Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova kihez vigyem el a 4...

Hova kihez vigyem el a 4 honaposom ha felhuzasnal nem tartja a fejet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 4ho 8 napos a lanyom. Azt olvastam ma hogy ha fekvesbol ovatosan felhuzom ugy hogy fogom a kezeit (mintha ulne) a fejet megkene tartania, de nem teszi hatrabicsaklik neki. Olvastam hogy van olyan vedono aki ezt 3 hosan nezi de nekunk senki nem nezte se orvos se vedono. Egy iranyba hatrol hasra fordul, tartja a fejet hason, tamaszkodik a konyokeire, fekve es hason is nyul dolgokert. A 4 hos statusz jo lett minden rendben volt. Viszont aggaszt hogyha felhuzom nem tartja a fejet, ami azert erdekes mert ha fuggolegesen tartom vagy a vallamra dol a testevel ott tartja. 2 hosan az ortopedian minden oke volt de az gondolom az akkori idoszakra vonatkozott. Szerintetek vigyem el egy devenyeshez? Vagy hol erdemes ezzel elindulni? Koszonom elore is a valaszokat.
2021. jan. 2. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Mi neurológushoz vittük, ő eliranyitott a megfelelő helyre.
2021. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Ne húzgáld sehova. Valószínűleg nem jól kivitelezel valamit. Mást vársz, mint amit kellene, máshogy értékeled az "eredményt", mert ez a "teszt" fel se merül egy olyan gyereknél, aki hason tudja tartani a fejét.
2021. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik gyerek felhúzáskor (gyógytornász vagy orvos által) nem tartja a fejét, az hason se fogja.

Nekünk is eleve úgy indult, hogy meg se tudta emelni a fejét, akkor nézték meg felhúzva.

2021. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2: ezt nem tudtam hogy fel se merul a kerdes ha hason fekve tartja a fejet. Akkor felhuzasnal vajon miert nem? 🤷‍♀️ [link] Elvileg igy csinaltam csak az en lanyom nem huzodott a kezeimhez a testevel hanem "kiengedte" es egyenesen tartotta. A leirasban ez szerepel: Elvárható fejtartás 4 hónapos kortól

Ennek hiányában 6 hónapos korban már keressenek konzultációs lehetőséget.

Kérdés esetén forduljon újra szakemberhez, neurológushoz, konduktorhoz.

Ezert aggodok :S

2021. jan. 2. 13:56
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem így csináltad. Eleve nem szabad húzni, épphogy csak az ingert kell megadni és megvárni, míg ő húzza. Az egész gyakorlat kivitelezése nagyon lassan, miliről milire történik. A videón egy gyakorlott baba van akivel nem először végzik el. Ha nem húzza (mert fáradt, nyűgös vagy csak kedve nincs, nem erőltetjük). Nyújtott karral persze hogy lógni fog, mert nem irányít semmit.

Laikusnak ezt a gyakorlatot nem szabad végeznie, hacsak határozott utasítást és megfelelő instrukciót nem kap szakembertől.

Egyébként is felesleges, olyan babáknak kell ez, akik 3-4 hónaposan nem tartják a fejüket HASON. Mert az a fiziológiás helyzet, nem az ülésbe húzás.

Ha egy egészséges babával ezt nem szabad gyakoroltatni, mert semmi haszna, ugyanakkor visszájára fordulhat (ücsörögni támad kedve, holott azt mászásból kell elsajátítania 9-10 hónapos korra).

2021. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5: koszonom a reszletes valaszod megnyugtattal! Igen biztos rosszul csinaltam tobbet nem is probalom.
2021. jan. 2. 14:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem csinálta (én próbáltam ki), de senki nem nézte. Nem vittem sehova. 9 éves, semmi baja.
2021. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, a lányom sem mindig tartotta felhúzásnál ennyi idősen. Ha nyűgös volt, fáradt, sírósabb, akkor nem is próbálkozott. De hason gyönyörűen tartotta a fejét mindig. Nem volt még 5 hós, amikor tudott mindkét irányba fordulni. Most 6,5 hós, kúszva már bárhova eljut, próbálkozik a mászással és az üléssel. Semmi baja nincs, és a te babádnak sincs, ne aggódj. :) Egyébként nálunk csinálta a védőnő 3 és 4 hónaposan is ezt a felhúzást, akkor is ímmel-ámmal tartotta a fejét a lányom, nekem laikusként legalábbis úgy tűnt. És azt mondta, teljesen rendben van.
2021. jan. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, azt még hozzáteszem, hogy 4 hósan ő még nem is nyúlt hason fekve semmiért, csak háton. 1-2 héttel utána kezdte el, és ezzel sem volt semmi gond. 8-as voltam.
2021. jan. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt!
2021. jan. 2. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!