Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek normálisak egy 10 hónapos...

Ezek normálisak egy 10 hónaposnál?

Figyelt kérdés

Kérlek ne savazzatok, az én lányom az első baba, akit látok, ismerek, a környezetemben sincsen egyáltalán, így nem tudok mihez hasonlítani dolgokat. Mennyire normálisak ezek a dolgok?

- nem szereti ha megfogom a kezét, nem tud úgy elaludni, hogy hozzámbújik fekve, nem engedi, hogy szorosan öleljem (csak kézben, és akkor is csak akkor, ha fáradt, amúgy tör ki)

- szerintem egy nyugodt perce nincsen fekve. Ülve el tud játszani egyhelyben, de a hátán nincs meg 5 másodpercig sem. Ha fáradt, és aludna, akkor átfordul a hasára, ujja a szájába, de nem tud elaludni, hanem folyamatosan mozog, mint egy kis kukac, így mindig el kell ringatni. Ilyet én még csak videón láttam, hogy a baba fekszik és halál nyugodtan cumizik vagy szopja az ujját és nem mozog keze-lába.

- nem lehet nyugodt állapotba hozni... Mindenki azt mondja, hogy az esti rutin lényege, hogy lelazítsa a babát, nos őt nem lehet lelazítani, addig megy, amíg üvölteni nem kezd a fáradtságtól, addig ringatni sem hagyja magát, de az ágyban is feláll és sír. Vagy fekszik ahogy írtam a hasán, de kúszik előre félálomban, mint egy kukac...


Egyébként látszik, hogy kötődik, mert ha baja van, mindig hozzám jön, meg átkéredzkedik a kezembe, de amúgy meg nem engedi hogy öleljem, szeretgessem... Olyan jo lenne, ha el tudnám úgy altatni, hogy csak hozzámbújik, én meg simizem, ilyenek... De őt nem lehet, túlpörög mindig.

Én nagyon reménykedem, hogy ez teljesen normális az ő korában, és nincsen semmi baja...

Írnátok légyszi? És tényleg ne savazzatok, mert mint írtam, ő az első baba, akit látok kb... 🤦‍♀️


2021. jan. 6. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. 2 kisfiam van .Az egyik nagyon bújós nagyon szerethető.Ő képes volt 6hós korától elaludni úgy ,hogy simiztem közben. A második fiam pont olyan kis "kukac"mint a tiéd .Most 11hónaposan kezdte el ,hogy jön hozzámbújik megsímogat puszit ad.
2021. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mozgásfejlődés és az idegrendszeri érés miatt van. Gondolj bele, hogy egy év alatt honnan hova jutnak el. Teljesen normális.
2021. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2021. jan. 6. 10:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy ő is oda szokott jönni hozzámbújni, puszit is ad, de ezek mind csak pár másodperc, aztán megy is a dolgára, de véletlenül sem korlátozhatom egy öleléssel, mert akkor tol el :D
2021. jan. 6. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem normális, kb. másfél évesen kezdett el ölelgetni, elötte nem akarta.
2021. jan. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!