Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek h szoktassam rá a...

Szerintetek h szoktassam rá a lányomat, h egyedül is elaludjon?

Figyelt kérdés
20 hónapos lesz,és csak úgy alszik el ha ott állok az ágya mellett,délután és este is!!Ha kimegyek sír,de ha az apja áll ott akkor meg egyáltalán nem alszik,csakis ha én vagyok ott.Ugye 16 hónapos koráig szopott,és megszokta a közelségemet,mert mindig bealudt szopi közben.Sajna eddig nem sikerült leszoktatnom róla,talán majd ha nagyobb lesz,max.20 percet kell ott állnom,úgyhogy kibírható:))
2010. dec. 6. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem sehogy.
2010. dec. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha sikerül, akkor szólj:-)))))

21 hós lányom és velünk alszik, ha szerencsénk van sikrül becsempészi az ágyába, mielőtt felébredni, nagyon résen van kiscsaj:-))

A rácsos ágyából kimászik, úgyhogy az nem lehet, hogy otthagyom

Érdekes, hogy délután berakoam nappalaiban a járókába (tulképp egy utazóágy) és ott magától elalszik.


most várakozó állásponton vagyunk

2010. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

csak állsz mellette vagy pl szól zene is?


nekem a 2 hónapos babám mostanában zenére alszik el.


szerintem maradj mellette, de szerezz be egy magnót amiröl pl egy cd-t (gyerekdalt vagy a te kedvenc együttesedet, és ez lehet kemény rock is) játsz le. egy idö után hozzá szokik hogy ez a cd az elalváshoz van köze. így lehet (ami nem biztos) hogy megszokja és elég lesz a zene neki pár hét után.

2010. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19 hónapos a fiam és épp így vagyok, mint te. Nem rég hagytuk el a szopit, örültem, hogy sikerül cici nélkül elaltatnom. Néhány napja már próbáltam, este villanyoltás után kicsit ott hagyni. Nem jöttem ki a szobából, csak el az ágytól. Eddig még nem volt türelmem kivárni míg elalszik. Ugyanis először csak forgolódik, mocorog, aztán elkezdi kaparászni az ágyrácsot, később gagyarászik, végül fel ül. Ha odamegyek, megsimogatom, kicsit beszélek is hozzá percek alatt elalszik. Azért próbálkozom. Neked is ezt ajánlom:-)
2010. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tedd be a kiságyba, majd énekelj mesélj neki egy kicsit. Mondd meg neki, hogy majd ki fogsz menni, de ő nyugodtan aludjon, nagyon szépen tud egyedül is alkudni. Fokozatosan távolodj el a kiságytól, és ha feláll, akkor mondd neki, hogy feküdjön le. Ha nem fekszik le, akkor menj oda és fektesd le. De ne kezdj el mesélni, legyél csendben, és álldogálj egy darabig. Majd néhány perc után gyere ki a szobából.

Nálunk ez teljesen bevált. 1-2 napig hiszti volt, amikor kijöttem, és ő még nem aludt, de nem mentem vissza. Nehéz volt de kibírtam. Azóta, legtöbbször max. 10 percet töltök a szobájában, és utána szépen elalszik egyedül.

2010. dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!Zene nem szokott szólni,csak ott állok,és néha felnéz rám h ott e vagyok még:))Úgyhogy csak akkor tudok kijönni ha már teljesen elaludt,mert különben észreveszi,ahogy ropog a parketta,egyből felkapja a fejét,jó füle van:))Majd megpróbálom a zenével,mert tetszik neki,csak nem tudom h el e aludna tőle mert a zenére állandóan táncol a drágám!!Előbb-utóbb majd csak sikerül:)
2010. dec. 7. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!