Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kap annyi baba nasit az...

Miért kap annyi baba nasit az étkezések között?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pufira, rizskorongra, kekszre, stb.

16 hónapos a kisfiam, mostanra kialakult egy "bandázós" társaság a környékünkön, akikkel együtt járunk Ringatóra, játszótérre, sétálni hasonló korú babákkal. Szinte minden nap találkozunk vagy délelőtt, vagy délután. Jó velük együtt lenni, de van egy dolog, ami nálam kiveri a biztosítékot: szinte minden alkalommal előkerül valami nasi, pufi, rizskorong, és megy a körbekínálgatás.

Én a kisfiamnak egyáltalán nem adok ilyesmit, nem szeretném, ha nasizna (semmi szüksége rá, és ugye amit nem ismer, azt nem is igényi - tökéletesen elvan a napi 5 normális étkezéssel). Nem azt mondom, hogy később nem kap majd édességet, nasit, de szerintem 16 hónaposa, amikor még azt sem tudja, hogy léteznek ezek, teljesen felesleges rászoktatni.


Na de vissza a többi anyukához, szóval szinte minden nap előkerül a nasis zacskó. A gyerekek épp tök jól elvannak a játszótéren, egyikük sem jelzi semmilyen módon, hogy igényelné a nasit vagy éhes lenne, de anyuka gondol egyet, előveszi a sós pufis zacskót - és persze, hogy akkor vége a játéknak, bevonzza az összes gyereket, és a következő pár perc azzal telik, hogy a kicsik elfogyasztják a zacskó pufit. Persze az én gyerekem is menne, néha engedem is, de nem minden nap, mert tényleg nem akarom, hogy természetesnek vegye a nasizást. De rohadtul idegesít, hogy más anyukák kínálgatják teljesen felesleges és ártalmas nasival a gyerekemet napi szinten. Már szóltam nekik, hogy nem szeretném, nálunk nincs nasi, de mindig az a válasz, hogy "jaj, hát pár szemtől semmi baja nem lesz", amit én is tudok, de maga az elv, meg a "nasi-jelenség" zavar.


Egyáltalán miért érzik úgy az anyukák, hogy szükség van a nasira, amikor a gyerek épp tök jól eljátszik és eszébe se jut enni? Jól evő gyerekekről van szó, tehát nem arról, hogy csak ezt eszik meg és muszáj valamit beléjük tömni.


Én tényleg nem értem, miért annyira fontos sok családban a nasi, néha az az érzésem, hogy az anyuka jobban ragaszkodik hozzá, mint a gyerek... de miért? Miért kell szándékosan pufifüggővé tenni a gyereket?



2020. szept. 9. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Én csak napi 1x adtam neki ebéd után egy tejszeletet. Nem is igényelt többet. Felesleges tömni úgyis jelzi ha szüksége van valamire.
2020. szept. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

reggeli 8, tízórai 10, ebéd délben. Uzsi három körül, vacsi 6-7 órakor.


Szerinted ha délelőtt van valami program, ahova odamegy kilencre, hogyan fog hazamenni tízre, hogy otthon egyen a gyerek? Hát ad neki tízóraira ott valamit.


A tiéd nem kap, lépj tovább.

2020. szept. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Sosem érdekelt, hogy mások mit csinálnak, mert nincs hozzá közöm. Az sem érdekel, hogy ki mivel tömi a gyerekét.

Szerintem neked is lenne jobb dolgot, mint ezen agyalni. Vagy nem?

