Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok cumit? Mikor tanulja...

Adnátok cumit? Mikor tanulja meg "normálisan" szopni az ujját?

Figyelt kérdés
10 hetes kislányom mostanság kezdi felfedezni a kis kezét :) És hát, ezzel együtt az ujjacskáit is lelkesen tömködi a szájába. Amivel nem is lenne baj, barátkozzanak csak, de olyan furán, az összes ujját kb csuklóig betolja, aminek hatására szépen meghánytatja magát. Látszik az arcán, hogy nem jó neki, de csakazértis nyomja be az ujjaival előre a kis kezét, és aztán bumm, jön a buki kifelé. Az a baj, hogy ha ilyenkor mellel kínálom (ISZSZ baba, nincs cumija), akkor abból többnyire jön a tej, de ő meg csak cumizni szeretne, ezért ilyenkor elég hevesen ellenkezik. Elbizonytalanodtam, hogy nem kellene-e neki cumit adni ilyenkor? :( Kicsit félek a cumizavartól, és hogy ez negatívan befolyásolná a tejtermelést, ugyanakkor azt se szeretném, hogy hánytassa magát "brahiból". Mikorra tanulja meg normálisan szopni az ujját? Van olyan, hogy sose? Ti mit tennétek?

2020. okt. 7. 19:11
A kérdező szavazást indított:
Adnék neki cumit
Nem adnék neki cumit
51 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
En adtam a fiamnak cumit,de mindig kiköpte. O is folyton a ket kezet tömte a szájába,aztan egyet,márcsak par ujjat,aztan sikerult azt az egyet :D azota is az ujjat szopizza,bar tudom,errol nehezebb lesz leszoktatni
2020. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha neki a keze kell akkor te fejre állhatsz, akkor sem fogja a cumit elfogadni. Add neki oda, majd ő eldönti, hogy melyik jobb neki.
2020. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
En csak arra reagalnek, hogy felsz a tejtermekesre karos lesz a cumi. Az en kislanyomnak a cumi az elete, es rengeteg tejem volt. 1 hete mult 10 honapos, es kb 1 honapja kezdett elmenni, de meg mindig napi 4-5x cicizik😁
2020. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Jé, nemrég én is ezt kérdeztem. Én úgy döntöttem továbbra is cumizunk, mivel tápszeres, ez elégíti ki a szopási igényét. De ha a keze is izlik neki, azt se tepem ki a szájából, ugyse érti miért veszemnki a szájából.
2020. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Tljsn normális, hogy tömi a kezét a szájába, ez egy életkori sajátosság. 1,5-2 éves koráig mindent a szájába fog tenni, mindent meg akar majd kóstolni,mert a babák még így fedezik fel a világot, minek milyen az állaga, keménysége, finom-e vagy sem, stb.
2020. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod, hátha. Én kb 4 vagy 5 fajtát vettem a lányomnak de öklendezik mindtől. A kezét viszont szintén a torkára dugja pedig már 4 hónapos. Próbálkozhatsz a komfort szopival tovább, vannak babák akiknek idő kell megtanulni hogyan csinálja úgy hogy jó legyen. Az én lányom 3 hónaposan kezdte megtanulni.
2020. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért eszi a kezét mert cumizni akar. Ezt is ahogy majd mindent, így tanulmányozza. Az hogy nagyon ledugja, majd megszűnik. Ha eddig nem adtál neki cumit, emiatt felesleges. Ha adsz neki, akkor is a szájába fogja tömni.

Az se biztos, hogy szopni fogja az ujját. 1 évesem se nem cumizik se nem szopizza az ujját.

2020. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Én inkább cumi párti vagyok mint az ujjszopás híve.

A cumit eltudod venni. Az ujját nem.

Rengeteg ismerősöm van akik sunyiba még tizenévesen is szipták az ujjukat, csodás a "pókot is kiharapja a sarokból" fogazattal.

2020. okt. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 én is sokáig szoptam az ujjam, viszont ennek egyértelműen tudom az okait is. Óvodás koron túli ujjszopásnak gyakorlatilag az esetek 100%-ban pszichés, környezeti okai vannak, és nem az a hiba, hogy ne lehetne leszoktatni. Egyébként meg én az ujjszopást azért tartanám jobbnak, mert amikor játszik, nyúl a dolgok után, akkor muszáj kivennie a kezét a szájából, míg a cumit ha napközben is használja, nem fogja eldobni ilyenkor. De ez csak egy elképzelés. Mindenesetre attól tényleg jobban félek, hogy az igény szerinti szoptatás sérülne a cumitól, az, hogy később mivel nyugtatja meg magát, mondhatni mellékes.
2020. okt. 7. 20:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze az ujjszopáshoz


Az a gyerekem is csinálta, amelyik sosem szopta az ujját és az is, amelyik a kezdetektől.

2020. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!