Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Merevlábas felhúzásnál miért...

Merevlábas felhúzásnál miért csak az alsó hátamat érzem?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok és a combhajlítómat is meg szeretném edzeni ezzel a gyakorlattal, de csak az alsó hátamat érzem. Próbálok a combhajlítómra koncentrálni, befeszítem, lassan végzem a gyakorlatot, egyenes a hátam, de szinte csak az alsó hátam dolgozik.

Mit csináljak, hogy a hajlítómat is rendesen megdolgoztassa?


2020. dec. 26. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyenge még a hátad hozzá. Megpróbálhatod az egykezes súlyzóval végzett verziót, a súlyt közvetlenül a két lábszáradon végig vezetve. Általában egyből megérzi az illető a far és hátsó comb izmokat.

Csinálj mellé hiperhajlítást is, hogy az alsó háti szakasz több, célzott terhelést kapjon. Így gyorsabban megerősödik.

2020. dec. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég jól be kell hozzá pucsítani és hajlítsd be a térdeidet. Engedd le a súlyt, majd felemeléskor a sípcsontodon húzd végig.
2020. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Plusz a végén csinálj toszó mozdulatot. A csípőd döntsd be, és a popsi feszít végig.
2020. dec. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Közben egyik lábad pedig félig emeld fel a földről.
2020. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű, hogy nem vagy elég mobil. Továbbá meg lehet rövidülve a combhajlítód illetve gátlás alatt is lehet. Csak úgy ahogy a farizmod is. Így nehéz rá edzeni felhúzással.. A derekad szépen átveszi a hétköznapi életedben a terhelést, úgy ahogy az most is látszik. Illetve, elképzelhető, hogy azért érzed jobban, mert szenved ...

A merev lábas felhúzás pedig nem egyenes lábat jelent hanem enyhén rogyasztott, ám fixen tartottat. Csípőből indítsd a gyakorlatot, a feneked hátra indításával. Jó mélyre engedd le a rudat, alul érezned kell a hajlítót akkor is ha bármi van vele.

2020. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekemis ezvolt. Utolag rajottem h gyenge volt a derekam. Guggolasnal is fajt neha felhuzast nem is csinaltam.. Azota a sok szabad sulyos guggolas es felhuzas csodat tett. Mar a merevlabas is jol megy.
2020. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:D
2020. dec. 27. 19:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!