Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekvállalás - ti vállalnát...

Gyermekvállalás - ti vállalnátok-e gyermeket még 40 év felett?

Figyelt kérdés
Mindkettőnknek van 2-2 gyermeke már az előző házasságából.Nagyon szeretjük egymást, és időnként jön az érzés, hogy "közös gyermeket" szeretnénk. De tele vagyunk félelmekkel.Fiatalosak vagyunk. Párom 42, de biológiailag szerintem 35, nagyon anyuka típus. Én (apuka jelölt) 53, de 45-nek érzem magam max. (néztek már 45-nél fiatalabbnak is). Igen, van korkülönbség, jól látjátok.A félelem bennünk van, hogy ha azt nézzük, hogy 20 év múlva mi hány évesek leszünk, az aggasztó.Csak normális hozzászólásokat kérnék, ha lehet.Lehülyézésből nem kérek.Nagyon szeretjük egymást, és úgy érezzük most, hogy bevállalható lenne. De ismétlem,...most így tűnik.

2021. jan. 11. 15:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Ha mindketten szeretnétek, és elég felkészültnek érzitek rá magatokat, vágjatok bele! 2-2 gyerek után már tudjátok, mire számítsatok, így meglepetés sem ér. Mások az első gyermeküket vállalják ennyi idősen. Nyilván, megtörténhet, hogy valamelyikőtökkel eü. gond lesz, de ez fiatalon is megtörténhet. Én bevállalnám (de ez az én saját véleményem :)).
2021. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%

Ugyanmár.. Sajnos a huszon~ves szülőkkel is történhet bármi, baleset, betegség és a gyermekeik nélkülük nőnek fel.


Nekik az a lényeg, hogy szeretetben nevelkedjenek amig csak lehet, bőven élhettek. 80-90 éves korig is, akkor már 30 felett lesznek, vagy akörül..


Sajnos sok családban ment el hamarabb a 40 vagy még annyi se szüleik. Ne tartson ez vissza titeket!


Szeressétek egymást és ha összejön a baba őt is, jó helyre születne! :)


Nálunk 15 év a korkulonbseg, az semmit sem számít :)

2021. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
Én nem
2021. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
69%
Én idén nyáron leszek 40 éves, most 4 hónapos a kislányom (második gyerek). Mikor próbálkoztunk én azt mondtam, hogy ha nem jön össze úgy, hogy 40 éves koromig megszülessen, akkor ráhagyjuk és nem lesz második baba. Miután mindkettőtöknek vannak már gyerekei és te azért mégiscsak 53 vagy most (és ki tudja mikorra jönne össze, ha egyáltalán), így azt mondom, hogy a helyetekben már nem vállalnám.
2021. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%
Én nem, de nem is vagyok jó egészségi állapotban és az igazat megvallva nem hiszem, hogy 40-50 között akarnék kisbabázni, főleg úgy, hogy már van gyerekem.
2021. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%

Én nem mert inkább a meglévő gyerekeimet tamogatnam a családalapításban, eletkezdesben.

Ha emellett is beleférne egy gyerek akkor viszont igen, vallalnek.

2021. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
58%

Nem



Ez a fiatalabbnak nézek ki olyan, mint amikor a tinik “érettebbek”



Soha senki nem annyinak érzi magát, amennyi.


Anyu 57 apu 55 fiatalnak érzik magukat

Azok is..

Lendületes pörgős életet élnek.


3 és 1,5 éves unokájuk van..úgy hogy gyereket sem korán szült anyu (23.. ugye a “ti” időtökben az nem volt korai) én pedig 30 felett vállaltam gyereket...



A biológia nem hazudik!


Nincs olyan, hogy biológiailag 35 egy 42éves

2021. jan. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
61%
Én személy szerint nem vállalnék. Szüleim 50esek, ők is nagyon fiatalosak, energikusak, sok évet letagadhatnának, de pl őket elképzelni egy csecsemővel... Hát az más. Szerintem az unokával majd jól ellesznek, de nekem fura lenne egy ilyen korú párt szülőként és nem nagyszülőként látni. De ez az én saját véleményem, ahogy én érzek.
2021. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
80%
Én 40 évesen szültem a 4.babát,nem bánom egy pillanatra sem!Férjem 57 éves,17 év van köztünk:)Senki véleménye nem érdekelt...Nem volt tervezett gyerkőc,eü.okokból azt mondták már nem lehet baba....Van már 3 nagyobb.A 3. és a 4. között majdnem 11 év van!Hajrá!!Teljesen más így érettebben megélni a terhességet is!
2021. jan. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
85%
Hát egy biztos: ha spontán már nem lehetne, nem kezdenek bele termékenységi kezelésbe.
2021. jan. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!