Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostanában divat még vagy...

Mostanában divat még vagy ciki, ha megszületik a baba,akkor írni róla sms-t, messenger vagy hasonló üzenetet a barátoknak, rokonoknak,kollegáknak ismerősöknek vagy Facebook posztolni szokás inkább és ott hírül adni?

Figyelt kérdés
Vagy nem szokás szólni róla, a közvetlen család, közeli barátok úgyis tudják, ha beszélnek?
2021. jan. 12. 06:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
90%

Mi messengeren küldtünk képet a babáról a legközelebbi családtagoknak, barátoknak és utána beszéltünk velük telefonon. Ezek azok az embereket, akik állandóan jelen vannak az életünkben.

Egy idő után egyre több ismerős keresett meg bennünket, hogy igaz-e a hír, hogy megszületett a lányunk. Akkor döntöttünk úgy, hogy posztolunk egy családi képet (3 hetes volt a lányom).

Engem csak a magzatmázas, szülés közben/után készült képek zavarnak. Nem azért mert undorító vagy csúnya, egyszerűen csak úgy gondolom, hogy az egy olyan intim pillanat, ami nem tartozik a szomszédra/ régi iskolatársra. Nyilván, ha a sógornőm privát üzenetben küldi, akkor gyönyörű és olvadozok, de nem vagyok kíváncsi az ovistársam véres-magzatmátas babájára. Utána már felőlem mindenki azt és annyit tesz ki, amennyit akar. Nem zavarnak a babás/gyerekes képek, örülök, hogy az ismerőseim boldogok és jó látni őket.

2021. jan. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%
En meg a szuloagyon szenvedtem, amíg a ferjem jobb dolga nem lévén korbetelefonalt mindenkit 😀 fa de is kitette az első közös képüket. Szerintem mindenki csinálja pont úgy, ahogy akarja.
2021. jan. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez az egy jó maradt a Facebook-on. Nekem ugyan már nem aktuális, 10 éve sms-ben értesítettem mindenkit, ma biztos felraknék egy posztot. (pedig nagyon régen "leszoktam") A sok f*ság közt igazán üdítő látni, hogyha egy csöppség megszületik. Mindig örömmel olvasom, akár közeli, akár távoli ismerősöm. És olyan kis klasszak ezek a mai, műtermi képek. :)
2021. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
77%
Mi a fb-ra posztoltuk ki, szűk családot (mamák, tesók) természetesen telefonon értesítve lettek, de a többiek nem. Elég nagy a család, és ha valaki véletlenül kimarad, abból írtó nagysértődés lett volna, ugyan ez a munkatársaknál, akik szinte végig velem voltak a terhesség alatt. Úgy voltunk vele ott láthatja mindenki akinek szánjuk a hírt, nincs sok ismerősöm, tényleg csak a közeli ismerősök, szóval a másik utcán lakó Marinénit, vagy a csajt a suliból aki két évvel járt alattam nem jelölöm/igazolom vissza.
2021. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!