet ebédel, kevesebbet vacsizik.

Mondjuk nálunk a súlya teljesen rendben van.

2020. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Szerinted mi fog történni, ha feladod a szigorú elveidet? Hízni fog és eléri a normál súlyát? Ez akkora baj?
2020. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem jól csinálod és normális a súlya. Nem baj az, hogy nem kövér.
2020. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Én csak ahhoz ragaszkodok, hogy egy órával étkezés előtt már nincs nasi. Sztem te egy kicsit eltúlzod.
2020. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Napi ötször kaja. Hova kellene még ezen kívül is etetni? Két oránál több nem telhet el két evés között ha ötször eteted. Jó ez így, bár akkor sincs semmi ha eszik egy kis kölesgolyot.
2020. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Ja és 1-es, szerintem meg te nem vagy normális, gyereket közelről meg gondolom nem láttál, vagy inkább remélem. Ha folyton elé van rakva a nasi, akkor soha nem fog semelyik étkezésnél enni.
2020. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ètkezèseknel nem èhes, akkor 2 ètkezès közt sem kell nasival tömni. Ha vàltozatos, egeszseges dolgokkal kìnàljàk, akkor nem fogja èheztetni magàt. Nem az a cèl, hogy egy gyerek x súlyù legyen, hanem hogy egèszsèges maradjon.
2020. dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Hiába éri el a 15 kg-t, ha egyébként csokitortát eszik mézeskaláccsal megszórva... Inkább legyen pár kilóval kevesebb, de egészséges, minthogy felesleges nasikkal legyen tömve. Amúgy én se engedem, hogy a napi 5(6- néha egy kis cicizés még lecsúszik vacsi után) étkezésnél többször kapjon enni, teljesen felesleges. Mézeskalácsra amúgy sincs szüksége a kis szervezetének, és nyilván nem lehet tiltani, ha azt látja, hogy a felnőttek is esznek, de erre való az uzsonna, vagy közvetlenül ebéd után desszertként esetleg kaphat, de ha két étkezés között folyamatosan tömik baromságokkal, akkor nyilván nem fog normálisan enni a rendes kajából, ha amúgy nem éhes.
2020. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Itthon hasonlóan van, mondjuk egy picit lazábban, esetleg egy almát elragcsálhat játék közben. A nagyszülőknél nem korlátozom.
2020. dec. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!