Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felhúzásnál mi jelentősége...

Felhúzásnál mi jelentősége van a terpesz és fogásszélességnek?

Figyelt kérdés
Néztem az erőemelőket és konvencionálisan elég szűk terpeszben állnak és szűkebben is fogják. Én ennél jóval szélesebben állok.

2020. júl. 26. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Versenyen és ennélfogva amikor a kamera emiatt forog.. megvan szabva a maximális terpeszszélesség, úgy ahogy fekvenyomásnál is a minimum...

A szumo felhúzás relatív könnyebb, már aki hozzá van szokva annak mindenbizonnyal, mint a szűkebb terpeszű "konvenciális".

A fogásszélességről pedig... Ha nem súlylökés vagy szakítás a cél, akkor a legmegfelelőbb fogásszélesség a csípő-váll környéke.

2020. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pawel166 ***** válasza:
51%

Nem értem miket beszél az előző :D

Fekvenyomásban meg van szabva a fogás szélessége, de felhúzásban bármilyen szélesen állhatsz ha nem ér hozzá a lábad a súlyhoz.

Egyébként minél szűkebb a terpesz annál szűkebb a fogás. Minél szűkebb a fogás annál kisebb a derék előredőlése, annál könnyebb lesz felállni a súllyal. Ezért érdemes konviban vállszélesnél szűkebb terpeszben állni.

2020. júl. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor én rosszul csinálom, hogy viszonylag szélesen állok
2020. júl. 27. 00:03
 4/5 Pawel166 ***** válasza:
Mindenkinél más lehet a jó, de általánosságban a szűken ajánlják
2020. júl. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a jó. A legtöbb poweres szűk terpeszben húz, de a 450-500kgat megmozgató strongmanek rendszerint széles terpeszben húznak.
2020. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!