Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyak miert nagyzolnak a...

Az anyak miert nagyzolnak a gyerekeikkel facebookon?

Figyelt kérdés

Egyik ismerosom kiirta ‘felult a fiam.’ A baba 3 honapos se volt. Ra kb 2 honapra a baba ulos kepenel tartottak a hatat.


Vagy most nagyon megy ez a gyerek szepsegverseny, sok baba meg ‘meg se szuletett’ de mar beneveztek. (1hetes,7 hetes), tudom mindenkinek a sajatja a legszebb, de nekem eszembe nem jutna felrakni a lanyom pl, pedig o tenyleg kis kulonleges felver, nagy fekete gondor hajjal.

Vagy van olyan, aki naponta megoszt kepeket a babajarol, van hogy full meszteleneket...☹️


A masik mikor megallitanak az utcan, hogy jajj de aranyos baba, aztan raterelodnek a kerdesek arra, hogy mit eszik, megy e mar stb, es szinte kivetel nelkul, mikor en mondom pl, hogy nem meg nem megy segitseg nelkul, nem en meg ezt meg azt nem adok neki, akkor mindig a jajj az en gyerekem ilyenkor mar ment, marhaporkoltet evett stb stb.


Szoval csak az erdekel miert kell tulozni orokke.


2020. okt. 28. 16:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok az önbizalom és szeretet hiányos felnőtt,így maguk és mások elott is bizonygatniuk kell, hogy ők (a gyerekeik) mennyire, szépek, okosak, ügyesek. Lajkok által szintén ezt kapják meg.
2020. okt. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az emberek ilyenek. Tisztelet a kivételnek, de nagyon sokan mindenből képesek versenyt csinálni ..

Mások meg örülnek, ha elégedettek lehetnek magukkal, vagy nem rettegnek folyton, hogy valamit elrontanak. Míg a "versenyzők" lazán, oh hát, mi szuperanyuk vagyunk, nekünk minden kisujjból megy.

2020. okt. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy en olyan vagyok, ha valaki mondj pl, hogy az o babaja mondjuk 7honapos es meg nem nagyon ul, tuti nem azt reagalnam, hogy hat az enyem mar 6honaposan ult pl, hanem, hogy ‘ne aggodj az en babam is ekorul ult fel eloszor’
2020. okt. 28. 16:43
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
#3 az lenne a normális
2020. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
Vannak nők, akiknek az egyetlen teljesítmény az életükben a szülés, persze hogy felvágnak vele, mivel semmi mással nem tudják felhívni magukra a figyelmet. Mikor a gyerek nagyobb lesz és emiatt már nem annyira érdekes, esetleg a környezetben lett egy kisebb, akivel jobban foglalkoznak, akkor jön az, hogy a gyerek ADHD-s, OCD-s, Aspergeres, semmi komoly és véletlenül sem fogyatékos, csak a te kis átlagos neurotipikus gyerekedhez képest ő más (különleges), és ami nagyon fontos, hogy magasan funkcionáló, véletlenül sem átlagos IQ-val rendelkező, esetleg átlag alatti, csak a különlegessége miatt ez nem látszódik. Nem, ezzel nem azokat gúnyolom, ahol mondjuk Aspergeres gyerek van, nem tagadom, hogy léteznek ilyen diagnózisok, csak kicsit túl sokszor hallani, míg a simán csak neveletlent egyre ritkábban (vagy inkább egyáltalán nem), s mindamellett persze mindenki olyan qrva okos, hogy esélyes a következő Nobelre, olyan ADHD vagy Asperger nincs, hogy ne lenne minimum 200-as IQ, csak épp egy szendvics megevésével is gond van. Már uncsi.
2020. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%
5, ezért bántják az oviban a gyerekemet (aki 3 hónapos kora óta fejlesztésre jár), mert ilyen empatikusak a szüleik, mint te vagy...
2020. okt. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
7%
Ne általánosíts, kérdező! A facebookon rajta sem vagyok! Nemhogy a gyerekem, én sem!
2020. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.


7-es, ha szerinted altalanositok, kerlek keresd a -minden- szot a megfogalmazasomban. Egy sincs. Helyette fogsz talalni ‘van egy ismerosom’

‘sok baba’

‘szinte kivetel nelkul‘

mondatokat. Tehat nem altalanositottam.

Az alapkerdes pedig az volt MIERT nagyzolnak facebookon, erre te irod neked nincs is facebookod, szoval erted ez a kerdes alapbol nem neked szol. :)


1. 2. Koszi a valaszt, tok egyetertek veletek.

2020. okt. 28. 18:16
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ki vannak éhezve a dícséretekre, a gyereken keresztül akarnak kiemelkedni. Nálunk ráadásul a tesóm csinálta ezt így "elmenekülni" sem volt lehetőségem. Alig bújt ki a baba belőle mindenféle online szépségversenyre benevezte. Persze mindig sértettség lett a vége mert egyre kevesebb szavazatot kapott.(gondolom megunták az ismerősök). Ellenszenves volt ahogy posztolgatták a férjével hogy " szavazz a leggyönyörűbb hercegnőre". Szerintem akinek szintén gyereke van már csak emiatt sem szavazott, hiszen mindenkinek a sajátja a legszebb.

Sosem fogom megérteni hogy miért kell már a babákat is versenyeztetni egymással. Ki mikor ült, állt, mikor lett szobatiszta stb. Most úgy komolyan ez kit érdekel? Számít bármit is a későbbiekben? Szerintem nem. Minden gyerek a maga tempójában fejlődik, és amit elér az az ő saját érdeme nem pedig a szülőé aki haknizik vele.

Egy kismama csoportban láttam egy posztot amiben dicsekedett az anyuka az ő kék szemű babájával. Össze-vissza vakuzta a szerencsétlen gyerek szemét, látszott hogy még szerkesztve is vannak a képek hogy minnél kékebbnek látszon. Amikor a sok ömlengős komment közzül valaki tök kedves hangnemben megjegyezte hogy óvatosan vakuzza a kis szemét nem tesz neki jót, úgy fel volt háborodva hogy csoda. Azonnal irigynek és rosszindulatúnak bélyegezte. Tehát aki nem áll be a sorba ömlengni az csak irigy lehet.

2020. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
Utolso,ez borzaszto. En is egyre tobbet latom h ultetik a 3 honapost. Tilos. Meg hat honaposan farmerben meg pufi dzsekiben,csillamos felsoben,divatruhakban vannak. Szegenyek. A kislanyokon az a neger nos hajpant vagy micsoda. Attol falnak megyek....meg a tütük...
2020. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!