Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba arcára milyen krémet...

Baba arcára milyen krémet ajánlotok?

Figyelt kérdés
A gondunk az, hogy a kisfiam bőre egy hete kipattogott, picike kis fehér pattik, majd piros foltok is megjelentek rajta. Betudtam a diós sütinek, amit ünnepek alatt ettem. Azóta elmúltak a foltok, de az enyhén piros pattik maradtak, tapintásra is fura. Bekentem sudocremmel és pár napja borzalmasan száraz az egész arca, hámlik is és ha megsimítom érdes. Dokink karanténban van, a helyettesítő doki egyből mondta telefonon, hogy szteroidos kenőcsöt szokott ilyenekre adni, de látnia kéne. Én valami kevésbé drasztikus módszert próbálnék ki először. Van itthon biomed-es körömvirágkrém. Szabad baba bőrére alkalmazni? Valami zsíros krém kéne szerintem. Nektek mi vált be? Tejkiütés is lehet? 5 hetes a fiam
2021. jan. 5. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne kenj rá, tejkiütés, el fog múlni magától. Ilyen picinek szteroidot, az a doki se normális...
2021. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden bizonnyal tejkiütés. Sudocremmel hülyeség volt bekenni, szerintem (bocsánat, nekem nem volt vele jó tapasztalatom, még popsira sem éd ha jól értettem kiszáradni és hámlani azután kezdett, hogy azzal kented).

Ha mindenáron kenni akarod valamivel, az anyatejet szokták rá javasolni. Bár lehet, hogy a szárazság és a hámlás miatt már az nem lesz elég.

2021. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Tejkiütés magától elmúlik, de pl. az én babám ekcémás arcára La Roche-posay Cicaplast krémet javasolt a védőnő. Termékmintát adott kipróbálni, 2 hete használjuk, bevált, s bár nagyon drága, meg fogjuk venni. A Sudocremes kísérlet után talán helyreteszi a bőrét.

A testszerte szárazabb bőrére pedig Weleda körömvirágos arc- és testápoló krémet használunk (nem a popsikrémjét, nagyon hasonló a csomagolása!!!!). Ez se annyira olcsó, de zsíros, tápláló krém, sokat segít.


Ha nem segítene az anyatej, ezek nekünk beváltak.

Mindkettőből egész pici is elég.

2021. jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2021. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De igen plusz szaraz nagyon... Egy gyerekosztalyon dolgozo nover ajanlotta a kalcium panthonicum kremet, s ugy latszik kevesbe szaraz mara a bore, ugy hogy ezzel kenegetem, a pottyok meg remelem elmulnak idovel...
2021. jan. 6. 13:49
 6/9 anonim ***** válasza:
En vagyok annak a kerdesnek a kiiroja, a gasztros doki szerint allergia, sokan masok pedig 5.het koruli anyai hormonok kiurulesere tippeltek. Tej-tojas-gm mentes dietaval tisztult ki a lanyom bore, az a legkevesebb szerintem h csunya, fontosabb felismerni h mi okozza. Mi nem kentuk semmivel, max anyatej.
2021. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi. Es ezt a dietat amig szoptatsz tartani kell? 3 het mulva megyunk dokihoz,az egyik oldala az orcajanak mar szepen letisztult, a masik csunya meg mindig...
2021. jan. 6. 20:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen sajnos, illetve idovel vissza szoktak terhelni, visszavezetik az allergeneket amikor mar fejlettebb az emesztorendszeruk. Elmeletileg nem kell spartai modon etkezni 1evig 2ig, babatol fugg. De egyelore ha mas tunet nincs, nehogy elkezdj ehezni, eleg sokaknak 5het korul van ez aztan meg elmulik. Majd a dokid megmondja. Nalunk reflux is van mellette es annak jot tesz ha nem eszek tejtermeket, tojasosat stb.
2021. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a hasznos infokat! :)
2021. jan. 6. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!