Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor kemény, vagy...

Most akkor kemény, vagy puhatalpú cipő a jobb első "igazi" lábbeliként?

Figyelt kérdés
Már teljesen meg vagyok kavarodva. Egyik helyen ezt olvasom, a másik helyen azt. 10 hós kislányom, most kezd lépegetni. Bármibe kapaszkodik, feláll, és mostmár határozottan lépeget oldalra. Itthon a lakásban mezítláb van, úgy tudom az a legegészségesebb, de azt hiszem itt az ideje, hogy megkapja első komoly kiscipőjét. Adjatok tippet légyszíves, hogy melyik az ami valóban igazán jó, és a legegészségesebb módon segíti a kis lábacska fejlődését, boltozat kialakulását.
2010. aug. 13. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ortopédustól kértem tanácsot és határozottan azt mondta, hogy siesta cipő!! És meg ne próbáljak használt , más által kinőtt cipőt a lábára adni..nem is akartam de mindegy:)) igaz horror árban van..a lényeg, hogy jól fogja a bokáját..annak amúgy elég kemény talpa van ..
2010. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem a rehabon,ahová járunk a következőt mondták a gyógytornászok:

-ha keménytalpút veszel,akkor legyen benne harántemelő,legyen kiképezve a sarka és a lábujjaknál.Ilyet ők is nagyritkán találnak,de ha neked sikerül,akkor az tökéletes.Olyasminek képzeld el,mint ezek a két-három csattos biopapucsok.A lábujjak alatt is van kiképzés meg a sarok is süllyesztett.Remélem érthető vagyok

-ha puhatalpút veszel,akkor jó hajlékony talpú legyen (elefantan vagy superfit szerintem a legtutibb) és NE legyen benne semmi kiképzés vagy harántemelő

A Siestát nekem egy szakember sem ajánlott,sőt azzlak ezdték,hogy ha lehet,akkor ne siesta legyen.állítólag nagyon divatolnak és ez a minőség rovására megy.Nem tudom,megnéztem őket,nekem nem elég hajlékony a talpuk.Meg mivel nem is ajánlották,nem nagyon foglalkoztam vele.

Ami nagyon fontods,hogy jó magasan felérjen,hogy az egész bokáját fogja,ne csak ímmel-ámmal.Az elefanten (meg úgy általában a legtöbb) első lépés cipők szinte mind "alacsonyak".

2010. aug. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:igen,használtat semmiképp ne vegyél,mégha keveset használt is.A te babádnak kell kitaposnia.
2010. aug. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok ,nem vitatkozom de határozottan ajánlotta az ortopédus és most rá is kerestem , kedves kérdező ha van két perced olvasd el az ortopédus prof. ajánlását ..

[link]

2010. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekem siestán nótt fel, minden ortopédiai vizsgálaton külön kiemelték, milyen szépen, tükéletesen ívelt a talpuk. Ma már felnőttek. Az unokámnak is csak siestát veszek.
2010. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.Én sem vitatkozom.Nekem ezt mondták.De különben ez egy olyan dolog,mint bármi más a gyereknevelés terén.A doki,a szakember,a védőnő,anyád,anyósod,a barátnőd mind-mind mást mond:)

Ja,és a gyerekre feltétlenül próbáld rá,ne vegyél nélküle cipőt.

2010. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk se ajánlotta az ortopéd szakorvos a siestát. Nekünk is Elefanten volt az első cipőnk. Azt szeretem de az a baj vele, hogy nem nagy a választék belőle. Azóta már több cipőt is elnyúztunk és volt közte Siesta is de tényleg elég gyenge most a minősége.
2010. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na látjátok, erről beszélek. Hogy mennyire megoszlanak a vélemények. Még a szakembereké is. Szóval nehéz jó döntést hozni, mivel nyilván a legjobbat akarja az ember a gyerekének. De köszönöm a válaszokat. Mind meggyőző és jótanácsnak tűnik. A siestáról én is azt hallottam, hogy bár eddig favorizálták, mostmár nem ajánlják. Persze nehéz megmondani, hogy ez azért van, mert kimutattak valami ártalmas hatást, vagy csupán más márkák jöttek "divatba". Sosem gondoltam, hogy ez a cipőkérdés ekkora problémát fog okozni.
2010. aug. 13. 13:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi csak siestát használunk,ha eddig jo volt,már mint az orvosok is ajánlották,akkor szerintem nem lehet vele nagy gond,én meg vagyok vele elégedve.Az ,hogy most más márkájuakat részesítnek elonyben,hát ez is csak reklámfogás!!!!!!!!!!!!!
2010. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!