2020. szept. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Az enyém is kap és nem, azért, mert annyira támogatom ezt a dolgot,hanem,mert csapnivalóan keveset eszik. 18 hónapos 84cm és 9,6kg. Szerintem neki belefér,de így sem hízik semmit. Az, hogy ez kit zavar magasról lesz*rom. Ajánlom neked is. Te így neveled a gyerekedet, ők még másképpen.
2020. szept. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem napi egyszer még nincs belőle baj, főleg, ha mondjuk egy szemet kap. De én úgy veszem észre, hogy sokan csak így akarják úgymond csendben és egy helyben tartani a gyereket. Mert amíg eszik, csendben van. És addig talán megül. Mert egy 16 hónapos gyerek bizony már fut.
2020. szept. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Na ezt én is utálom. Tényleg attól az egy szemtől nem lesz baja, de amikor semmibe veszik az én kérésemet, hogy NE adjon a gyerekemnek, attól felrántódik az agyam. Én vagyok az anyja, én döntöm el, mit eszik. A legdurvább, amikor meg se kérdezte, a 8 hónapos lányom kezébe adja a másik anyuka a krémes süteményt, és ő volt meglepődve, hogy egyazon lendülettel hajítottam a kukába. Egy másik anyuka a fia sajtos pufiját dugdosta a lányom kezébe, és nézett, hogy miért nem eszi a baba, miért nem szoktatom hozzá? (!) " a fogzásnak jót tesz". - Hát a fogzásra ott a rágókája. Jéé.

Megbeszéltem velük, hogy nálunk nincs soronkívüli zabálás, azóta nincs baj, bár még mindig éreztetik velem, hogy marslakó vagyok, mert nem tömöm a gyerekemet minden szrral.

2020. szept. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen egyetértek, én is falnak megyek tőle, volt hogy ezért hagytunk ott bevált játszóteret. Mi játszani megyünk, nem azért hogy ebéd előtt a szaladgálás helyett koszos kézzel nasizzon. Ki is bírja mindkét gyerek, ha nem kínálják.

Én azt a részét nem bírom még, hogy erőltetik hogy vegyen a gyerek, de ők vannak meglepődve, hogy következő alkalommal "sincs" nálam amivel viszontkínálhatnám az ő gyerekét, hiába mondtam hogy nálunk nem szokás és nem is lesz. ;)

2020. szept. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Játszótéren nálunk nincs ennivaló, úgy időzítjük az étkezést hogy előtte eszik vagy kb addigra lesz éhes mire hazaérünk. De magának a jelenségnek több oka lehet. Az én lányom pl reggelire nem eszik túl nagy adagot, de délelőtt van hogy elmegyünk zenebölcsibe, ringatóra és vagy oda úton vagy mire végzünk éhes lesz és még egy óra a hazaút. Na most ilyenkor nyilván nem fogok neki rántottát csomagolni vagy főtt kaját magammal vinni, marad valami olyan opció hogy pufi vagy babakeksz amivel “tüzet oltok” míg haza nem érünk. Vagy pl járunk babaúszni, mire végzünk pont az uzsonna idejére esik, van mikor joghurtot viszek, de negyven fokban nyilván nem csomagoltam tejes kaját a gyereknek, aminek hűtőben lenne a helye. Ezek mondjuk nálunk úgy hetente kétszer vannak jelen és akkor is napi egy érkezésről van szó, szerintem nem tragédia. De egyébként ha téged ez zavar szólj mindig vagy ha nem megy és baromira idegesít üvöltsd le a fejüket és hátha utána megértik. Máskülönben én ilyenekbe nem szólok bele, mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja.
2020. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Biztos megvan az oka. Sosem filoztam rajta, ki mivel és mikor eteti a gyereket. Kezdve attól, hogy ki szoptat/tapszerhez, mikor táplál hozza vagy milyen nasikat enged a gyereknek és mikor. Leszarom. Ha a sajatodnak nem engeded megmondod, hogy nem és kész. Az meg hogy kínálják, nyilván nem akarnak bunkók lenni, hogy csak neki nem kínálnak.

En sem nászutat ok de egyszer egy vendégségben nagyon kedvesen kínáltak a Kinder pinguit a kisfiamnak. El is fogadtam. Meg mindig el és azóta sem evett ilyesmit. Ez hónapokkal ezelőtt volt.

2020. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!