Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekvállalás - ti vállalnát...

Gyermekvállalás - ti vállalnátok-e gyermeket még 40 év felett?

Figyelt kérdés
Mindkettőnknek van 2-2 gyermeke már az előző házasságából.Nagyon szeretjük egymást, és időnként jön az érzés, hogy "közös gyermeket" szeretnénk. De tele vagyunk félelmekkel.Fiatalosak vagyunk. Párom 42, de biológiailag szerintem 35, nagyon anyuka típus. Én (apuka jelölt) 53, de 45-nek érzem magam max. (néztek már 45-nél fiatalabbnak is). Igen, van korkülönbség, jól látjátok.A félelem bennünk van, hogy ha azt nézzük, hogy 20 év múlva mi hány évesek leszünk, az aggasztó.Csak normális hozzászólásokat kérnék, ha lehet.Lehülyézésből nem kérek.Nagyon szeretjük egymást, és úgy érezzük most, hogy bevállalható lenne. De ismétlem,...most így tűnik.

2021. jan. 11. 15:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó(20-as) vagyok. Mi is kértünk genetikai vizsgálatokat,anélkül nyílván nem vállaltam volna be. Anno 6 hónapot adtunk magunknak,hogy természetes úton megfoganjon. Megbeszéltük,hogy ha nem sikerül,akkor elengedjük a dolgot. 3. hónapban összejött. :) Csodás dolog. Sokkal jobban élem meg,mint először.
2021. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt szerettem volna kérdezni, hogy ha hasonló szituban lennétek, tombol a szerelem, és vágynátok egy közös gyerekre, akkor bevállalnátok-e. Páran úgy láttam, hogy nem jó emléketek van a terhességről és szülésről, ezért eleve elutasítanátok. De kérlek gondoljátok végig mégegyszer. Teljesen igazat adok, hogy nincs senkinek igazolása, hogy 2-3, vagy 5 év múlva még élni fog jó erőben, fiatalosan, egészségesen. Tehát, lehet egy 30 éves szülő is olyan esetben, hogy egyedül marad a gyerekkel. Mi meg nem cigizünk, egészségesen táplálkozunk. Nálunk harmónia, nyugalom van. Csodálatos kismama időszakot szeretnék biztosítani a páromnak,tengernyi szeretettel.Ilyen körülmények között nőne fel a gyermek, és ráadásul mi még szerintem 20 év múlva is bőven fiatalosak leszünk. Megyünk mindig valamerre, nem egy otthonülő, tv nézős, bepunnyadt szülők lennénk (mint akikre van példa a 30-as korosztályból is) Azzal is egyetértek, hogy adunk időt a projektre. :) Ha magától összejönne, akkor bátran vállaljuk. Ha nem jön össze magától X időn belül, akkor azt fogjuk elfogadni, nem fogjuk erőltetni. Így beszéltük meg tegnap este.

Köszönet minden hozzászólásért. Kedves volt tőletek, hogy sokan "én bevállalnám" biztatást írtatok. Tetszett.

2021. jan. 13. 12:47
 23/32 anonim ***** válasza:
Hajrá:)
2021. jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem 20 év múlva is bőven fiatalosak leszünk"

Azért arra felesküldni, hogy te 73 évesen is "bőven fiatalos" leszel, az nem gyenge. Igazából úgy látom ti ezt már eldöntötted, nem fogadsz el ellentétes véleményt, csak akkor nem tudom miért kérdezted a véleményünket.

2021. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
53%
Miért kell neked önigazolás? Megteheted, akár 70 évesen is, hogy újra apuka leszel, a törvény nem tiltja. Én ha fiatalos hatvanas-hetvenes szeretnék lenni pláne nem vállalnék egy újabb babát, hanem kiélvezném, hogy végre utazhatok, kiélvezhetem a nyugdíjas éveimet és nem egy gyereket kell pesztrálnom folyton.
2021. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

25-ös

Attól függ, hogy kinek mi a fontos az életben. Egy hét nyaralás valami extra szuper helyen, amire elmehet akár 1 milliód is. Igen, de az csak egy hét és maradnak az emlékek......Hmm. Persze ha 1 évben négyszer is megteheted ezt, és minden évben, akkor ez egy életforma lehet. Élvezni az életet és egy kicsit önző lenni magaddal. Jól teszed.

Mi most egymásra találtunk a párommal nagyon, szerelmesek vagyunk, és bár kimondjuk sokszor, hogy "ha fiatalabbak lennénk 10-21 évvel", de az idő kerekét már nem tudjuk vissza forgatni. Viszont az extra nyaralás helyett jobb döntésnek tartjuk egy új életet létrehozni, és próbálunk fiatalok maradni mellette. Remélem úgy lesz. Az biztos, hogy a legnagyobb szeretetben fogjuk nevelni...., jó helyre születik.

2021. jan. 15. 10:16
 27/32 anonim ***** válasza:
Azért azt sem árt számba venni, hogy nem a baba születésének első évében a legharmonikusabb, legromantikusabb a párkapcsolat, amikor a nő a kialvatlanságtól és az agyonhajszoltságtól ingerült, plusz a baba mellett alig van idő egymásra. Ezt csak a tisztán látás kedvéért írom.
2021. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Hány éves a 4 meglévő?
2021. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt gondolom mindketten vágjátok, két megromlott házassággal mögöttetek, hogy a szerelem múlandó tud lenni. Illetve lehet nem emlékszel, de a gyerek első pár éve igencsak párkapcsolat-próbáló. De valamiért az emberek még mindig a gyerekvállalást tekintik egy párkapcsolatban szintlépésnek.
2021. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
krédező és váalszolok sikerült beválalnotok terheséget,kismamák vagytok?
2021. nov. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!