Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babát meg lehet...

6 hónapos babát meg lehet tanítani, hogy egyedül elaludjon, ha eddig ölben aludt el? Hogyan?

Figyelt kérdés
Már teljesen kikészültem az altatástól, mert minimum fél óráig tart és már ringatva sem mindig jó neki. Ha ölben is sír, akkor leteszem, aztán úgy is sír, tehát felveszem újra és ez megy, amíg el nem alszik. Tanácsra lenne szükségem, hogyan szoktassam rá, hogy egyedül elaludjon vagy legalábbis könnyebben, hamarabb.
2010. aug. 13. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg lehet.Ha nem éhes,pelus tiszta tudod,hogy nincs fájdalma és elég fáradt is tedd az ágyába nyugott hangon beszélj hozzá és hagyd elaludni.Ha eröszakosan üvölt ne rohanj azonnal.Mond neki pl: itt vagyok most aludj szépen.

Eltart míg rájön,hogy nincs kikapkodás az ágyból.Sok sikert,és tarts ki!

2010. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a helyzetben vagyok. Állítólag 6 hónapos kor után egyre nehezebb őket megtanítani, de nem lehetetlen. Az én gyerekem már nemsokára 7 hónapos, és 3 hete kezdtem a tanítást. Nálunk is van, hogy ölben sem jó neki és elkezd sírni, meg megfeszíti magát. Én ilyenkor gyorsan fényre viszem, vagy megmutatom neki a bekapcsolt TV-t, számítógép monitort. Ezektől úgy elakad a szava, hogy abbahagyja a kiabálást és folytathatom a ringatást. Én ringatás közben énekelni szoktam neki. Ezekre szüksége van a lazuláshoz, mert amúgy egy energiabomba a gyerek. Ha már leteszi a fejét a vállamra, akkor berakom az ágyba és simizem, és énekelek tovább. Van amikor fogja magát, feláll és elkezd motyogni, ilyenkor rájövök, hogy ásítás ide vagy oda, még nem olyan fáradt. Ezért kiveszem és játszunk még egy kicsit. Van amikor kiságyba rakás után sír, akkor hagyom egy kicsit, utána kiveszem és ahogy megnyugszik visszarakom. Nagyon nehéz, de türelem és következettesség kell hozzá. Valamelyik este már ott tartottunk, hogy miután beraktam az ágyba, egy ideig bámulta az oldalvédőjét, aztán szépen lassan elaludt. Összességében én arra jöttem rá, hogy hiába figyelem az első jeleket (ásítás, szemdörzsölés), az én gyerekem akkor még messze van az alvástól, mert annyira buzog benne a tettvágy, hogy még fáradtan is képes bármire. Szóval nálam az jött be, hogy már hulla fáradt legyen, és akkor gyorsabban elalszik.
2010. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na én 8 hónaposan kezdtem és nem bíztatlak, nagyon nehéz volt. Ahogy letettem, felült és ordított. Szó nélkül visszafektettem, aztán megint felült, megint visszatettem. Első alkalommal 40 perc volt az ordítás, a másodiknál 20. Hiába énekeltem, nem hallotta a saját hangjától.

Eltelt másfél hónap. Most ha dörzsöli a szemét, leteszem hasra -így szeret aludni- simizem a hátát. Úgy dobálja magát jobbról balra és fordítva, mintha muszáj lenne. Aztán lelassul és egyszer csak elalszik. Én soha nem vettem ki ha sírt, csak simiztem és énekeltem. Nem egyszerű még ma sem, de előbb utóbb talán ott is tudom hagyni. Most már belátom, sokkal előbb kellett volna. Tehát légy erős és ne várj sokat.

Amiket írtál az jó, csak folytasd türelemmel.

2010. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!